چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟

چرا هالیوود بعد از سال ها پس زدن بروس لی بالاخره به او اعتماد کرد؟

کارگردانان و تهیه کنندگان هالیوود تا پیش از «اژدها وارد می شود» (Enter the Dragon)، سال ها از حضور او در فیلم هایشان اجتناب می کردند. در دهه ۶۰ میلادی زمانی که بروس لی در کالیفرنیا بود، همیشه رویای به شهرت رسیدن در هالیوود را داشت. او آرزو داشت که روزی شهرتش از استیو مک کویین بیشتر شود. اما رد شدن مکرر برای بازی در فیلم ها، روز به روز او را از آرزوی همیشگی­اش دور می کرد.

بروس لی چطور وارد هالیوود شد؟

همین امر پیدا کردن کار و ادامه راه را برای او دشوار کرده بود و بیشتر نقش هایش به عنوان بازیگر مهمان در برنامه های تلویزیونی بود. حتی کمک دوستش جیمز کابرن برای همراهی او برای ساخت فیلمی به نام «فلوت خاموش» با همکاری کمپانی برادران وارنر، بی نتیجه بود. چرا که آنها خود را موظف به انجام تعهداتشان ندانستند. در نتیجه، لی به هنگ کنگ نقل مکان کرد و تصمیم گرفت در آنجا فیلم بسازد.

بروس لی چطور وارد هالیوود شد؟

چیزی که در نهایت نظر هالیوود را به او جلب کرد، موفقیت های خودش در هنگ کنگ بود. موفقیت فیلم های «رئیس بزرگ» (The Big Boss) و «مشت خشم» (Fist of Fury) که در ایران «به خشم اژدها» شناخته شده است. سر انجام برادران وارنر که تا پیش از آن نمی توانستند به حضور او در فیلم ها اعتماد کنند؛ با دیدن موفقیت فیلم های بروس لی در گیشه هنگ کنگ، تصمیم گرفتند با او همکاری کنند.

بروس لی چطور وارد هالیوود شد؟

آنها پذیرفتند که در فیلمی سرمایه گذاری کنند که نقش شخصیت اصلی آن را یک آسیایی بازی کند.  با این حال نتوانستند با اعتماد صد درصدی پیش روند. در نتیجه گلدن هاروست را شریک سرمایه گذاری خود کردند، تا در صورت شکست فیلم، خیلی متضرر نشوند. اتفاقی که هیچ وقت نیافتاد.

بروس لی چطور وارد هالیوود شد؟

شاید اگر بروس لی همچنان در آمریکا می ماند و مسیر رسیدن به هدفش را تغییر نمی داد، هیچ گاه به آن نقطه ای که می خواست نمی رسید. او با درک شرایط موجود، تصمیم گرفت به هنگ کنگ برگردد و با موفقیت در آنجا نظر هالییود را به خود حلب کند که خاصل آن فیلم « اژدها وارد می شود» شد که برای او شهرت ماندگاری را رقم زد.

بروس لی چطور وارد هالیوود شد؟

«اژدها وارد می شود» در سال ۱۹۷۲ ساخته شد و این اولین و تنها فیلم هالیوودی بروس لی بود. این فیلم در سال ۱۹۷۳، یک سال پس از مرگ او در سینماها اکران شد. شاید بلاخره توانست شهرتی همتراز با استیو مک کویین پیدا کند، البته پس از مرگش.

بیشتر بخوانید:

مصدومیتی که ممکن بود به عمر بازیگری بروس لی پایان دهد!

کریم عبدالجبار از چگونگی یاد گرفتن هنرهای رزمی از بروس لی و همسرش می‌گوید

منبع: screen rant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود