تایسون فیوری با یک آپرکات ویرانگر دیلیان وایت را ناک اوت کرد! + ویدیو

تایسون فیوری با یک آپرکات ویرانگر دیلیان وایت را ناک اوت کرد! + ویدیو

در مسابقه تایسون فیوری (Tyson Fury) مقابل دیلان وایت (Dillian Whyte)، که با حضور ۹۴ هزار نفر از هوادارانش در ومبلی برگزار شد، دیلان وایت بدشانس ناک اوت شد. بنابراین، تایسون برای دومین بار از عنوان قهرمانی سنگین وزن خود در جهان دفاع کرد.

 تایسون فیوری در آخرین ثانیه از راند ششم دیلیان وایت را با یک آپرکات وحشیانه ناک اوت کرد تا جایگاه خود را به عنوان بهترین سنگین وزن روی کره زمین تثبیت کند.

فیوری یک نبرد بی‌سابقه و بهتر است بگوییم گاهی کثیف را در ومبلی پشت سر می گذاشت. سپس، هنگامی که مسابقه به نیمه راه نزدیک می شد، با انفجار دست راستش، حریف خود را ناک اوت کرد. وایت تلاش کرد تا شمارش پایان را شکست دهد، اما به طور تصادفی به رینگ برخورد کرد تا داور راهی جز پایان دادن به مبارزه نداشته باشد.

 

پس از اتمام مسابقه، فیوری برنامه خود را برای بازنشستگی تأیید کرد. البته، او پس از شکست دادن دیونتای وایلدر در سال گذشته، به همسرش، پاریس، قول داده بود که این کار را انجام دهد. با این حال، این مرد ۳۳ ساله نتوانست در برابر یک مسابقه بازگشت به خانه مقاومت کند و نمایش را با سرنا دادن به جمعیت با اجرای آهنگ American Pie از Don McLean به پایان رساند.

مسابقه تایسون فیوری

فیوری دومین دفاع از عنوان قهرمانی سنگین وزن جهان را که از وایلدر در سال ۲۰۲۰ به دست آورده بود انجام می داد. او در اکتبر گذشته نتیجه گیری تکان دهنده ای را برای رقابت آنها به ارمغان آورد تا قبل از اینکه توجه خود را به رقیب اجباری خود معطوف کند، موقعیت خود را به عنوان بهترین مردان بزرگ تثبیت نماید.

وایت که یک کیف پولی ۶ میلیون پوندی به دست آورده بود، در حالی که با هیاهوی کمی به سمت رینگ می رفت، توسط ۹۴ هزار نفر جمعیت هو شد. فیوری که برای اولین بار پس از تقریباً چهار سال در خانه مبارزه کرد، حریف خود را در رینگ منتظر گذاشت با ورودی استادانه‌ که با پخش American Pie شروع شد، به عکس‌های ساختگی فیوری در نقش عیسی تبدیل شد و با دویدن قهرمان به رینگ مربع شکل ۲۰ فوتی پایان رسید.

مسابقه تایسون فیوری

در مسابقه تایسون فیوری چه گذشت؟

رقبا حتی قبل از اینکه اولین نت God Save The Queen پخش شود، در یک رویارویی بداهه در مرکز رینگ کلماتی را رد و بدل کردند. هنگامی که اولین زنگ به صدا درآمد، فیوری تصمیم گرفت به موضع ارتدوکس خود ادامه دهد – اما وایت حریف خود را با تغییر به Southpaw غافلگیر کرد. او در حالی که فیوری صبورانه با ضربه‌هایش به پا می‌زد ، به دنبال این بود که دست راست خود را به شکم گوشتی قهرمان فرود آورد.

وایت برای جلسه دوم به حالت ارتدکس بازگشت. در همان حال نیز فیوری برای مدت کوتاهی موضع خود را تغییر داد. او شروع به یافتن مسافت و دامنه دسترسی خود از نقطه میانی راند کرد و وایت را وادار نمود تا در تلاش تلافی‌جویانه حرکت کند. و در ادامه، فیوری همچنان به برتری خود در دور سوم ادامه داد زیرا استایل بی‌هدف و بی‌نظم او سایه‌ها را تعقیب می‌کرد.

داور، مارک لیسون، با هر دو مبارز به دلیل استفاده از سرشان صحبت کرد زیرا باعث ایجاد بریدگی دور چشم راست وایت شد. وقتی داور تلاش کرد برای بار دوم مداخله کند، رقبا او را نادیده گرفتند و با ضربات سنگین به حملات خود ادامه دادند.

مسابقه تایسون فیوری

نظم در راند پنجم برقرار شد زیرا فیوری همچنان قضاوت خود را در مورد فاصله نشان می‌داد، در حالی که به طرز دردناکی خارج از محدوده قرار می‌گرفت. شلاق های دست راست به بدن وایت برای مدت کوتاهی جمعیت را به خود جلب کرد – و همین طور تاب خوردن رقیب و عدم توانایی او در واکنش دادن.

وایت تلاش می‌کرد تا فاصله‌اش را با هموطن گریزانش نزدیک کند و وقتی فیوری حملاتش را با دقتی بی‌نظیر ترکیب می‌کرد، چهره‌اش مشخص می‌شد. او قبل از اینکه دست راستش وایت را روی تشک پهن کند، آخرین ضربه خود را با یک ضربه محکم دیگر به نمایش گذاشت. رقیب بریکستون روی پاهای متزلزل از جایش بلند شد اما یک تلو تلو خوردن در رینگ کافی بود تا داور مجبور شود وارد بازی شود.

مسابقه تایسون فیوری

در آندرکات تامی ، برادر تایسون، تلاش کرد تا پس از شش راند بی انگیزه، بر دنیل بوسیانسکی پیروز شود. فیوری برای اولین بار از ماه آگوست مبارزه کرد و از زمانی که مبارزه او با جیک پل لغو شد این اولین باری بود که مسابقه داده بود.

نیک بال (Nick Ball) از فرصت خود در بزرگترین مراحل نهایت استفاده را برد و ایزاک لو (Isaac Lowe) را متوقف کرد تا رکورد شکست ناپذیری خود را به ۱۵ مبارزه افزایش دهد، در حالی که اکو اسومن (Ekow Essuman) عناوین خود در وزن متوسط ​​بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع را با پیروزی در امتیازات سخت مقابل دارن تتلی حفظ کرد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

تایسون فیوری برای بار سوم دیونتای وایلدر را ناک اوت کرد + ویدیو

۱۲ مبارز برتر بوکس سنگین وزن حال حاضر جهان؛ از «تایسون فیوری» تا «دیونتای وایلدر»

فیوری، تایسون، علی و جاشوا: بهترین بوکسورهای تاریخ سنگین وزن به روایت آمار کدامند؟

بهترین های بوکس در سال ۲۰۲۱ ؛ بهترین بوکسور، بهترین مسابقه، بهترین ناک اوت و….

ثروتمندترین بوکسورهای ۳۰ سال اخیر بر اساس آمار فوربس؛ از مایک تایسون تا لنوکس لوییس

منبع: mirror
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود