۸ دلیل که چرا خریدِ طلایِ دست دوم یک سرمایه‌گذاری لذت‌بخش نیست؟

۸ دلیل که چرا خریدِ طلایِ دست دوم یک سرمایه‌گذاری لذت‌بخش نیست؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، همه‌ی ما در تلاش هستیم تا راهی مناسب برای پس‌انداز پیدا کنیم. خرید طلای دست دوم یکی از این راه ها است. با توجه به قیمت روزافزون طلا، بازار خرید و فروش طلای دست دوم حسابی داغ شده است.

در این مطلب قصد داریم به مهم‌ترین سوالات شما درباره‌ی طلای دست دوم جواب دهیم؛ اینکه مزایا و معایب خرید این نوع طلا چیست؟ قیمت طلا دست دوم چقدر است؟ و چرا بهتر است از سایت طلا دیجی‌زرگر خرید کنید؟

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، همه‌ی ما در تلاش هستیم تا راهی مناسب برای پس‌انداز پیدا کنیم. خرید طلای دست دوم یکی از این راه ها است

آیا خرید و فروش طلای دست دوم برای شما مناسب است؟  

 • اگر به استفاده از طلا و جواهرات علاقه دارید و می‌خواهید به کمک آن‌ها پس اندازی هم داشته باشید، پس خرید و فروش طلا را امتحان کنید.
 • اگر جزء افرادی هستید که می‌خواهید زود به زود طلاهای زینتی خود را تعویض کنید و مدل‌های جدیدتری داشته باشید، باید بگوییم که بین طلا دست دوم و طلای نو تفاوت قیمت وجود دارد؛ طلای دست دوم ارزان‌تر است و ضرر کمتری موقع فروش مجدد آن خواهید داشت، چون در زمان خرید اجرت پایین‌تری بابت آن پرداخت می‌کنید.

عوامل موثر بر قیمت طلا چیست؟  

قیمت نهایی که برای خرید طلا پرداخت می‌کنید حاصل جمع زیر است:

قیمت طلای خام ۱۸ عیار* وزن طلا + اجرت ساخت  + سود فروشنده + مالیات (بر اصل طلا) 

 قیمت نهایی که برای خرید طلای دست دوم پرداخت می‌کنید حاصل جمع زیر است:

قیمت لحظه‌ای طلا * وزن طلا + اجرت ساخت پایین تر+ سود فروشنده 

اگر میزان و دلیل دریافت سود فروشنده، اجرت ساخت و مالیات برای شما مبهم است، ادامه‌ این متن را بخوانید.

اجرت سا خت: اجرت ساخت هزینه‌ای است که طلافروش برای ساخت و طراحی طلا از مشتری  دریافت می‌کند. طلاهای مختلف اجرت ساخت متفاوتی دارند . هزینه‌ی  اجرت ساخت بر اساس روش طراحی ، تراشکاری و سنگ‌های قیمتی که در طلا به کار رفته محاسبه می‌شود. در طلای دست دوم، اجرت ساخت کمتری گرفته می‌شود.

مالیات: هر چیزی که سرمایه محسوب شود باید برای آن مالیات داد. طلا هم نوعی سرمایه است و مالیات آن باید توسط خریدار (مشتری) پرداخت شود. مالیات بر ارزش افزوده ۹ % درصدِ اجرت و سود فروشنده است و طبق قانون جدید مالیات، بر اصل طلا محاسبه نمی‌شود. در قیمت طلای دست دوم، هزینه مالیات محاسبه نمی‌شود.

سود فروشنده: سود طلافروشان توسط اتحادیه تعیین می‌شود و معادل ۷ درصد است که طلافروشان اجازه دارند آن را از مشتری دریافت کنند. در خرید طلای دست دوم، سود فروشنده به همین میزان محاسبه و به قیمت طلا اضافه می‌شود.

برای محاسبه قیمت طلا دست دوم و نو، می‌توانید از “ماشین حساب دیجی‌زرگر ” استفاده کنید؛ با وارد کردن وزن طلای موردنظرتان، و قرار دادن عدد صفر برای مالیات در این ماشین حساب، قیمت نهایی کالای خود را محاسبه کنید.

نکته مهم: حالا که با نحوه‌ی محاسبه‌ی قیمت طلای دست دوم و نو آشنا شده‌اید، بهتر است این‌مورد را بررسی کنید که آیا خرید طلای دست دوم می‌تواند برای شما انتخاب خوبی باشد یا نه بهتر است روش‌های دیگری را انتخاب کنید تا به کمک آن‌ها بتوانید سرمایه‌ی خود را افزایش دهید.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، همه‌ی ما در تلاش هستیم تا راهی مناسب برای پس‌انداز پیدا کنیم. خرید طلای دست دوم یکی از این راه ها است

مزیت خرید طلای دست دوم چیست؟ 

مزیت طلایی که قبلاً یکبار استفاده شده باشد این است که:

موقع خرید طلای دست دوم، لازم نیست مالیات و اجرت ساخت کامل پرداخت کنید و قیمت طلای دست دومی که خریداری می‌کنید کمتر از خرید طلا نو می‌شود.

۸ عیبِ اصلی که نباید طلای دست دوم خرید

خرید طلای دست دوم، در کنار مزیتی که دارد، می‌تواند معایب و ضررهای خود را داشته باشد؛  در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. ممکن است طلای دست دوم تقلبی و یا دزدی باشد. برای اطمینان از اصالت آن باید از گالری‌های معتبر خریداری کنید.
 2. ممکن است طلای دست دوم موردنظر شما فاکتور معتبر نداشته باشد  و یا حتی جعلی باشد؛ در این صورت فروش آن برای شما مشکل درست می‌کند و ممکن است کسی آن را از شما خریداری نکند و نه تنها سرمایه خود را افزایش نمی‌دهید، بلکه ضرر هم می‌کنید.
 3. اگر قبل از خرید طلای دست دوم دقت نکنید، ممکن است زیورآلاتی که خریداری می‌کنید  خراش، خمیدگی  و …  داشته باشند و نتوانید از آنها استفاده کنید و فقط جنبه سرمایه‌گذاری خواهند داشت.
 4. در طلاهای کارکرده، امکان وجود خرابی در طلا بیشتر است و در بسیاری از موارد قفل یا پیچ و مهره‌های آن‌ها در طلا شل شده است ؛ در نتیجه احتمال باز شدن، افتادن و گم شدن زیورآلات شما وجود دارد .
 5. تنوع در خرید طلای دست دوم بسیار کم است.
 6. با استفاده کردن از طلای کارکرده، امکان انتقال بیماری وجود دارد؛  چون ممکن است فرد قبلی که از آن زیورآلات استفاده کرده است، به بیماری‌های پوستی مبتلا باشد و اگر شما به عنوان خریدار حساسیت داشته باشید، آن ییماری به شما نیز منتقل می‌شود .
 7. اگر از قیمت روز طلا خبر نداشته باشید ممکن است نتوانید از این روش به خوبی استفاده کنید و حتی ضرر کنید. حتماً بعد از چک کردن قیمت روز طلا، از گالری های معتبر طلا  اقدام  به خرید کنید .
 8. فروش طلای دست دوم غیرقانونی است و این نوع طلا زیر نظارت اتحادیه‌ی طلا و جواهر نیست. با این وجود برخی از گالری‌های طلا، فروش طلای دست دوم انجام می‌دهند.

نکته مهم: بین سکه و طلا، روی سکه سرمایه‌گذاری نکنید، و در واقع طلا انتخاب بهتری است؛ چون سکه حباب دارد و هر لحظه ممکن است قیمت فعلی آن افت کند، اما طلا هیچ‌وقت حباب ندارد و قیمت طلا در ایران با قیمت طلای جهانی تقریبا یکسان است. خرید و فروش سکه معمولا کار افراد حرفه‌ای است و مناسب عموم مردم نیست و ریسک بالایی دارد.

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، همه‌ی ما در تلاش هستیم تا راهی مناسب برای پس‌انداز پیدا کنیم. خرید طلای دست دوم یکی از این راه ها است

چرا اکثر افرد خرید آنلاین طلا را ترجیح می‌دهند؟ 

خرید اینترنتی طلا مانند هر خرید آنلاین دیگر مزایای زیادی دارد و به همین دلیل در سال‌های اخیر مردم تمایل بیشتری به این نوع خریدپیدا کرده‌اند.

