چگونه عطری مخصوص برای شخصیت خود را پیدا کنیم؟

چگونه عطری مخصوص برای شخصیت خود را پیدا کنیم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

  • عطر مخصوص چیست؟
  • چگونه عطر مخصوص خود را انتخاب کنیم؟

رایحه خوب و بد در روابط اجتماعی انسان نقش مهمی دارد یعنی بر روی تقویت و تضعیف آن تاثیر دارد. ذهن ناخودآگاه انسان، به دلیل داشتن قدرتی فوق العاده هرکسی که بوی بهتری داشته باشد را در نظر ما جذاب‌تر نشان می‌دهد.

باید بدانید داشتن یک عطرخوب باعث ایجاد حس ناب و آرامش در روزهای شلوغ ما خواهد شد و انرژی زیادی را در ما ایجاد می‌کند تا با روحیه‌ای بهتر و آزادتر روزهای خود را سپری کنیم. همانطور که می‌دانید داشتن یک عطر با رایحه‌ای خوب و دلنشین می‌تواند نشانگر شخصیت و تیپ سلیقه‌ای ما باشد.

جالب است بدانید دسته‌ای از افراد هستند که چنان به یک عطر عشق می‌ورزند که آن را برای سالهای متوالی اسفاده می‌کنند. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که برای خرید یک عطر اورجینال رفته باشید.

البته این بدان معنا نیست که اکثرا از عطرهای اورجینال و گران قیمت استفاده می‌کنند، بلکه به معنای علاقه زیاد شما و تمامی حسهای خوبی است که آن عطر به شما و روحیه شما  القا می‌کند.

اگر از این دسته افراد هستید باید بدانید، که شما به طور کاملا ناخودآگاه دارای یک عطر مخصوص به خود هستید. داشتن یک عطر مخصوص در دنیای عطر و ادکلن یک سبک به خصوص است، که بسیاری از مردم بدون آنکه بدانند از آن پیروی دارند.

عطر مخصوص چیست؟

هر فردی، چه آقا و چه خانم و در هر سنی، می‌تواند احساسات، سلیقه، اخلاق و شخصیت منحصر به فرد خودش را داشته باشد. با توجه به همین مسئله هر فردی استایل متفاوتی را برای خود در نظر دارد و با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب می‌نماید. عطر مخصوص یا عطر شخصی اصطلاحا به عطری گفته می‌شود که شما را در هر مکانی به بهترین شکل معرفی می‌کند. عطر مخصوص شما نشان دهنده روحیات فردی شخص شماستاست. عطر مخصوص می‌تواند نشان دهد که آیا شما فردی حساس، صبور شوخ یا جدی هستید.

به طور دیگر عطر مخصوص و شخصی شما، عطر همیشگی شما است. عطری که شما آن را همیشه خریداری می‌کنید و تمام اطرافیان شما با رایحه آن شما را به یاد می‌آورند. عطر مخصوص نیز مانند لباس پوشیدن و استایل شما، نماینگر شخصیت شما نیز است. پس عطری که مخصوص و برای شخص خودتان انتخاب می‌کنید باید سازگاری زیادی با مشخصات رفتاری، شخصیتی و حرفه‌ای شما داشته باشد.

در واقع هر فردی باید عطر مخصوص به خود را داشته باشد، تا اثر وی و رایحه مخصوص عطر همیشگی او در هر زمان و مکانی که حضور دارد باقی بماند.

وقتی عطر مخصوص و شخصی خود را داشته باشید دیگر نیازی نیست عطرتان را با روحیه هر روزتان هماهنگ کنید، و به همین دلیل لباس پوشیدن هرروز صبح یا آماده شدن برای مهمانی‌های شبانه یا قرارهای رسمی آسان‌تر می‌شود. علاوه بر این داشتن یک عطر جذاب در موقعیت مناسب شما را در چشم دیگران جذابتر نشان خواهد داد و ارتباط گرفتن را برای شما راحتتر خواهد ساخت. اگر عطر مخصوص شما در طی سالها گران قیمت شده است شما می‌توانید به راحتی از نمونه عطر شرکتی آن یا عطر کوچک آن استفاده نمایید و همان رایحه را در همه جا به همراه داشته باشید.

چگونه عطری مخصوص برای شخصیت خود را پیدا کنیم؟

همچنین به این نکته توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهید عطری را انتخاب کنید از توصیفات عجیب و غریبی مانند: “خلوتگاهی از یونیکورن‌ها که در آن با عشقی الهی و آسمانی کنار یکدیگر هستند و از تن آنها رایحه‌ای مشک فام خلق می‌شود” دوری کنید! شاید این توصیفات به نظر شما رویایی بیاید ولی چیزی از رایحه عطر دستگیرتان نمی‌شود.

چگونه عطر مخصوص خود را پیدا کنیم؟

تنها مقدار کمی از عطر مناسب با روحیه و احساس شما، برای افزایش انرژی‌تان کافی است. برای انتخاب عطر مخصوص به خود،‌ باید در بهترین شرایط روحی و احساسی خود قرار داشته باشید، تا بتوانید از بین هزاران عطر رنگارنگ در بازار عطر، بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

رایحه شخصی شما، یک رایحه ساده است، که هر روز شما را در خود غرق می‌کند و احساس آرامش و شادی بی‌نظیری را در وجودتان بیدار می‌کند. فراموش نکنید که عطر مخصوص و شخصی برخی افراد، ممکن است در یک عطر خلاصه نشود و چند عطر خاص و ویژه داشته باشند که از آنها برای موقعیت‌ها و مکانهای مختلف استفاده می‌کنند.

در عین حال برای انتخاب عطر مخصوص و شخصی خود باید چندین نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید و بر اساس آن عطر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

برای بهترین انتخاب در راستای عطر مخصوص خود

باید به سراغ عطرهایی بروید، که با شخصیت شما همخوانی دارند وعطرهایی که برای شما و شخصیتتان مناسب نیست بشناسید. به این ترتیب، در نهایت عطرهایی را به عنوان عطر مخصوص انتخاب خواهید کرد، که شخصیت شما را به بهترین نحو ممکن نشان میدهد.

به طور مثال اگر شخصیت آرام، ظریف و با لطافتی دارید، مطمئنا استفاده از عطرهای تند با روحیه شما سازگار نخواهد بود و اطرافیان شما را در مواجهه با شما سردرگم خواهد کرد.

با خودتان صادق باشید

برخورد کردن با خانمی که چهره‌ای عصبانی و خشمگین و پوششی تیره و رسمی دارد، ولی بوی عطری گلدار، شاد و خوشمزه از او به مشام می‌رسد، کمی دور از انتظار است. یا برای مثال، مردی را تصور کنید که با شلواری مشکی و پارچه‌ای، کفشی رنگی و اسپورت، وارد یک جلسه کاری جدی و مهم میشود. حتی فکر کردن به همچین موقعیتی عذاب‌آور و خنده‎‌دار است.

به همین دلیل، هماهنگ کردن رایحه عطر با روحیه، اخلاق، رفتار و همچنین پوشش افراد یکی از نکات بسیار مهم در استایل و انتخاب عطر مخصوص مناسب است. اگر فردی مهربان و آرام هستید، پس حتما روحیه‌ای لطیف دارید. پس بهتر است، به سراغ عطرهایی با رایحه‌ای گلی و میوه‌ای بروید.

یا اگر شخصیتی جدی و متعصب دارید، از نظر اصول عطرشناسی، عطری رسمی، سنگین و البته تاریک و تلخ احتمالا با روحیات و استایل کلی شما سازگار خواهد بود.

چگونه عطری مخصوص برای شخصیت خود را پیدا کنیم؟

خاص پسند باشید

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب درست عطر مخصوص، خاص بودن عطر است. عطری که قرار است، عطر مخصوص و عطر شخصی شما باشد، نباید برای تمام افراد آشنا و تکراری به نظر برسد. اگر خانم هستید در نظر داشته باشید با تهیه مدل عطر کوچک، می‌توانید رایحه مورد علاقه خود را همه‌جا همراه خود داشته باشید.

