درخت روسی از شرکت در مسابقه درخت سال اروپا محروم شد

درخت روسی از شرکت در مسابقه درخت سال اروپا محروم شد

بلوط ۱۹۸ ساله روس به دلیل ایجاد جنگ از شرکت در مسابقه درخت سال اروپا محروم شد. درخت بلوط ۱۹۸ ساله روسی (که توسط رمان نویس ایوان تورگنیف کاشته شد) به دلیل تهاجم به اوکراین برای شرکت در مسابقه درخت سال اروپا رد صلاحیت شد.

این درخت که توسط رمان‌نویس ایوان تورگنیف کاشته شده بود، برای شرکت در مسابقه توسط هیئتی در بروکسل با بیانیه‌ای که بر «تجاوز بی‌سابقه به یک کشور همسایه» تأکید داشت، رد صلاحیت شد. قضات احساس کردند در میان یورش ولادیمیر پوتین نمی‌توانند بیکار بایستند و بنابراین مانند دیگرانی که محصولات روسی را تحریم می‌کنند، سریع دست به کار شدند. درخت مورد بحث سال گذشته در اثر طوفان از بین رفت و رابط مسابقات روسیه اعلام کرد عملا با کمک شما برای بار دوم کشته شد.

بلوط 198 ساله روسی

این مسابقه در سال ۲۰۱۱ به عنوان راهی برای جشن گرفتن درختان تاریخی و ایجاد پیوند بین ملت ها تأسیس شد اما برگزارکنندگان این که این موضوع از سیاست جهانی جدا بماند را غیرممکن دانستند. در مراسم اهدای جوایز روز سه‌شنبه در پایتخت بلژیک، درخت بلوط ۴۰۰ ساله در جنگل Bialowieza لهستان برنده این جایزه شد. این درخت نماد مقاومت لهستان در برابر تجاوز است. در رتبه دوم یک بلوط ۲۵۰ ساله در منطقه سانتیاگو د کامپوستلا اسپانیا قرار گرفت و سومین رتبه به درخت بلوط چوب پنبه ای ۲۵۰ ساله در Vale do Pereiro، روستایی در پرتغال رسید.

جوزف ژاری، یکی از برگزارکنندگان، گفت که تصمیم لغو ورود روسیه دردناک بود.به گزارش DNYUZ، او گفت: می توانم تصور کنم بسیاری از مردم عادی روسیه بدون هیچ گرایش سیاسی به درخت دوست داشتنی خود رای داده‌اند و بسیار ناامید شدند.قبل از انصراف، روسیه در هر چهار سالی که وارد رقابت شده بود، مقام اول، دوم یا سوم را کسب کرده بود.در واکنش به تحریم، سرگئی پالچیکوف، رابط مسابقات درختی روسیه، نامه ای به برگزارکنندگان ارسال کرد و گفت: روسیه برای مدت نامحدودی از این رقابت خارج می شود. با تعجب و ناراحتی پنهان متوجه شدیم که درخت روسی، بلوط معروف تورگنیف که به دست ایوان تورگنیف نویسنده بزرگ روسی کاشته شد و در اواخر سال گذشته در اثر طوفان کشته شد، برای دومین بار عملاً با کمک شما کشته شد.

با این حال، سال گذشته با ادعای تقلب در آرا، روسیه در معرض اتهامات قرار گرفت. برگزارکنندگان روسیه را به  تلاش برای تحریف رقابت عادلانه و تحت تاثیر قرار دادن فریبکارانه نتایج متهم کردند.آقای پالچیکوف گفت که نمی‌داند چه کسی مسئول این کلاهبرداری است.

لودک نیدرمایر، یکی از اعضای پارلمان اروپا، گفت که او کاملاً از تصمیم ممنوعیت روسیه برای شرکت در رقابت ها به دلیل تهاجم به اوکراین حمایت می کند. این اقدامات افراد را آگاه می‌کند. افرادی که کنشگر هستند به آنچه در حال وقوع است اهمیت می‌دهند.

با این حال، راب مک براید، رابط بریتانیایی رقابت درختی، به حذف روسیه اعتراض کرد و درختان را  «غیر سیاسی» توصیف کرد.او گفت: من ترجیح می‌دهم سیاست را از پروژه‌های طبیعت و درختان دور نگه دارم.

بیشتر بخوانید:

آتش سوزی در پارک ملی سکویا و تلاش برای نجات بزرگ ترین درخت جهان

برنامه عربستان سعودی برای کاشت ۱۰ میلیارد اصله درخت در بیابان های این کشور

مطالب مرتبط
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • فرجاد فروردین ۱۰, ۱۴۰۱

    عقده ای ها درخت رو هم تحریم کردند 😐
    به خدا شعور و انسانیت مردمان خاورمیانه و آفریقا خیلی بیشتر از این اروپایی های مدعیه