جاسوسان غربی: «پوتین از خشم ناشی از درمان های استروئیدی برای سرطان رنج می‌برد»

جاسوسان غربی: «پوتین از خشم ناشی از درمان های استروئیدی برای سرطان رنج می‌برد»

منابع اطلاعاتی ادعا کرده‌اند که ولادیمیر پوتین از اختلال مغزی ناشی از زوال عقل، پارکینسون و پرخاشگری ناشی از درمان استروئیدی برای سرطان رنج می‌برد که باعث پف کردن صورت او شده و میل او به خشونت را بیشتر کرده است.

گمان می‌رود که تصمیم رهبر روسیه برای حمله به اوکراین نه تنها ناشی از وضعیت روحی نامتعادل، بلکه به دلیل وضعیت نگران‌کننده سلامت جسمی او نیز باشد.

در تصاویر منتشرشده از کرملین پوتین ۶۹ ساله «رنگ‌پریده و پف‌کرده» توصیف شده است. او که معمولا چهره‌ای زمخت و مردانه داشت، پس از حمله نیروهایش به شهرهای اوکراین به نظر رنگ‌پریده و بیمار می‌‌رسد. پوتین به سختی درباره سلامت خود صحبت می‌کند، اما در طول سال‌ها گمانه‌زنی‌های زیادی در این باره وجود داشته است.

ادعای جاسوسان غربی: پوتین به خاطر درمان استروئیدی سرطان پرخاشگر است

اکنون چهره‌های ارشد اتحادیه اطلاعاتی فایو آیز (Five Eyes) متشکل از کشورهای استرالیا، کانادا، نیوزیلند، بریتانیا و ایالات متحده معتقدند تصمیم‌ او برای حمله به اوکراین به دلیل اثرات درمان پزشکی است. یک منبع امنیتی روز یکشنبه گفت: «تنها منابع انسانی می‌توانند چنین تصویر گرانبهایی از روان پوتین به شما ارائه دهند. از پنج سال پیش تا به حال تغییرات محسوسی در روند تصمیم‌گیری او به وجود آمده و اطرافیانش تغییرات قابل لمسی در قابلیت درک و استدلال‌های او از جهان پیرامونش مشاهده کرده‌اند.»

این منبع گفت ناتوانی در درست اندیشیدن به وضوح با فقدان یک حلقه بازخورد منفی همراه شده، به‌طوری که رهبر روسیه از عناصر شکست در این حمله مطلع نشده است.

ادعای جاسوسان غربی: پوتین به خاطر درمان استروئیدی سرطان پرخاشگر است

آنها بر این باورند که او به یک بیماری مغزی نظیر پارکینسون یا زوال عقل و یا سرطان مبتلاست. نظریه دیگر این است که او به دلیل استفاده طولانی‌مدت از استروئیدها از پرخاشگری و خشم ناگهانی رنج می‌برد. از عوارض جانبی استروئیدها می‌توان به افزایش خطر عفونت اشاره کرد؛ موضوعی که پارانویای او درباره ابتلا به کووید و ملاقات با سران کشورها از فاصله بسیار دور را توضیح می‌دهد. او همچنین اخیرا به‌طور قابل توجهی در اطراف صورت و گردن دچار پف‌کردگی شده که می‌تواند از عوارض جانبی استروئیدها باشد.

ادعای جاسوسان غربی: پوتین به خاطر درمان استروئیدی سرطان پرخاشگر است

استروئیدها همچنین می‌توانند جرقه‌ای برای تغییرات خلقی و رفتاری باشند. پس از دیدار امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با پوتین از پشت یک میز چهار متری، یک مقام فرانسوی گفت پوتین آن پوتینی که دو سال پیش مکرون با او ملاقات کرد نبود و به نظر به هم ریخته می‌رسید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • پری اسفند ۲۴, ۱۴۰۰

  من باور میکنم

 • حامد اسفند ۲۶, ۱۴۰۰

  امیدوارم زودتر تلف شه

 • Ehsan اسفند ۲۶, ۱۴۰۰

  زوال عقل فقط واسه بقیه هستش ما اینجا از این چیزا نداریم !!!! همه سالم و تصمیمات عاقلانه. یه عده هم فقط تایید میکنن.

 • Moh1366 اسفند ۲۶, ۱۴۰۰

  ناتو چندین ساله داره میاد سمت شرق . قرار بود تا جمهوری آزربایجان هم بیاد تو دریای مازندران . حالا همش شده واسه استروید . ؟! خدا شفا بده .

 • حسین فروردین ۵, ۱۴۰۱

  آره هم سرطان داره، هم توهم و هم هزار بیماری دیگه
  همه رو هم تو دو هفته گرفت
  بایدن هم که سالمه سالمه

 • Shahram فروردین ۶, ۱۴۰۱

  یه عده بی خبر دارن کامنت های عجیب مینویسن. چند ساله که اخبار مختلف در مورد سلامت پوتین منتشر میشه و جدید نیست اصلاً.
  و اگه این چند هفته خیلی در موردش بحث میشه، چون قبلاً مهم نبود و الان مهمه. یا یکی یک لینک با مطلب عجیب ساده لوحانه گذشته که چند سال پیش مدال ورزشی گرفته و نمیدونم چی چی. حتی اینطوری هم باشه که چی. همین الان هم ممکنه طرف با یک مشت بزنه ۴ نفر رو بکشه، ۵۰۰ کیلو پرس سینه بزنه و … خب که چی؟ چه ربطی به این بیماری ها داره؟
  واقعاً فکر کردی ورزشکارها بیمار نمیشن؟
  فکر کنم هدفمند دارند مغلطه میکنند، اینقدر ساده لوحی ساده به دست نمیاد