با سه عطر شروع کنید

اگر نمی‌دانید به چه نوع عطر و رایحه‌ای علاقه دارید، همه چیز را بو کنید. در نهایت انتخاب‌های نزدیک خود را تا سه عطر پایین بیاورید. در واقع باید بدانید که ساختار بویایی انسان که آن را به عنوان “پیاز بویایی  olfactory bulb” نام میبرند، نمی‌تواند در زمانی کوتاه بیش از سه عطر را تحمل کند، پس باید به هر عطری فرصت دهید تا خودش را به خوبی اثبات نماید.

از عطرهای سبک شروع کنید

سعی کنید در هنگام انتخاب عطر از عطرهایی شروع کنید که رایحه‌ای آبزی یا مشک فام دارند. زیرا بیش از ۵۰ درصد از مردم نمی‌توانند آن را تشخیص دهند. این دسته از عطرها رایحه‌ای شبیه به مواد شوینده دارند، در حالی که رایحه‌های آبزی بسیار با طراوت و شاداب هستند. پس به همین دلیل بهتر است همیشه از عطرهای مشک فام شروع کنید و سپس به دنبال عطرهایی با روایح مرکباتی، میوه‌ای، گلی و در آخر روایح چوبی بروید.

 گروه‌های بویایی را بشناسید

همانطور که میدانید عطرها دسته ‌بندی‌های مختلفی دارند. از جمله این دسته ‌بندی‌ها گروه‌های بویایی هستند که به گروه‌های بویایی چوبی، میوه‌ای، گلی، سبز، مرکباتی، چرمی و… تقسیم می‌شوند.

آشنایی با گروه‌های بویایی مختلف اصلی بسیار مهمی برای تست و خرید عطر به شمار می‌رود. برای آنکه بتوانید عطر مخصوص درستی انتخاب کنید، بهتر است آگاهی و اطلاعات‌ خود را در زمینه گروه‌های بویایی و آکوردهای مختلف عطری افزایش دهید. یا می‌توانید مدل عطر شرکتی و عطر کوچک آن را تهیه کنید و اگر به سلیقه و شخصیت شما نزدیک بود، مدل عطر اورجینال آن را تهیه نمایید.

چگونه عطری مخصوص برای شخصیت خود را پیدا کنیم؟

از دانه قهوه دوری کنید

شاید در برخی از فروشگاه‌های عرضه کننده عطر دیده باشید که مقداری دانه قهوه را در محیط فروشگاه قرار می‌دهند. نکته آن این است که برخی اعتقاد دارند بوییدن دانه‌های تازه قهوه باعث میشود تا حس بویایی شما از نو فعال شود. اما در واقع این یکی از باورهای غلط و بسیار قدیمی است که همچنان نیز رواج دارد.

دانه‌های قهوه به خودی خود بسیار رایحه نیرومندی دارند، ظرفیت بویایی شما را اشغال می‌کنند. پس بهتر است برای بدست آوردن دوباره حس بویایی خود بینی خود را در یکی از آرنج‌هایتان برای مدتی حبس کنید، تا بوی طبیعی بدن خود را دوباره احساس کنید، از این طریق دوباره سیستم بویایی شما از نو فعال میشود.

از یک عطر برای تمام فصول استفاده نکنید

همان طور که می‌دانید، عطرها طبع و طعمهای مختلفی دارند. از نظر طبعی بعضی عطرها سرد و برخی دیگر گرم هستند. همچنین ممکن است، عطری معتدل و برای چهارفصل مناسب باشد.

همچنین طعم آن‌ها، برای عطرهای مختلف ممکن است، شیرین، تلخ یا ترش باشد. ترکیب طعم و طبع عطرها،‌ برای یک فصل مناسب است و با یک نوع آب و هوا همخوانی دارد.

بنابراین شما نباید در همه فصول از یک نوع عطراستفاده کنید و حتما باید به دنبال عطرهای معتدل و چهار فصل بروید. این عطرها معمولا نه گرم هستند و نه سرد و به همین دلیل می‌توان آن را در همه فصول سال استفاده کرد.

البته اگر بیشتر فکر کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید عطرهای گرم را در تابستان استفاده کنید، زیرا باعث آزار و اذیت خود و اطرافیانتان خواهد شد.

نت های مورد علاقه خود را بیابید

هر عطر از نت‌های مختلفی ساخته شده است. در ساختار عطر سه نت اولیه، میانی و پایه وجود دارد، که هر کدام از ترکیب یک یا چند نت مختلف تشکیل شده‌اند.  در نظر داشته باشید پیش از انتخاب عطر مخصوص خود، ابتدا خوب فکر و نت‌های سازگار با روحیات، شخصیت، نوع پوشش و سلیقه خود را پیدا کنید.

مثلا روایح تلخ و سنگین همچون عود یا چرم مناسب افراد پخته‌تر، رسمی پوش و نسبتا جدی و مطمئن است. یا عطرهایی که از جنس مرکبات ساده هستند، بیشتر برای تیپ‌های روزانه و انرژیک مناسب‌تر است.

به عطرهای مورد علاقه خود در گذشته باز گردید

اگر چندین بار به سراغ یک عطر رفته‌اید یعنی آن را دوست داشته‌اید. یعنی چیزی در روایح جذاب آن عطر بوده است که توجه شما را به خودش جلب کرده است. پس دوباره به عطرهایی بازگردید، که قبلا از آن‌ها استفاده می‌کردید و آن‌ها را دوست داشتید. استفاده از عطرهایی که در گذشته از آن‌ها استفاده می‌کردید، حافظه بویایی اطرافیان را در خصوص شما شکل می‌دهد. این حرکت باعث ماندگاری شما در ذهن اطرافیان و افراد مهم زندگیتان خواهد شد.

عطر را بر موهای خود اسپری کنید

زمانی که بلاخره عطر مورد علاقه و مخصوص خود را پیدا کردید، مقداری از آن را بر روی موهای خود اسپری کنید. اینکار باعث می‌شود که موی شما ذرات را به گونه‌ای در خود جای دهند که حالتی خاص را به وجود می‌آورد. پس حتما این نکته را در انتخاب عطر مخصوص خود به یاد داشته باشید.

به روند تغییر رایحه‌ها در ساعات اولیه دقت نمایید

در میان اصطلاحات اساسی دنیای عطر میشنوید که از “نت اولیه” یا “پس رایحه” استفاده می‌شود. شما عطرها را باید مانند موجود زنده‌ای بدانید که در طول زمان تغییر پیدا میکند. نت اولیه عطر باید حدود ۲۰ دقیقه ماندگاری داشته باشد و اولین دریافت شما را از عطر خواهد ساخت. نت میانی حدود ۴ ساعت ماندگاری دارد. بنابراین باید به روند ماندگاری در طول این زمان بسیار توجه داشته باشید.

از عطر مخصوص خود به  درستی استفاده کنید

آداب و رسوم استفاده ازعطر برای افراد متفاوت است. اگر عطر مخصوص به خود را دارید، پس باید از آن درست استفاده کنید، چون استفاده اشتباه از عطر، باعث ماندگاری کمتر رایحه آن می‌شود.

بهتر است برای ماندگاری بیشتر رایحه عطر مخصوص و محبوبتان مقداری از آن را به مو‌های‌تان اسپری کنید. جالب است بدانید، مو‌ها به خوبی رایحه عطرها را در فضا منتشر می‌کنند. همچنین فراموش نکنید، که اگر پوست خشکی دارید، باید به میزان بیشتری از عطر خود بر روی پوست‌تان اسپری کنید.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • mrzh-sdt اسفند ۲۲, ۱۴۰۰

    خیلی عالی بود دنبال یه هم چین موضوعی بودم ممنون??

  • M اسفند ۲۲, ۱۴۰۰

    عالی بود ممنون