خشم طرفداران UFC از برنده اعلام شدن حمزه چیمائف در مبارزه با گیلبرت برنز + ویدیو

خشم طرفداران UFC از برنده اعلام شدن حمزه چیمائف در مبارزه با گیلبرت برنز + ویدیو

طرفداران دنیای هنرهای رزمی ترکیبی (UFC) از اعلام رأی داوران مبنی بر پیروزی حمزه چیمائف (Khamzat Chimaev) بر گیلبرت برنز در یو اف سی ۲۷۳ که شنبه شب برگزار شد عصبانی هستند، در شرایطی که این رقابت بسیار نزدیک پیش می رفت. با توجه به رکورد خیره کننده اش تا پیش از مسابقه، بسیاری بر این باور بودند که چیمائف به راحتی حریف برزیلی خود را شکست می دهد. اما مبارز برزیلی فکر می کند شاید او می توانست برنده این مسابقه اعلام شود، کسی که صدمات زیادی به صورت حریف چچنی تبار خود وارد کرده و حتی در راند دوم او را تا مرز ناک اوت کردن برد.

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

در مبارزه ای بسیار هیجان انگیز و پرتنش، هر دو مبارز یکدیگر را زمین زده و تا مرز ناک اوت کردن پیش بردند، مبارزه ای که حاضران در سالن را به وضوح به وجد آورده بود اما چیمائف ۲۸ ساله در نهایت به عنوان برنده مسابقه اعلام شد اگر چه رأی داوران بسیار نزدیک و بدون اجماع کامل بود. گردن و چانه چیمائف در این مسابقه به خوبی در برابر ضربات سهمگین حریف برزیلی مقاومت کرد و ورزشکار قوی تری به نظر می رسید، علیرغم اینکه شاید سخت ترین مسابقه اش را تجربه کرد و صورتش صدمات زیادی دید. در کل برنز با ۴۵ ضربه مهلک در برابر ۴۴ ضربه در راند سوم پیشی گرفت و در کل نیز ۱۱۹ ضربه موثر به حریف خود زده و ۱۰۸ ضربه دریافت کرد اما در پایان بازنده اعلام شد.

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

اما طرفداران دنیای هنرهای رزمی ترکیبی از رأی داوران به نفع حمزه چیمائف ناراضی بوده و آن را «بزرگ ترین سرقت دهه» نامیده اند. ترنس مک کینی قهرمان سبک وزن آمریکایی نیز در توییتی به این ماجرا واکنش نشان داده و گفته است: «گیلبرت این مسابقه را برد، چیزی که شنیدید را ول کنید». در حالی که بسیاری در شبکه های اجتماعی معتقدند که پیروزی در این مسابقه از گیلبرت برنز دزیده شده، کاربری دیگر می گوید که بهترین رأی مساوی بوده است زیرا حمزه راند اول و برنز راند دوم را برده و راند سوم نیز بسیار نزدیک بوده است.  با این پیروزی، حمزه چیمائف به رکورد ۱۱ پیروزی در ۱۱ مسابقه خود رسیده و هنوز شکست یا مساوی در کارنامه خود ندارد. گیلبرت برنز نیز با این شکست به رکورد ۲۰ برد و ۵ باخت در ۲۵ مسابقه خود در دسته Welterweight رسید.

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

ویدیو مبارزه حمزه چیمائف و گیلبرت برنز

چیمائف بعد از بردن این نبرد گفت: «برای ناک اوت کردن او بسیار هیجان زده بودم. تمام هفته به همه می گفتم که در یک راند او را ناک اوت می کنم. سعی کردم او را ناک اوت کنم. از ابتدا این تصمیم من اشتباه بود. این پسر سرسخت بود، انتظارش را نداشتم. از ثانیه اول تا آخر، سعی کردم کارش را تمام کنم. دفعه بعد، کار می کنم تا کمی باهوش تر باشم. یک نفر را له خواهم کرد». برنز در پایان مبارزه خود با چیمائف در پیامی اینستاگرامی نوشت: «دیروز خیلی خوش گذشت اما متاسفانه آنقدر کافی نبود که برنده شویم. در حمایت از خانواده، تیم و اسپانسرهایم فریاد زدید. دوستتان دارم رفقا. درس دیگری آموختم. تا زمانی که کمربند را نگیرم آرام نمی نشینم».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • کاظم رحمانی فروردین ۲۳, ۱۴۰۱

    گیلبرت برد دانا وایت کچل میخواد از بت درست کردن حمزت پی پی وی و پول خوب بلیط تضمین باشه هرچند سرسختی حمزت نباید نادید بگیریم در کل حمزت از لحاظ جسه باید بزبان ساده ۹۰ یا ۱۰۰ کیلو مبارزه کنه اما آدم قوی ای بنظر میرسه و تقریبا ترکیبیش کامل و دستاش خوبه مخصوصا تو جب زدنها،و کاردیوش هم قابل قبوله،درکل از برنز خیلی خوشم اومد