خرید آنلاین طلا ،۷ مزیت زیر را دارد:

 1. قیمت مناسب و ارزان کالا و معاملات باصرفه در خریدهای آنلاین طلا: چون محصولات بدون دخالت واسطه‌ها و از طرف تولیدکننده یا فروشنده مستقیم به دست شما می‌رسند  درنتیجه قیمت‌ها مقرون‌به‌صرفه هستند.
 2. خرید راحت: راحتی در خرید، مهمترین مزیت خرید اینترنتی طلا به شمار می‌آید، هر زمان و در هر جایی که فرصت داشته باشید م‌یتوانید انواع مدل‌های زیورآلات را ببینید و خرید کنید.
 3. تنوع و حق انتخاب بیشتر: با صرف وقت کمتر شما می‎توانید طرح‎ها و مدل‎های مختلف زیورآلات را از لحاظ ظاهری با یکدیگر مقا یسه کنید و خرید رضایت‎بخشی را تجربه کنید.
 4. امکان مقایسه قیمت‌ها:  مقایسه و تحقیق در مورد قیمت انواع طلاها در خرید آنلاین  خیلی آسان است. با این  کار دیگر نیاز نیست تلاش کنید تا قیمت هر کالا را به خاطر بسپارید، بلکه فقط با یک کلیک ساده می‌توانید قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.
 5. جستجوی آسان کالا: خرید آنلاین طلا به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی، کالای مورد نظر با رنگ، سایز ، مدل و سبک خاص خود را در سایت پیدا کنید. علاوه بر این می‌توانید به راحتی موجودی و یا عدم موجودی هرکالا را نیز بررسی کنید.
 6. خرید با تخفیف و پیشنهادهای ویژه: در خرید آنلاین، این امکان برای مشتریان وفادار وجود دارد تا در جشنوارهها و با تخفیف خیلی خوب، طلای خود را خر یداری کنند.
 7. نظارت دقیقتر و شفاف‌تر بر پروسه خرید و پیگیری‌های مرتبط با آن: در سال‌های اخیر در اعطاء مجوزهای فروش آنلاین سخت‌گیری های زیادی وجود دارد؛ به همین دلیل سایت‌هایی که اینماد، مجوز اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و … را دارند، کاملا قابل اطمینان هستند و می‌توانید خرید امنی را تجربه کنید.

چگونه طلای ارزان بخریم که از معایت طلای دست دوم هم مصون بمانیم؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، خرید طلای دست دوم در کنار مزیت ارزان بودن، معایب زیادی دارد که ممکن است گزینه‌ی مناسبی برای خرید نباشد؛ اما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا خرید آنلاین طلا از ویترین طلای اقتصادی یا طلای کم اجرت دیجی‌زرگر را امتحان کنید.

دیجی‌زرگر به عنوان بزرگترین ویترین آنلاین طلا و جواهر کشور، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا طلای نو با اجرت پایین‌تر را از تولیدکنندگان بزرگ کشور به طور مستقیم خریداری کنید تا ضمن اطمینان از خرید یک طلای نو و با اصالت از مزیت قیمت پایین نیز بهره‌مند شوید.

در سایت دیجی زرگر تولیدکنندگان و گالری‌های زیادی وجود دارد که تنوع کالاهای آن‌ها زیاد است و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای برای طلای نو دارند. با این کار هم پس‌اندازی برای روز مبادا خواهید داشت، هم می‌توانید از زیبایی زیورآلات آن هنگام استفاده کردن نیز لذت ببرید و استایل شیک‌تری داشته باشید.

برای دریافت  مشاوره  رایگان خرید طلا کم اجرت با سایت دیجی زرگر تماس بگیرید.

شماره‌های تماس: (ساعات پاسخگویی ۹ صبح الی ۷ عصر)

۰۲۱۹۱۰۷۸۹۱۰

۰۲۱۹۱۰۱۲۷۵۲

بدون نظر

ورود