اعتراض هدیه تهرانی به احداث پتروشیمی میانکاله‌ + ویدیو طناب کشی او در روز طبیعت

اعتراض هدیه تهرانی به احداث پتروشیمی میانکاله‌ + ویدیو طناب کشی او در روز طبیعت

هدیه تهرانی بازیگر دوست داشتنی و فعال اجتماعی کشورمان دیروز ۱۳ فروردین با حضور در تالاب میانکاله به کارزار مخالفت با احداث پتروشیمی در نزدیکی این تالاب پیوست.

با توجه به جذب شدن چهره‌های معروف و شاخص به کارزارهای مدنی، این بار شاهد واکنش هدیه تهرانی، بازیگر شناخته‌شده به موضوع احداث واحد پتروشیمی در میانکاله بودیم. این بازیگر با در دست داشتن بنر نه به پتروشیمی میانکاله جلوی دوربین ایستاد. او که از حامیان محیط زیست و حیوانات است در ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ به دلیل تجمع برای حمایت از حقوق حیوانات برای ساعاتی بازداشت و در نهایت آزاد شده بود. گفتنی است این بازیگر ۴۹ ساله در فعالیت‌های اجتماعی بسیاری نظیر کمک به سیل‌زدگان، زلزله‌زدگان، جمع‌آوری زباله از طبیعت و … حضور فعالی دارد.

هدیه تهرانی سیزده را در میانکاله به در کرد + ویدیو

با آنکه مدت‌ها از خبر ساخت این مجتمع پتروشیمی در نزدیکی تالاب بین‌المللی میانکاله می‌گذرد، اما کلنگ‌زنی احداث آن در ۲۰ اسفندماه سال گذشته و همزمان با سفر هیات دولت به استان مازندران، دامنه اعتراضات نسبت به اجرایی شدن آن را بیشتر کرد. این اعتراضات زمانی شدت گرفت که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رئیس جمهور ساعاتی پس از این کلنگ‌زنی در اراضی مرتعی روستای حسین آباد بهشهر در دیدار با جمعی از کنشگران محیط زیستی مازندران این اقدام را فاقد اعتبار خوانده و گفتند هنوز مجوز محیط زیستی برای این واحد پتروشیمی صادر نشده است.

هدیه تهرانی سیزده را در میانکاله به در کرد + ویدیو

دو روز بعد از ماجرای کلنگ‌زنی و فاقد اعتبار خواندن آن توسط رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، برخی کنشگران محیط زیستی کارزاری با عنوان درخواست توقف احداث پتروشیمی در تالاب میانکاله و همچنین هشتگ پروژه پتروشیمی میانکاله را متوقف کنید را به راه انداختند. این کارزار که تا ۲۲ اردیبهشت سال جاری ادامه دارد تا کنون توسط سه هزار و ۸۹۰ نفر امضا شده است.

در بخشی از متن این درخواست پس از شرح مختصری از اهمیت تالاب میانکاله و معرفی برخی گونه‌های جانوری نادر موجود در آن نوشته شده است:

احداث پتروشیمی (که در رده آلاینده‌ترین صنایع قرار دارد) در منطقه حساس زیست‌محیطی نه تنها توسعه محسوب نمی‌شود، بلکه زخمی بر زخم‌های تن رنجور محیط زیست مازندران می‌نشاند. آلودگی شدید هوا و منابع آبی تنها بخشی از نتایج هولناک این پروژه است. ما امضاکنندگان این کارزار، از شما تقاضا داریم قبل از شروع ساخت‌وساز و هدررفت منابع زیست‌محیطی و مالی، پروژه احداث پتروشیمی میانکاله را متوقف نمایید.

هدیه تهرانی سیزده را در میانکاله به در کرد + ویدیو

همزمان با اقدام روز گذشته هدیه تهرانی در مخالفت با ساخت مجتمع پتروشیمی در میانکاله، تصاویری از طناب‌کشی این بازیگر مشهور سینمای ایران به همراه دوستانش نیز در روز طبیعت در تالاب میانکاله مازندران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بازتاب گسترده‌ای داشته است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • ارژنگ فروردین ۱۵, ۱۴۰۱

  این کشور انقدر بیابان داره این احمق ها چرا میرن وسط تالاب پتروشیمی می سازند ؟؟؟

 • یوسف فروردین ۲۷, ۱۴۰۱

  به عنوان یک دانشجوی محیط زیست که دکتری خودم رو در حال اخذ از دانشگاه هستم باید بگم که این سلبریتی ها در کمال بی سوادی مطلق و بی اطلاعی و بدون داشتن تخصصی در حوزه ای در همه حوزه ها دخالت میکنند . پتروشیمی در صنایع جهان جزو صنایع سبز دسته بندی میشه . در ضمن دوستی که میگویید کوری و بیابان جای مناسبی برا احداث پتروشیمی است آیا کویر محیط زیست محسوب نمیشه؟اکوسیستم زنده درش وجود نداره؟ چرا فکر میکنید هر جایی سبز هست و دریا است جزو محیط زیست محسوب میشه؟ آیا میدونید بزرگرین صنایع پتروشیمی جهان در دل جنگلها احداث شده اند؟؟ سک ذره سواد محیط زیستی ندارید که اگر داشتید به این مقاله فقط میخندیدید

  • مریم اردیبهشت ۵, ۱۴۰۱

   می دونید در چی هست؟اینکه آنجلینا جولی قصدش واقعا خیر و کمک است. در حالی که هدیه تهرانی از این راه فقط قصد دیده شدن داره. با یک جمله روی مقوا که دنیا عوض نمیشه!!!!در ضمن هدیه تهرانی فقط تظاهر به آدم اصیل و فرهیخته میکنه. اون زمان که جامعه سالم بود از لحاظ اخلاقی ،ایشون…. …/دوما هدیه تهرانی مگه فعال محیط زیست که از این اقدامات سرش بشه؟سوما چرا سلبریتی ها فکر می کنند از همه چی سرشون میشه؟/هدیه تهرانی ها به مردم میگه گوشت نخورید و گیاه‌خوار بشین. خودت شدی بس نیست؟قیافه ات رو درست کن به جای میانکاله…..ثبت کن