کیف هسته ای ولادیمیر پوتین چیست و چه محتویاتی دارد؟

کیف هسته ای ولادیمیر پوتین چیست و چه محتویاتی دارد؟

ولادیمیر پوتین بعد از مدت ها حاضر نشدن در انظار عمومی بالاخره در مراسم تدفین یکی از تئوریسین های نزدیک به خود در مسکو حاضر شد در حالی که یکی از افسران همراهش کیفی را در دست داشت که از آن با عنوان کیف هسته ای پوتین یاد می کنند. در هنگام حضور پوتین، محل اجرای مراسم تدفین از افراد غیر رسمی خالی شد که علت آن ترس رییس جمهور روسیه از ترور شدن عنوان شده است. در حالی که پوتین در حال ادای احترام به تابوت باز یک سیاستمدار ملی گرای دست راستی بسیار تندرو به نام ولادیمیر ژیرینوفسکی بود، کلیسای عیسی منجی از سوگواران خالی شد. همچنین مردی با کت و شلوار در کنار پوتین دیده می شد که به وضوح کیف هسته ای روسیه را در دست داشت.

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

حضور آشکار یک افسر ارشد نظامی با لباس های غیرنظامی همراه با کیف دستی که در واقع کلید پرتاب موشک های استراتژیک روسیه است در این برهه پرآشوب جهانی بسیاری را نسبت به نیت پوتین برای استفاده از سلاح های هسته ای بیمناک می کند. شیوه حضور پوتین در مراسم تدفین یکی از سیاستمداران نزدیک به خود از بیم عمیق او از ترور در بحبوحه اعتراض ها به حمله به اوکراین خبر می دهد و البته بی اعتمادی حتی نسبت به حامیان سیاسی او که قبل و بعد از حضور پوتین در کلیسا، حضور پررنگی در مراسم تدفین ژیرینوفسکی داشتند. وقتی پوتین به جنازه ژیرینوفسکی ادای احترام کرد، هیچ نگهبان مسلحی در کنار تابوت او نیز دیده نمی شد. این موضوع می تواند ترس قدیمی رییس جمهور روسیه از ابتلا به کرونا را نشان دهد، ترسی که بسیاری آن را دلیلی بر تایید شایعه ابتلای پوتین به سرطان تیروئید می دانند.

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

با این وجود زمانی که دمیتری مدودف رییس جمهور سابق روسیه در مراسم تدفین ژیرینوفسکی حضور یافت، به سوگواران اجازه داده شد در این کلیسای شلوغ و بزرگ باقی بمانند. ژیرینوفسکی از سیاستمداران ملی گرای نزدیک به پوتین بود که حمله او به اوکراین را نیز پیش تر پیش بینی کرده بود. ژیرینوفسکی ظاهراً به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت در حالی که گفته می شد ۸ واکسن کرونا دریافت کرده و مدتی نیز در بیمارستان بستری بود. کیف هسته ای ولادیمیر پوتین که بسیار شبیه کیف هسته ای ایالت متحده موسوم به «فوتبال» است حاوی داده های حیاتی برای صادر کردن دستور شلیک موشک های استراتژیک این کشور است. تصویری در روزنامه سان منتشر شده که یک کیف باز شده را نشان می دهد و ادعا می کند که محتویات کیف هسته ای پوتین اولین بار در سال ۲۰۱۹ توسط یک شبکه روسی متعلق به وزارت دفاع روسیه به نام Zvezda فاش شده است.

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

کیف هسته ای پوتین چیست و چه چیزی در داخل آن قرار دارد؟

رسانه های محلی روسیه مدعی هستند که در واقع سه عدد از این کیف ها وجود دارد و هر کدام از آن ها در دسترس مقامات بسیار ارشد فدراسیون روسیه قرار دارند. همراه داشتن این کیف هسته ای در مراسم تدفین یکی از نزدیکان پوتین پس از آن اتفاق می افتد که رییس جمهور روسیه به دنبال حمله به اوکراین، دستور آماده باش سلاح های هسته ای کشورش را صادر کرده است. روسیه بزرگ ترین زرادخانه سلاح های هسته ای جهان را در اختیار دارد که شامل نزدیک به ۶۰۰۰ کلاهک هسته ای است که شامل موشک هایی می شود که می توانند خاک اصلی ایالات متحده را هدف قرار دهند. کیف هسته ای پوتین که یک کد عبور شخصی دارد معمولاً در تمام ۲۴ ساعت هفته تحت حفاظت بوده و کنترل زرادخانه هسته ای مسکو را در اختیار دارد.

این کیف توسط افسری بلندمرتبه حمل می شود که همه جا پوتین را همراهی می کند. این کیف که در روسیه با نام Cheget شناخته می شود در اوایل دهه ۱۹۸۰ ساخته شده و برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ در انظار عمومی دیده شد. دکمه اصلی داخل این کیف که دکمه پرتاب موشک های هسته ای روسیه است، نه به رنگ قرمز بلکه به رنگ سفید است. اطلاعات دیگری در مورد این کیف هسته ای متعلق به کرملین وجود ندارد.

کیف موسوم به «فوتبال هسته ای» چیست و چگونه به جو بایدن تحویل داده می‌شود؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود