اجازه ندهیم تعطیلاتمان با تلویزیون خراب، خراب شود!

اجازه ندهیم تعطیلاتمان با تلویزیون خراب، خراب شود!

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تلویزیون‌ها بخش بزرگی از سرگرمی روزانه ما را به خود اختصاص می‌دهند. لذت تماشای فیلم‌های مورد علاقه‌مان در تلویزیون‌های بزرگ دو چندان است. اگر اهل کنسول‌های بازی هم هستید، حتماً بهترین لحظات بازی خود را در تلویزیون سایزهای بزرگ تجربه کرده‌اید. اصلاً اوقات فراغت و زمان‌های استراحت بعد از کار، بدون تلویزیون قابل تصور نیست.

شاید فکر کنید این تلویزیون‌ها که زندگی ما به آنها وابسته شده است، به صورت مادالعمر کار می‌کنند و هیچ وقت برایشان مشکلی پیش نمی‌آید؛  باید به شما بگوییم که در اکثر موارد تلویزیون‌های LED و LCD برای سالیان سال بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند. اما بالاخره ممکن است برای تلویزیون شما هم مشکلی پیش آید. ممکن است تلویزیون‌تان روشن نشود، یا روی آن خطوط عمودی تیره ظاهر شوند، تصویر تلویوزیون‌تان ظاهر نشود و کلی مشکلات دیگر.

تلویزیون‌ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شوند: نوسانات برق، استفاده‌ی بیش از حد از تلویزیون و ضربه خوردن به پنل و آسیب‌های فیزیکی به قطعات مختلف آن از علل اصلی بروز مشکلات در تلویزیون هستند. اما گاهی وقت‌ها هم می‌بینید که خیلی اتفاقی تلویزیون شما دیگر مثل سابق کار نمی‌کند و ایرادی پیدا می‌کند.

از کجا بفهمیم ایراد تلویزیون از کجاست؟

اگر تلویزیون‌تان روشن است ولی تصویر سیاه است، ممکن است دلایل متعددی برای آن وجود داشته باشد. برای اطمینان دکمه‌ی Menu را بزنید و ببینید آیا منوی تلویزیون روی تصویر ظاهر می‌شود یا خیر. اگر تصویر منو را دیدید، تلویزیون شما اصولا نباید مشکلی داشته باشد و ایراد می‌تواند از دستگاه‌های خارجی و کابل‌های شما باشد.

اگر تلویزیون‌تان به کلی روشن نمی‌شود، ابتدا کابل برق تلویزیون را از محافظ الکتریکی خارج کنید و به طور مستقیم به پریز وصل کنید. شاید ایراد از محافظ الکتریکی یا برق ورودی به دستگاه باشد. اگر این کارها را انجام دادید و تغییری در تصویر شما ایجاد نشد، احتمال دارد مشکل تلویزیون از برد تغذیه یا برد اصلی باشد. تعیمرات برد کاری تخصصی است که حتما باید یک متخصص آن را انجام دهد.

وجود خطوط افقی یا عمودی تیره در  صفحه تلویزیون یکی دیگر از مشکلات شایعی است که ممکن است برای تلویزیون‌ها به وجود آید. ممکن است ایراد از  کابل‌های COF یا فلت  دستگاه باشد و یا ممکن است روی دستگاه آب ریخته باشد. یکی دیگر از علت‌های این مشکل می‌تواند وجود پیکسل‌های سوخته در تلویزیون باشد. گاهی سوختن یک پیکسل در پنل می‌تواند، پیکسل‌های بعد از خودش را نیز خاموش کند. در هر صورت باید برای برطرف کردن مشکل با متخصصان تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیونی که صدا دارد ولی تصویر ندارد

در مواردی پیش می‌آید که تلویزیون‌ها صدا دارند ولی تصویر ندارند. در این حالت به احتمال زیاد پنل دستگاه ایراد پیدا کرده و برد تلویزیون مشکلی ندارد. در تلویزیون‌های LED نیز به احتمال زیاد بک‌لایت تلویزیون ایراد پیدا کرده است. بک لایت منبع نور در تلویزیون‌های LED است. در هر صورت این مورد مشکلی تخصصی است که حتما یک متخصص باید آن را برطرف کند.

این مشکل و کلی مشکل دیگر ممکن است برای تلویزیون شما ایجاد شود. وجود مشکل در برد تغذیه، برد تیکان، برد اصلی، پنل و… می‌تواند تجربه بدی از فیلم دیدن و سرگرمی برای شما به وجود آورد.

تعمیر تلوزیون در محل

اگر تلویزیون‌ تان مشکل دارد، بهترین راه این است که آن را در منزل‌‌تان تعمیر کنید و از بردن آن به بیرون از خانه خودداری کنید. چون ممکن است تلویزیون در مسیر آسیب ببیند. پیدا کردن خدمات تعمیر تلویزیونی که متخصصان آن در محل شما حاضر شوند، قابل اعتماد باشند و به کارشان مسلط باشند، سخت است.

تعمیرات تلویزیون را به کاردون بسپارید

اگر می‌خواهید خیلی زود دوباره سرگرمی مورد علاقه‌تان یعنی فیلم دیدن یا کنسول بازی را از سربگیرید، باید زودتر تلویزیون خراب‌تان را تعمیر کنید. پیشنهاد ما به شما این است که کار را به کاردون بسپارید. کاردون خدمات تعمیر، نصب و راه‌اندازی و سرویس دوره‌ای همه‌ی لوازم خانگی از همه‌ی برند‌ها را انجام می‌دهد. خدمات کاردون تضمین شده است و در صورت تعویض قطعه حتما از قطعه اصلی در تلویزیون یا هر وسیله‌ی دیگر شما استفاده می‌شود. در ضمن اگر تلویزیون شما گارانتی ندارد، می‌توانید با کاردون گارانتی دستگاه‌تان را با پرداخت هزینه مقرون به صرفه گارانتی کنید.

بدون نظر

ورود