افزایش دما در شب احتمال مرگ مردان را افزایش می‌دهد

افزایش دما در شب احتمال مرگ مردان را افزایش می‌دهد

نتایج یک مطالعه نشان داده است که با افزایش دما در شب‌های تابستان احتمال مرگ مردان بیشتر خواهد شد؛ به طوری که حتی یک درجه سانتیگراد افزایش دما بیش از گرمای معمول فصلی می‌تواند به افزایش چهار درصدی مرگ و میرهای قلبی عروقی منجر شود. بر اساس این تحقیقات به نظر می‌رسد این خطر فقط مردان را تهدید می‌کند و زنان تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرند.

مطالعات قبلی نشان داده بود که هوای گرم با افزایش مرگ و میر بیماران قلبی همراه است، اما هیچ گزارشی از محدوده سنی خاصی که درگیر این عارضه می‌شوند وجود نداشت. بنابراین تیمی از دانشگاه تورنتو به بررسی مرگ و میر در میان افراد ۶۰ تا ۶۹ ساله پرداخت. آنها انگلستان و ولز را برای مطالعه انتخاب کردند، زیرا موج گرما در بریتانیا در این ماه‌ها بیشتر و شدیدتر است و می‌توانستند در کنار آن، رویدادهای هواشناسی را بررسی کنند. آنها همچنین اطلاعات مشابهی از داده‌های شهرستان کینگ ایالت واشتگتن امریکا دریافت کردند که آب و هوای مشابهی با سایر موارد مورد بررسی‌شان دارد که البته تنها شامل مردان می‌شد.احتمال مرگ مردان با افزایش دما در شب بیشتر می‌شود

نتایج نشان داد بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵، ۳۹ هزار و ۹۱۲ مورد مرگ ناشی از بیماری قلبی (۶۸.۹ درصد مردان) در انگلستان و ولز و ۴۸۸ مرگ در شهرستان کینگ ثبت شده است.

در انگلستان و ولز، افزایش یک درجه سانتیگرادی در دمای معمول شبانه تابستان با افزایش ۳.۱ درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در میان مردان ۶۰ تا ۶۴ ساله و نه مردان مسن‌تر یا گروه‌های سنی مختلف زنان همراه بوده است. در شهرستان کینگ نیز افزایش یک درجه‌ای دما منجر به افزایش ۴.۸ درصدی خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در میان مردان ۶۵ ساله و کمتر شده است.

این موضوع باعث نگرانی است زیرا اخیرا مناطقی مانند انگلستان و ولز شاهد افزایش شدت گرمای تابستان در شب به جای روز بوده‌اند.

مشکلات قلبی عروقی می‌تواند شامل حمله یا ایست قلبی باشد و از نشانه‌های اولیه سکته قلبی می‌توان به تعریق، سرگیجه، حالت تهوع و درد یا سنگینی قفسه سینه اشاره کرد.

 

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود