کریستیانو رونالدو رکورد گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال را شکست

کریستیانو رونالدو رکورد گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال را شکست

کریستیانو رونالدو فوق ستاره تیم فوتبال منچستر یونایتد هشتصد و ششمین گل دوران حرفه ایش را در اولدترافورد و در بازی برابر تاتنهام به ثمر رساند تا رکورد بیشترین گل زده تاریخ فیفا در مسابقات رسمی را به نام خود به ثبت برساند. این رکوردشکنی با زدن دومین گل در هت تریک او در شب گذشته به ثمر رساند که باعث شد تیم منچستر بتواند با نتیجه سر بر دو تاتنهام را شکست داده و تعداد گل های رسمی خود را به ۸۰۷ گل برساند. رکوردار سابق بیشترین گل تاریخ فیفا در اختیار جوزف بیکان بود که ۸۰۵ گل در دوران بازیگری رسمی اش به ثمر رسانده بود. تیم منچستر یونایتد در حساب توییتری خود بعد از این رکوردشکنی ستاره پرتغالی اش نوشت :«سوپرمن».

کریستیانو رونالدو رکورد گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال را شکست

هت تریک شب گذشته دومین هت تریک رونالدو رد لیگ برتر و پنجاه و نهمین هت تریکش در عرصه حرفه ایش بود که رقمی خیره کننده به نظر می رسد. بعد از این مسابقه بود که رونالدو در حساب اینستاگرامی اش نوشت: «هیچ چیزی نمی تواند به حس بازگشتن به زمین و کمک به تیم با گل و تلاش کردن برسد. یک بار دیگر ثابت کردیم که می توانیم هر تیمی را در هر روزی شکست دهیم، تا جایی که سخت تلاش کنیم و به عنوان یک تیم در کنار هم بمانیم». رونالدوو ۳۷ ساله رکورد بیشترین گل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا با ۱۴۰ گل و بیشترین گل ملی با ۱۱۵ گل را نیز در اختیار دارد، رکوردی که پیش از او در اختیار علی دایی بود. کریستیانو رونالدو که پنج بار نیز برنده توپ طلای فیفا شده، دوران حرفه ای خود را در تیم لیسبون پرتغال آغاز کرد و در سال ۲۰۰۳ به تیم منچستر یونایتد پیوست.

کریستیانو رونالدو رکورد گلزن ترین بازیکن تاریخ فوتبال را شکست

بعد از شش فصل حضور در برنابئو، رونالدو به لالیگای اسپانیا رفت و در ۴۳۸ مسابقه برای تیم رئال مادرید موفق به زدن ۴۵۰ گل شد. او به مدت ۹ فصل نیز در رئال مادرید بود و بعد از دو سال حضور در سری آ و تیم یوونتوس، آگوست گذشته بار دیگر به شیاطین سرخ پیوست. برد شب گذشته باعث شد که تیم منچستر یونایتد بار دیگر در میان چهار تیم بالای جدول قرار گیرد که شانس این تیم برای حضور در فصل بعدی لیگ قهرمانان اروپا را افزایش می دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود