عذرخواهی مادر اوکراینی بعد از دستگیری پسرش که خلبان روسیه است + ویدیو

عذرخواهی مادر اوکراینی بعد از دستگیری پسرش که خلبان روسیه است + ویدیو

وحشت مادر اوکراینی از این که پسرش سوار بر جت روسیه کشورش را بمباران می کند، پوچ بودن جنگ پوتین را افشا می کند. یک مادر اوکراینی فاش کرد که پسرش خلبان جنگنده روسی بود که اقدام به بمباران اوکراین کرده بود.در ویدئویی که ارتش اوکراین منتشر کرد، النا گولونسکایای گریان و وحشت‌زده از حمله سرهنگ آلکسی گولوونسکی به اوکراین گفت. او گفت که گولوونسکی در ۵ مارس در منطقه میکولایف دستگیر شده است.

فیلم منتشر شده توسط نیروهای اوکراینی خلبانی را نشان می‌دهد که نامش در یک مزرعه در حالی که دستانش در هوا در اطراف زمان دستگیری و همچنین بعدا مورد بازجویی قرار گرفته است.

بمباران هوایی اوکراین

 گولونسکایای دلشکسته در پیام ویدئویی از “غم و اندوه و شرمندگی” خود از اقدامات پسرش صحبت می کند.او همچنین از مردم اوکراین به خاطر پسرش عذرخواهی می کند و می گوید نتوانستم یک فرد عادی و شایسته تربیت  کند. او گفت در حال حاضر در شهر کرمنچوگ در منطقه پولتاوا در مرکز اوکراین زندگی می کند.بمباران هوایی اوکراین

او در این ویدئو می گوید پسرش خلبان یک هنگ هوانوردی است که در شهر ساکی که توسط روسیه اشغال شده، مستقر شده است. او گفت: در ۵ مارس ۲۰۲۲، به دنبال دستور جنایتکارانه فرماندهی ارتش روسیه او با جنگنده SU-30SM خود به مایکولایف پرواز کرده است.

گولونسکایا فاش کرد که در آنجا پسرش توسط پدافند هوایی اوکراین سرنگون و اسیر شده است. او گفت: «ما با تماشای گزارشی درباره خلبانان اسیر شده، از رسانه ها مطلع شدیم او کجاست. من غرق غم و اندوه و شرمندگی برای پسرم شدم، ما بارها و بارها صدای زوزه وحشتناک آژیرهای حمله هوایی را در کرمنچوگ شنیدیم. درک اینکه چگونه می توان دستور جنایتکارانه فرمانده در مورد بمباران اوکراین را انجام داد برای من سخت بود. به طور طبیعی، من نگران پسرم هستم. وقتی اسیر شد، خدا را شکر کردم که زنده مانده. من از مردم اوکراین از این بابت عذرخواهی می کنم.»

بمباران هوایی اوکراین

در این ویدیو گولونسکایا به زبان روسی صحبت می کند که زبان مادری رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی نیز هست.در حالی که بسیاری از روسی زبانان خود را اوکراینی می دانند، برخی دیگر به مسکو وفادار هستند.

گولوونسکی در ویدیوی دستگیری خود می گوید او فرمانده یگان هوانوردی ۵۹۸۸۲ است که در ساکی مستقر است. گزارش شده است که این واحد بخشی از نیروی دریایی روسیه است. گولوونسکی یکی از ۹ خلبان ولادیمیر پوتین بود که آخر هفته گذشته بر فراز اوکراین دستگیر شد.تصاویر، هواپیماهای سوخته روسی و چهره وحشت زده خلبانان آنها را نشان می دهد که توسط سربازان و غیرنظامیان پس از خارج شدن از هواپیماهای خود بازداشت می شوند.

بمباران هوایی اوکراین

اعتقاد بر این است که حملات هوایی روسیه صدها – شاید هزاران – غیرنظامی را در سراسر اوکراین کشته است. ویدئویی که از دو هوانیروز در پشت یک کامیون گرفته شده است، بازجویی از آنها را در حالی که کسانی که آن‌ها را دستگیر کرده اند، خشمگین می‌ گویند: «شما مردم ما را می‌کشید.» نشان می‌دهد.

خلبان التماس می کند که فقط “به او دستور پرواز داده اند” – و ادعا می کند که او در یک ماموریت نجات بوده است. در یک ویدیوی دیگر خلبان روسی را نشان می دهد که روی پیراهنش خون است و می گوید درباره ماموریتش «چیزی به او نگفته اند». یک نفر با خشم خطاب به او می‌گوید: « خودت کور بودی؟». ادعا شده نقشه هایی  که در هواپیمای آن دو وجود داشته بمباران شهر را نشان می‌داده است.

بیشتر بخوانید:

بمباران اتمی هیروشیما؛ تصاویری رنگی از یکی از بزرگ‌ترین فجایع تاریخ بشر

۳ نظر

ورود

 • ارژنگ اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  خیلی جالبه که وقتی ایران اعتراف عبدالمالک ریگی رو پخش کرد ، همه گفتن زیر شکنجه اعتراف گرفته شده و محکوم کردند ولی الان صدای رسانه های غرب در نمیاد !!!

 • امیر اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  فقط و فقط جنگ رسانه ای.
  نه نه.
  شاید بهتر باشه بگیم جُنگ رسانه ای.
  کار به جایی رسیده که اعتراف زورکی میگیرن! همونجایی که دیدم خلبان گفته من نمیدونستم چیکار می کنم مشخص شد واسم که از ترس جونش داره یه سری حرف ها رو می زنه!
  بعد مادرش عذرخواهی می کنه که چی؟ آهان آرشیو جُنگ رسانه ای کامل شه! هیچ جای دنیا گناه یه نفر رو پای یه نفر دیگه نمی نویسن! هیچ گورستونی توی دنیا همچین ظلمی رو در حق مردمش نمی کنه که گناه یه نفر پای یه نفر دیگه نوشته بشه! ظلم واقعی اونجاییه که جرم فرضی یه خلبان روس رو می نویسن پای پادر اوکراینیش!
  حالا چرا جرم فرضی؟ چون ماهیت جنگ همینه! چطور رئیس جمهور آمریکا که دستور بمباران اتمی ژاپن رو میده و ده ها هزار نفر رو توی فقط یه ثانیه می کشه (تازه خیلی ها هم مجروح و شیمیایی شدند و بعد در سال های متمادی مردند.) مجرم نیست؟ بعد یه خلبانی که نهایتا زیر بمباران هاش چند ده نفر کشته شده باشن مجرمه؟
  #استاندارد_های_دوگانه

 • مصطفی اسفند ۲۱, ۱۴۰۰

  واقعا خجالت آوره اینطور این زن اوکراینی رو وادار به گفتن این حرفها کردن. مثلا اگر پسرش خلبان جنگنده های اوکراین بود و روسها رو می کشت افتخار داشت؟ این نشون دهنده پوچ بودن هر جنگیه. توی یک جنگ هیچ کس برحق نیست حتی اون کشوری که ادعای دفاع از خودش رو می کنه. دیگه حال آدم از سوگیری رسانه ها از جمله همین روزیاتو که نه سر پیازه و نه ته پیاز بهم می خوره.