نظرسنجی ایلان ماسک بعد از خرید بیشترین سهام توییتر : آیا دکمه ویرایش می‌خواهید؟

نظرسنجی ایلان ماسک بعد از خرید بیشترین سهام توییتر : آیا دکمه ویرایش می‌خواهید؟

ایلان ماسک (Elon Musk) بلافاصله پس از خرید سهام توییتر خواستار قابلیت ویرایش نوشته‌ها در این غول شبکه ‌های اجتماعی شد.

به نظر می‌رسد پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، نظرسنجی به اشتراک گذاشته شده در این پلتفرم توسط ایلان ماسک را تایید می‌کند. ایلان ماسک تنها چند ساعت پس از خرید ۹.۲ درصد سهام این شبکه اجتماعی در یک توییت نظرسنجی برگزار کرد و از کاربران پرسید آیا می‌خواهند توییتر دکمه ویرایش توییت داشته باشد؟

آگراول در توییتر خود نوشت: «پیامدهای این نظرسنجی مهم خواهد بود. لطفا با دقت رای دهید.»

ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهامدار توییتر شد

با انتشار این خبر، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه امریکا، که همواره توییتر را به سانسور متهم کرده‌اند، ایلان ماسک را به خاطر محافظت از آزادی بیان تحسین کردند.

لنس گودن، نماینده تگزاس در کنگره، ماسک را تحسین کرد اما گفت: «این واقعیت که ثروتمندترین مرد جهان به جای ساخت و توسعه یک پلتفرم جدید، خرید مستقیم توییتر را انتخاب کرده، قدرت انحصاری این شبکه اجتماعی را نشان می‌دهد.»

جیم بنکس، رئیس کمیته مطالعات جمهوری‌خواهان نیز گفت: «اگر ایلان ماسک بتواند توییتر را پاکسازی و سانسور آنلاین را متوقف کند، من از اینکه او همه چیز را در دست بگیرد استقبال خواهم کرد.»

عصبانیت‌ها از این پلتفرم زمانی بالا گرفت که اوایل سال گذشته میلادی و پس از حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده، توییتر حساب کاربری دونالد ترامپ را برای همیشه به حالت تعلیق درآورد. برخی جمهوری‌خواهان اکنون امیدوارند که ماسک قدرت کافی برای بازگرداندن رئیس جمهور سابق امریکا را داشته باشد. مونیکا کراولی، مقام سابق وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ در توییتر نوشت: «ماسک باید خواستار پایان سانسور سیاسی، اصلاحات در سطح شرکت و بازگرداندن ترامپ شود.»

ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهامدار توییتر شد

ماسک که خود را از نظر سیاسی یک میانه‌رو توصیف می‌کند، در گذشته مخالفت خود با دولت بایدن را اعلام کرده و از انتقاد و حتی تمسخر جو بایدن ابایی نداشته است.

او پیش از این توییت کرده بود: «آزادی بیان برای یک دموکراسی کارآمد ضروری است. آیا معتقدید توییتر به این اصل پایبند است؟» پاسخ ۷۰ درصد از دو میلیون نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند منفی بود. او همچنین در توییتی جداگانه نوشته بود به‌طور جدی به فکر ساخت یک رسانه اجتماعی جدید است.

ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهامدار توییتر شد

بر اساس سندی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شده، ثروتمندترین مرد جهان با ارزش تخمینی ۲۷۳ میلیارد دلار، نزدیک به ۷۳.۵ میلیون سهام خریده است. این به این معناست که سهام بنیان‌گذار تسلا در توییتر بیش از چهار برابر جک دورسی، بنیان‌گذار این شبکه اجتماعی است که ۲.۲۵ درصد است.

ایلان ماسک بزرگ‌ترین سهامدار توییتر شد

این خبر باعث شد سهام توییتر در معاملات پیش از بازار و قبل از بازگشایی وال استریت در روز دوشنبه بیش از ۲۶ درصد افزایش پیدا کند. به این معنی که ارزش سهام او که در حال حاضر حدود ۳.۶ میلیارد دلار است، در عرض سه هفته ۱.۲ میلیارد دلار سود برایش به ارمغان خواهد آورد.

سهام ماسک در توییتر یک سرمایه‌گذاری غیرفعال محسوب می‌شود. به این معنی که او یک سرمایه‌گذار بلندمدت است که به دنبال به حداقل رساندن خرید و فروش سهام خود است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • جواد فروردین ۱۶, ۱۴۰۱

    البته بنده هم خیلی خوشحال میشم اینستا هم بیاد است ایشون که با گذاشتن عکس یه سردار بن نسیم.
    مطمئنا وزارت خزانه‌داری دولت ترامپ هم خیلی خوشحال میشه🙂