آیا تعطیلی تولیدی پوشاک علی دایی به دلیل بدهی مالیاتی صحت دارد؟

آیا تعطیلی تولیدی پوشاک علی دایی به دلیل بدهی مالیاتی صحت دارد؟

علی دایی، چهره شاخص فوتبال ایران و جهان، از اوایل دوران بازی حرفه ای تا همین اواخر که دوران مربیگری را پشت سر می گذاشت، در آن واحد یک برند تولیدی پوشاک را به نام خود اداره می کرد. و حالا در خبرها آمده که در مراسم تجلیل از برترین تولیدکنندگان ورزشی خبر تعطیلی تولیدی پوشاک علی دایی اعلام شده است. گفته شده بدهی این اسطوره فوتبال کشور به سازمان امور مالیاتی باعث توقف فعالیت تولیدی وی شده است.

لباس های تولیدی پوشاک علی دایی سال ها توسط تیم های مختلف لیگ کشور در رشته های مختلف استفاده می شد اما علی دایی ۵ سال قبل تولیدی پوشاکش را تعطیل کرد تا با برندی جدید دومرتبه پا به عرصه تولید بگذارد و ۲ روز پیش خبر تعطیلی تولیدی پوشاک علی دایی به دلیل بدهی مالیاتی به اشتباه منتشر شد.

تولیدی پوشاک علی دایی
لوگوی برند سابق

خود دایی در این باره می گوید: «تولیدی پوشاک قبلی را پنج سال قبل تنها به این دلیل که در یک مکان تجاری، تولیدی پوشاک انجام می دادیم و از لحاظ اقتصادی انجام کار تولیدی در ملکی که کاربری تجاری دارد، به صرفه نیست، تعطیل کردم. نه بدهی مالیاتی داشتم و نه به شخص حقیقی یا حقوقی ریالی بدهکار بودم. در آن مقطع به همین دلیلی که گفتم و به واسطه فعالیت های دیگرم، تولیدی را تعطیل کردم و موضوع بدهی مالیاتی را تکذیب می کنم.»

فروشگاه مرکزی برند سابق

شماره ۱۰ سابق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص ثبت برند جدید پوشاک ورزشی خود می گوید: «اتفاقاً در حال ارائه محصول جدیدی به بازار هستم و پوشاک تن فور اِوِر (Ten Forever) را با کیفیتی به مراتب بهتر و بالاتر از برند قبلی به بازار عرضه می کنم. این برند جدید که از لحاظ کیفیت قابل قیاس با برندهای معتبر جهانی است، بعد از عید نوروز به بازار می آید و برایم جالب است که در آستانه عرضه این برند، بحث تعطیلی پوشاک علی دایی آن هم به دلیل بدهی مالیاتی مطرح می شود. مطمئن باشید این یک دروغ بزرگ است و من برند قبلی پوشاکم را خودم پنج سال قبل تعطیل کردم و هرگز بدهی مالیاتی نداشتم. به این دروغ ها توجه نکنید.»

تولیدی پوشاک علی دایی

چه تیم هایی از البسته تولیدی پوشاک علی دایی استفاده کرده اند؟

تیم ملی ایران بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۴ و همچنین ۲۰۱۹ تا ۲۰۰۸ و نیز تیم های باشگاهی داماش گیلان (۱۳۹۱)، راه آهن (۹۲-۱۳۹۰)، صبای قم (۹۳-۱۳۹۲)، نفت تهران (۹۳-۱۳۹۲) و باز صبای قم (۹۵-۱۳۹۴) و دریای بابل (۹۸-۱۳۹۷) از پوشاک برند دایی که در سال ۲۰۰۹ بنیان‌گذاری شده بود، استفاده کرده اند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای سرقت گردنبند علی دایی و مجازات سنگین برای سارق + ویدیو

کشف و ثبت ماهی جدیدی به نام «علی دایی»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود