ساقط کردن پهپاد روسی با شیشه ترشی توسط مادربزرگ اوکراینی

ساقط کردن پهپاد روسی با شیشه ترشی توسط مادربزرگ اوکراینی

زن اوکراینی که یک پهپاد را با شیشه گوجه فرنگی سرنگون کرده، می گوید در کشورش می ماند و می جنگد. در حالی که موشک‌ها و گلوله‌ها به اوکراین حمله می‌کنند، یک شهروند پس از مشاهده یک پهپاد مشکوک در نزدیکی آپارتمانش با یک شیشه کنسرو گوجه‌فرنگی آن را ساقط کرد.

میلیون ها غیرنظامی اوکراینی پس از تهاجم نیروهای ولادیمیر پوتین کشور را ترک کردند. اما برخی دیگر انتخاب کرده‌اند که بمانند – یا برای مقابله با نیروهای مسلح روسیه یا برای کمک به دیگرانی که نمی‌توانند آنجا را ترک کنند.

سرنگونی پهپاد

در این میان یک شهروند شجاع پس از اینکه  یک پهپاد را به وسیله شیشه کنسرو گوجه فرنگی ساقط کرد، تبدیل به قهرمان شد. یک سایت خبری اوکراینی با این زن که نامش النا است، صحبت کرده است. النا گفت: «در بالکن آپارتمانم در کیف نشسته بودم و سیگار می کشیدم که ناگهان پهپاد را دیدم».

او در تلاشی برای متوقف کردن پهپاد، شیشه گوجه فرنگی و آلوهای کنسرو شده ای را که در خانه داشت پرتاب کرد تا این پرنده را متوقف کند. به طور باورنکردنی، موفق شد و افسانه ای شد .کمی بعد خبری مبنی بر خنثی کردن پهپاد با یک شیشه خیار در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

النا و همسرش بقایای پهپاد را در تعدادی سطل توزیع کردند تا بتوان دستگاه را ردیابی کرد. آنها همچنین تکه های شیشه را جمع کردند تا سگ های همسایه شان آسیب نبینند.

او به روزنامه گفت که فکر می کند این ابزار توسط غارتگرانی که به دنبال آپارتمان های خالی برای ورود و دزدی بودند، اداره می شد. النا افزود: تصمیم گرفتم که پس از حمله روسیه به کشور کیف را ترک نکنم، و از ماندن در کشورم برای جنگیدن پشیمان نیستم.

داستان سرپیچی او برای اولین بار توسط لیوبوف تسیبولسکا، مشاور دولت اوکراین به اشتراک گذاشته شد که درباره این حادثه توییت کرد: «در کیف یک زن یک پهپاد روسی را با پرتاب یک شیشه خیار از بالکن خانه اش، سرنگون کرد. چگونه انتظار داشتند چنین کشوری را اشغال کنند؟».

داستان او در فضای مجازی پخش شد و یک کاربر در این باره نوشت: ترشی‌ها یک پروبیوتیک عالی در مقیاس کوچک و یک سلاح ضد هواپیماهای بدون سرنشین در مقیاس کلان هستند. با مادربزرگ های اوکراینی درنیفتید.

در همین حین رئیس جمهور اوکراین به غرب هشدار داده است که ولادیمیر پوتین پس از فتح اوکراین متوقف نخواهد شد و در مصاحبه با یک کانال تلویزیونی آمریکایی گفت: اگر ما اولین کشور باشیم. شما دومی خواهید شد. زیرا هر چه این جانور بیشتر بخورد، بیشتر و بیشتر می‌خواهد.

وی افزود: امروز جنگ اینجاست. فردا در لیتوانی، سپس در لهستان و سپس در آلمان خواهد بود. این یک تهدید جدی است. درست است که ایالات متحده از ما دور است، اما در روزهای اخیر، من احساس می کنم که ایالات متحده از همیشه به ما نزدیک تر بود.

این بازیگر سابق که رهبری‌اش در دوران جنگ جهان را تحت تأثیر قرار داده است، روز دوشنبه از پناهگاه خود در کیف بیرون آمد و به کاخ ریاست جمهوری بازگشت و اعلام کرد: «من اینجا هستم، پنهان نمی‌شوم و از کسی نمی‌ترسم».

سرنگونی پهپاد

زلنسکی در روز دوازدهم تهاجم روسیه به کشورش گفت: «همه ما در مکان‌های خود هستیم، جایی که باید باشیم. تیم من با من در کیف است.همه ما در حال مبارزه هستیم، همه ما در پیروزی ای که مطمئناً اتفاق خواهد افتاد، سهیم هستیم.

او در مصاحبه ای از کاخ ریاست جمهوری با ABC News، بار دیگر از ایالات متحده درخواست کرد تا منطقه پرواز ممنوع اعمال کند.او شنبه شب به مدت ۴۰ دقیقه با جو بایدن صحبت کرد و این موضوع را با رهبر ایالات متحده مطرح کرد.

چنین اقدامی باعث می‌شود که جت‌های جنگنده ایالات متحده و متحدانش در ناتو در فضای هوایی بالای اوکراین گشت‌زنی کنند و جت‌های روسی را سرنگون کنند – در واقع غرب را در جنگ جهانی سوم در مقابل روسیه قرار می‌دهد.

زلنسکی گفت: به بایدن گفتم که امروز برای ما مهمترین چیز امنیت در آسمان است. ما نمی توانیم اجازه دهیم روسیه در آنجا فعال باشد، زیرا آنها ما را بمباران می کنند، ما را گلوله باران می کنند، آنها موشک ها، هلیکوپترها، جنگنده های جت می‌فرستند.اما ما این کار را نمی کنیم زیرا آسمان نداریم.

بیشتر بخوانید:

۱۲ نوع سلاح موثر و قدرتمندی که کشورهای عضو ناتو تاکنون در اختیار اوکراین قرار داده اند

پاشا لی ، بازیگر و مجری اوکراینی در گلوله‌باران روسیه کشته شد

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • غنی اسفند ۱۷, ۱۴۰۰

  هم اکنون وضعیت رقت بار رسانه های دنیا:
  یک پیرمرد اوکراینی پس از آنکه با باد معده خود ده ها تانک روسی را منهدم کرد تبدیل به قهرمان دفاع از دموکراسی شد
  یک دختربچه اوکراینی با انگشت کوچک خود بیش از ۱۰۰۰ سرباز روسی را به هلاکت رساند و عنوان پرچمدار صلح و دوستی را به دست آورد

  من از دولت روسیه و تمام دولتهای دیکتاتور به خاطر جنایاتی که در حق مردم خودشون و سایر کشورها کردن و می کنند متنفرم ولی عملکرد دولتها، رسانه ها، شرکتها و حتی مردم کشورهای غربی یاصطلاح آزاد در این جنگ به من ثابت کرد که همگی شون موجوداتی به غایت متظاهر، دورو و هیپوکرات هستند. متاسفانه عده زیادی از مردم ابله سایر کشورها هم دنباله روی این موجودات دورویی هستند که علنا نشون دادن برای غیر خودشون هیچ ارزشی قائل نیستند.

 • خسته اسفند ۱۷, ۱۴۰۰

  لامصب شکاف سقف دیدم

 • امیر اسفند ۱۸, ۱۴۰۰

  یه چیزیا متوجه نشدم.
  خود طرف گفته همینجوری هی پرت کرده بیرون یکیش شانسی خورده پهپاد خراب شده. الان کجای این کار فوق العاده دلیرانه بود؟ خب هر کسی بود یه چهار تا چیز پرت می کرد دیگه. خود پوتین هم ببینه یه چی داره توی کاخش پرواز می کنه کفشش رو در میاره شوت می کنه!
  این خارجی ها دیگه چه منطق ها و مسخره بازی های رسانه ای رو دارن! رئیس جمهور اوکراین هم که یه اسکی بازه. هر چی میشه سریع یه واکنش دلاورانه نشون میده. کل دفاع رو بقیه دارن می کنن این داره به خودش و قدرتش می باله!!! مثلا توی پایتخت خودش از خودش و سربازاش فیلم میگیره که چی شه؟ پوتین زهره ترک شه شب ها خواب به چشم هاش نیاد و مامان مرحومش رو صدا کنه؟