سود خالص ۶۱۰ میلیون دلاری سونی از اکران موفق «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»

سود خالص ۶۱۰ میلیون دلاری سونی از اکران موفق «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) بیش از ۶۱۰ میلیون دلار برای کمپانی سونی سود داشته است. این فیلم که با همکاری استودیو مارول و کلمبیا پیکچرز (از زیر مجموعه های سونی) ساخته شده، بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول و سومین فیلم اسپایدرمن با بازی تام هالند در نقش شخصیت اصلی است در حالی که جیکوب باتالون در نقش ندو زندیا در نقش ام جی او را همراهی می کردند. از زمان شروع انتشار فیلم Spider-Man: No Way Home در ۱۷ دسامبر گذشته، کاملاً مشخص بود که تازه ترین فیلم مرد عنکبوتی یک موفقیت تجاری بزرگ خواهد بود.

تمام رکوردهای فروش مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیستSpider-Man: No Way Home

در اولین هفته اکران در سینماها، فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست توانست ۲۶۰ میلیون دلار در سینماهای داخل ایالات متحده فروش داشته باشد و بدین ترتیب توانست فیلم Avengers: Infinity War را شکست داده و در رتبه دوم بالاترین فروش در هفته اول اکران قرار گرفته و تنها در این زمینه پشت سر فیلم Avengers: Endgame قرار بگیرد. فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست همچنان به رکوردشکنی ادامه داده و توانسته جای No Time to Die به عنوان پرفروش ترین فیلم سال در سطح بین المللی را گرفته و در تنها ۱۲ روز اکران از مرز یک میلیارد دلار فروش بگذرد، تنها فیلمی که از زمان شیوع کووید-۱۹ موفق به انجام چنین کاری شده است. آخرین دستاورد قابل توجه فیلم راهی به خانه نیست عبور از فیلم آواتار و تبدیل شدن به سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در زمینه فروش داخلی (سینماهای ایالات متحده) است.

تمام رکوردهای فروش مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیستSpider-Man: No Way Home

بر اساس گزارش جدیدی از مجله Deadline ، فیلم Spider-Man: No Way Home برای کمپانی سونی بسیار سودآور بوده است به طوری که سود خالص آن برای این استودیو بیش از ۶۱۰ میلیون دلار بوده است. فیلم No Way Home با نزدیک به ۱.۹ میلیارد دلار فروش در باکس آفیس بین المللی به اکران جهانی خود پایان داد در شرایطی که ۸۰۴ میلیون دلار از فروش کلی فیلم در سینماهای ایالات متحده و باکس آفیس داخلی رخ داده بود. بعد از در نظر گرفتن و کاستن تمام هزینه ها، مانند بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخت و هزینه های بازاریابی، سود باقیمانده برای کمپانی سونی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار بوده است.

تمام رکوردهای فروش مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیستSpider-Man: No Way Home

این عدد برای کسانی که با دنیای باکس آفیس و فروش فیلم ها آشنایی دارند بسیار قابل توجه است زیرا فیلم راهی به خانه نیست تنها دو هفته پس از شروع اکران در سینماها به مرحله سودآوری رسیده بود. این فیلم همچنین به مدت ۸۸ روز در سینماها در حال اکران بود که بلندترین پنجره سینمایی برای یک فیلم در دوران شیوع کرونا به شمار می آید. در شرایطی که شیوع کرونا باعث رکود در بخش اکران های سینمایی و آغاز دوره ای تازه برای سوریس های استریمینگ شده بود، اکران سینمایی موفق No Way Home  نشان داد که هنوز هم می توان با وفاداری به پنجره های اکرانی طولانی تر موفق بود. تابستان امسال قرار است چندین فیلم فرانچایزی بزرگ نیز همین مسیر را طی کنند؛ از جمله Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Top Gun: Maverick, Thor: Love and Thunder, Jurassic World: Dominion, و Lightyear.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود