بریتانیا از این پس مهاجران غیرقانونی که از کانال مانش عبور می کنند را به رواندا می فرستد

بریتانیا از این پس مهاجران غیرقانونی که از کانال مانش عبور می کنند را به رواندا می فرستد

پناهندگانی که از طریق کانال مانش خود را به بریتانیا می رسانند، از این به بعد به ۶,۰۰۰ مایل دورتر در آفریقا فرستاده خواهند شد و در طی مدت رسیدگی به درخواست پناهندگی شان در این قاره نگهداری خواهند شد. پریتی پاتل وزیر کشور بریتانیا اکنون در رواندا به سر می برد، جایی که امروز از یک قرارداد همکاری چند ده میلیون پوندی با این کشور خبر داد. هدف از این اقدام غیرمنتظره دولت بریتانیا علیه پناهجویانی که از راه کانال مانش و از طریق فرانسه خود را به بریتانیا می رسانند این است که دیگر مهاجران غیرقانونی که قصد دارند از این طریق خود را به بریتانیا برسانند را از انجام چنین کاری منصرف کنند، سیاستی که یکی از جدیدترین سیاست های مهاجرتی دولت بوریس جانسون برای مقابله با موج پناهندگی به این کشور است.

انتقال مهاجران غیرقانونی کانال مانش از بریتانیا به رواندا

دستکم یک مرکز نگهداری و رسیدگی به پرونده های پناهجویی مهاجران به ارزش چند میلیون پوند در شمال انگلیس نیز ساخته خواهد شد تا از میلیون ها پوند هزینه هتل برای این مهاجران جلوگیری شود. پناهجویانی که از طریق کانال مانش به بریتانیا بیایند نیز به رواندا منتقل خواهند شد. همچنین از ارتش برای نگهبانی در کانال مانش مستقر خواهد شد بعد از آنکه رکورد دیگری از عبور مهاجران غیرقانونی از کانال مانش و به سمت بریتانیا رقم خورده است. همچنین جانسون قرار است از سیاست های سختیگرانه متعدد دیگری برای از بین بردن گروه های قاچاق مهاجران رونمایی کند. وزرای دولت بریتانیا امیدوارند که انتقال مهاجران غیرقانونی به هزاران مایل دورتر از هدف اصلی آن ها باعث می شود که پناهجویان کمتری تلاش کنند از طریق کانال مانش که در پشتی بریتانیا به شمار می آید خود را به این کشور برسانند.

انتقال مهاجران غیرقانونی کانال مانش از بریتانیا به رواندا

خانم پریتی پاتل روز گذشته به رواندا سفر کرده تا قراردادی را با وزیر کشور این کشور آفریقای مرکزی امضا کند. خانم پاتل امروز از طرح همکاری «مشارکت مهاجرتی و اقتصادی» بین دو کشور رونمایی کرده و از یک مرکز نگهداری از مهاجران که قرار است هزاران مهاجر غیرقانونی به آنجا فرستاده شوند دیدن کند در حالی که تصریح کرده دولت جانسون قصد دارد «سیستم پناهجویی ورشکسته» این کشور را ترمیم کند. گفته می شود که قرار است به مهاجرانی که به رواندا فرستاده می شوند پول و دیگر تشویق ها ارائه شود تا به جای درخواست پناهندگی در بریتانیا، در این کشور آفریقایی بمانند.

انتقال مهاجران غیرقانونی کانال مانش از بریتانیا به رواندا

یک منبع خبری به روزنامه سان گفته است: «کسانی که در رواندا به پرونده آن ها رسیدگی می شود کسانی خوهند بود که به صورت غیرقانونی به بریتانیا آمده اند. ما همچنین یک مرکز مهاجرت به سبک یونان خواهیم داشت به جای اینکه مقدار زیادی پول را صرف هتل ها کنیم». گفته می شود که این طرح در ابتدا تنها ۱۲۰ میلیون پوند هزینه خواهد داشت و در صورتی که همه چیز خوب پیش رفته و نتایج مطلوبی حاصل شود، این مبلغ افزایش خواهد یافت. دولت بریتانیا مدعی شده که طراحی این سیاست در ۱۸ ماه اخیر دنبال شده و انتظار مخالفت از سوی وکلای حقوق بشر را دارند. سیاست مهاجرتی جدید بریتانیا در حالی است که وزارت کشور این کشور روزنامه ۴.۷ میلیون پوند صرف هزینه هتل پناهجویان می کند.

انتقال مهاجران غیرقانونی کانال مانش از بریتانیا به رواندا

سال گذشته ۲۷ نفر در یک روز در کانال مانش غرق شدند وقتی قایق آن ها واژگون شد. در حال حاضر بریتانیا سالانه ۱.۵ میلیارد پوند صرف سیستم ناکارآمد پناهجویی در این کشور می کند و صدها میلیون پوند از مالیات شهروندان این کشور صرف بهبود امنیت در منطقه کالای و شمال فرانسه شده است. سال گذشته نیز ۵۴ میلیون پوند دیگر و بعدها نیز مقادیر دیگری برای کمک به پلیس فرانسه به منظور جلوگیری از عبور مهاجران از کانال مانش به سمت بریتانیا به این نیروها اختصاص یافته بود اما این سرمایه گذاری ها نتیجه چندانی نداشته است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود