اظهارات تازه داریوش مهرجویی: محمدرضا شریفی نیا مجبورم کرد + فایل صوتی

اظهارات تازه داریوش مهرجویی: محمدرضا شریفی نیا مجبورم کرد + فایل صوتی

این‌طور که پیداست حواشی پیرامون لامینور، آخرین ساخته داریوش مهرجویی تمام‌شدنی نیست. در آخرین ماجرای پیش آمده یک فایل صوتی از این کارگردان منتشر شده که در آن محمدرضا شریفی‌نیا را بازجوی شیرین‌زبانی می‌خواند که او را مجبور به گفتن حرف‌هایی کرده که خودش نمی‌خواست.

ماجرا از اعتراض شدید این کارگردان به عدم اکران نوروزی فیلمش شروع شد. مهرجویی در اعتراض به این موضوع ویدیویی جنجالی از خود منتشر و ادعا کرد برای گرفتن حقش در وزارت ارشاد تحصن خواهد کرد. اما به فاصله تنها چند روز ویدیوی دیگری منتشر شد که در آن آقای کارگردان که این بار به وضوح آرام‌تر به نظر می‌رسید، در آن گفت درباره اکران فیلم آخرش سوءتفاهمی پیش آمده بود که برطرف شده و فیلم اکران خواهد شد. تغییر لحن بارز مهرجویی در این دو ویدیو واکنش‌های منفی بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.

حالا یک فایل صوتی از گفت‌وگوی مهرجویی با بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر منتشر شده که با آن ابعاد تازه‌ای از نقش محمدرضا شریفی‌نیا در ضبط، تقطیع و نوع ارائه ویدیوی دوم مهرجویی روشن می‌شود. در این فایل مهرجویی محمدرضا شریفی‌نیا را فرستاده و بازجوی شیرین زبان می‌خواند که او را مجبور به گفتن حرف‌هایی کرده که نمی‌خواسته بزند.

مهرجویی با اشاره به اینکه محمدرضا شریفی ‌نیا همراه با یک نامه از پیش تنظیم شده به منزل او رفت، می‌گوید:‌ «شریفی‌نیا سر زده با گل و شیرینی به خانه من آمد. سوالات عجیب و غریب می‌کرد. می‌خواست من را مجبور کند که از ارشاد تشکر کنم و علیه رضا درمیشیان حرف بزنم. نمی‌دانستم شریفی‌نیا این‌قدر منفور شده است. هی من را قطع می‌کرد و می‌گفت این را بگو، آن را نگو. او به من خیانت کرد. من را مجبور کردند که آن حرف‌ها را بگویم. آقای درمیشیان به من هیچ اطلاعات غلطی نداده بود. تاسف می‌خورم که در آن لحظه متوجه نشدم شریفی‌نیا که روزگاری دستیارم بود، اکنون فرستاده و بازجویی است شیرین‌زبان که آمده پروژه تخریبم را کلید بزند.»

داریوش مهرجویی همچنین می‌گوید:‌ «شریفی‌نیا از من دست خط‌هایی هم گرفت که اعلام می‌کنم آن‌ نوشته‌ها باطل است.» داریوش مهرجویی با اشاره به اینکه سال‌ها پیش در چند پروژه هنری با محمدرضا شریفی‌نیا همکاری داشته است، می‌گوید شنیده بود که او «فرد منفوری» است ولی چون در فضای مجازی فعال نیست، شخصا این داستان‌ها را باور نمی‌کرد.

به گفته داریوش مهرجویی، محمدرضا شریفی‌نیا از او خواسته بود تا ضمن قدردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیه رضا درمیشیان، تهیه‌کننده لامینور، سخن بگوید که این کارگردان چنین درخواستی را نپذیرفته است.

این کارگردان نام آشنای سینمای ایران با‌ عنوان کردن این نکته که با سانسور و سیستم نظارت کنونی موافق نیست، گفت:‌ «این رویه باعث ریزش تماشاگران می‌شود و به ضرر همه به ویژه سینماست. من برای مقابله با سانسور در کنار تک تک فیلم‌سازها هستم.»

او هم‌چنین تمدید پروانه فیلم خود را ماحصل حمایت مردم دانست و گفت: «نباید زیر بار حرف زور برویم. اگر همه با هم باشیم، می‌توانیم حرف‌مان را به نتیجه برسانیم و به حق و حقوق‌مان برسیم.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • پویادرم اسفند ۲۵, ۱۴۰۰

  درودبرمهرجویی عزیزوننگ بر
  شریفی نیا خودفروخته

 • کریم اسفند ۲۷, ۱۴۰۰

  مهرجویی آدم کثیف و ضد فرهنگی است حیف آقای شریفی نیا که رفته با این آدم خودفروخته صحبت کرده شریفی نیا دوستت داریم

 • کریم اسفند ۲۷, ۱۴۰۰

  ننگ بر تو مهرجویی خودفروخته