کشف دست نوشته های اولیه «ارباب حلقه ها» با دست خط تالکین

کشف دست نوشته های اولیه «ارباب حلقه ها» با دست خط تالکین

دست نوشته های گمشده از اولین اقتباس ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین در دهه ۱۹۵۰ توسط دانشگاهیان آکسفورد کشف شده است.

دست‌نوشته‌های اولین اقتباس ارباب حلقه‌ها در دهه ۱۹۵۰، که مدت‌ها گمان می‌رفت گم شده است، توسط محققان کشف شد. این کشف در حالی انجام می شود که جدیدترین اقتباس ارباب حلقه ها به تاریخ انتشارش نزدیک می شود. مجموعه تلویزیونی  «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» قرار است در ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ اکران شود. این سریال هزاران سال قبل از وقایع هابیت و ارباب حلقه‌ها اتفاق می‌افتد و دوران دوم سرزمین میانه را روایت می‌کند. از جمله به قدرت رسیدن سائورون و سقوط نومنور.

ارباب حلقه‌ های جدید

فیلمبرداری فصل ۱ حلقه‌های قدرت به پایان رسیده است. این فصل که در نیوزلند فیلم‌برداری شد، شامل ۸ قسمت خواهد بود. در حالی که این سریال شامل بازگشت چندین شخصیت آشنا، مانند الدرون و گالادریل می‌شود، آنها با بازیگران جوان‌تری به صحنه آمدند تا با دوره زمانی هماهنگ شوند. این سریال با بودجه هنگفتی که بیش از یک میلیارد دلار است، توجه زیادی را به خود جلب کرده است؛ تنها فصل اول آن ۴۶۲ میلیون دلار هزینه داشت. در حالی که اقتباس‌های امروزی ارباب حلقه‌ها با بودجه‌های کلان عرضه می‌شوند، اقتباس‌های قبلی چنین نبود.

این دست نوشته ها که تنها نمایشنامه ارباب حلقه ها در زمان حیات تالکین است، اولین بار در دهه ۱۹۵۰ نوشته شده است. در حالی که تصور می شد که آنها از بین رفته اند، استوارت لی، اکنون این فیلمنامه‌های اصلی را که در دو سری ۱۲ قسمتی رادیویی که در سال‌های ۱۹۵۵ و ۱۹۵۶ پخش شده، کشف کرده است.

ارباب حلقه های جدید

این موارد کشف شده نوشته‌های اولیه تالکین است و توسط تهیه کننده ترنس تیلر نوشته شده است. با این حال، دست نوشته ها شامل یک برگه به ​​خط تالکین هم هست، و چگونگی بازنویسی صحنه های خاص را نشان می دهد. متأسفانه، از آنجایی که کتاب ها منتشر نشده بود و سریال به محبوبیتی که امروز دارد، نرسیده بود، مدیران بی بی سی اهمیت این اقتباس را درک نکردند. پس از این که سری اول پخش شد در کمال تاسف، اپیزودهای سری دوم از ۴۵ دقیقه به ۳۰ دقیقه کاهش یافتند.

ارباب حلقه‌های جدید

کشف این دست‌نوشته‌ها نشان می‌دهد که در دهه ۱۹۵۰ ارباب حلقه‌ها در مقایسه با امروز تفاوت‌هایی داشته است. اقتباس «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی پیتر جکسون، سه فیلم عظیم را در بر می‌گیرد و هزینه آن که توسط آمازون پرداخت شده یک میلیارد دلار است. با این حال، در دهه ۱۹۵۰ بی‌بی‌سی فکر نمی‌کرد که ارباب حلقه‌ها به سری سوم نیاز داشته باشد و زمان هر قسمت را کاهش داد. اگرچه این کتاب پس از انتشار اولیه‌اش فروش خوبی داشت، از آنجایی که فانتزی در آن زمان ژانر قابل تشخیصی مثل امروز نبود، محبوبیت زیادی نداشت.

اکنون ارباب حلقه‌ها به عنوان یک شاهکار واقعی شناخته می‌شود و تهیه‌کنندگان متوجه شکوه این اثر شده اند. کشف دست‌نوشته‌های ارباب حلقه‌ها یک یافته تاریخی بزرگ و نقطه جالب توجهی است که نشان می‌دهد چگونه این داستان برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ مورد استقبال قرار گرفت.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود