ایلان ماسک با ۴۴ میلیارد دلار نقد توییتر را خرید؛ دونالد ترامپ باز نمی گردد

ایلان ماسک با ۴۴ میلیارد دلار نقد توییتر را خرید؛ دونالد ترامپ باز نمی گردد

توییتر ساعاتی پیش اعلام کرد که با فروش این رسانه اجتماعی به ایلان ماسک به رقم تقریبی ۴۴ میلیارد دلار موافقت کرده است، قراردادی که می تواند امپراطوری کسب و کاری این میلیاردر مشهور را افزایش داده و ثروتمندترین مرد جهان را در رأس امور یکی از موثرترین شبکه های اجتماعی جهان قرار دهد. این معامله در شرایطی صورت می گیرد که ماسک چند هفته پیش به بزرگ ترین سهام دار توییتر تبدیل شده و در حالی درخواست عضویت در هیئت مدیره توییتر را رد کرد و در کمتر از یک ماه پس از خرید بخش زیادی از سهام توییتر، درخواست خود برای خرید کامل این شبکه اجتماعی را مطرح کرده بود. بر اساس قرارداد بین توییتر و ایلان ماسک، سهامداران آن هر کدام مبلغ ۵۴.۲۰ دلار پول نقد به ازای هر سهم خود در توییتر دریافت خواهند کرد که با پیشنهاد اولیه ماسک برای خرید آن هماهنگی دارد، پس از آنکه خرید سهام توییتر در ماه گذشته باعث رشد ۳۸ درصدی سهام آن شده بود.

ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد

ماسک در روز دوشنبه و بعد از تایید خریدن توییتر گفته است: «آزادی بیان بنیان یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان مرکزی دیجیتالی است، جایی که امور مهم برای آینده بشر مورد مناقشه قرار دارند. توییتر پتانسیل فوق العاده ای دارد- مشتاق همکاری با این شرکت و جامعه کاربران آن برای بیرون آوردن این پتانسیل هستم». قرارداد فروش توییتر به ایلان ماسک که توسط هیئت مدیره این شبکه اجتماعی تایید شده است، در سال جاری میلادی تکمیل و نهایی خواهد شد. این اتفاق پس از آن افتاد که ماسک هفته گذشته پیشنهادی ۴۶.۵ میلیارد دلاری نقد را برای خرید توییتر مطرح کرد، پیشنهاد وسوسه کننده ای که هیئت مدیره آن را وادار به توجه جدی به آن کرد. روز یکشنبه هیئت مدیره توییتر برای بررسی این پیشنهاد تشکیل جلسه داده و در نهایت با آن موافقت کرد. بدنبال اعلام خبر قطعی شدن این معامله، سهام توییتر با نزدیک به ۶ درصد رشد در ارزش همراه شد و ارزش هر سهم آن به ۵۱.۸۴ دلار رسید که کمی کمتر از پیشنهاد ارائه شده توسط ماسک برای هر سهم است.

ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد

پاراگ آگراوال مدیرعامل توییتر در این باره گفته است :«می دانم که این تغییر بزرگی است و احتمالاً در حال تحلیل این هستید که این اتفاق برای شما و آینده توییتر چه معنایی دارد». ایلان ماسک خود از طرفداران و کاربران فعال توییتر بوده و توییت های بحث برانگیزی منتشر کرده است. او بیش از ۸۳ میلیون دنبال کننده در این شبکه اجتماعی داشته و در طی سال ها از آن برای انتشار نظرات و پیام های خود، از میم های خاص تا صحبت در مورد شرکت ها و انتقاد از سیاستمداران و حتی انتشار ادعاهایی گمراه کننده در مورد ویروس کرونا استفاده کرده است. ماسک قول داده که «توییتر را با تقویت این محصول با ویژگی های جدید، افزایش اعتماد، شکست دادن بات های اسپم و تایید هویت تمام انسان ها» بهتر از قبل خواهد کرد.

ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد

 

آیا دونالد ترامپ به توییتر باز خواهد گشت؟

یکی از بحث های مهمی که در یک ماه اخیر و با سهامدار شدن ایلان ماسک در توییتر و در ادامه خرید آن مطرح شده، بحث بازگشت دونالد ترامپ به توییتر و فعال شده دوباره اکانت او بعد از بیش از یکسال ممنوعیت فعالیت وی در توییتر بوده است. فاکس نیوز مدعی شده در صورتی که ایلان ماسک بخواهد اکانت رییس جمهور سابق ایالات متحده را به او بازگرداند، دونالد ترامپ به توییتر باز نخواهد گشت و ترجیح می دهد از همان شبکه اجتماعی خود به نام TRUTH Social به عنوان پلتفرمی مطلق برای بیان دیدگاه های خود استفاده کند. دونالد ترامپ اعلام کرده است که طی یک هفته آینده به طور رسمی به TRUTH Social خواهد پیوست. وی در این باره به فاکس نیوز گفته است: «من به توییتر نخواهم رفت، در TRUTH خواهم ماند. امیدوارم ایلان توییتر را بخرد زیرا او آن را بهتر خواهد کرد و او مرد خوبی است اما من می خواهم در TRUTH بمانم». او در ادامه گفته است که طی هفته آینده تروثینگ (TRUTHing) خود را آغاز خواهد کرد

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود