آیا برای داشتن زندگی مفرح باید به کشور دیگری برویم؟

آیا برای داشتن زندگی مفرح باید به کشور دیگری برویم؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

قطعا همه افراد برای داشتن زندگی شاد، آرام و مفرح به دنبال تلاش بیشتر برای ساختن آن هستند. در برخی از موارد نیز افراد برای پیدا کردن آرامش و رفاه تصمیم می گیرند به کشور دیگری بروند. این تصمیم بسیار سخت و دشوار می باشد و می تواند پیامد های گوناگونی را هم در پی داشته باشد. این پیامد ها می تواند مثبت و یا منفی باشد. در پروسه مهاجرت به کشور های دیگر، شما با چالش های گوناگونی روبرو هستید مانند دوری از خانواده، یادگیری زبان کشور مقصد و… . به همین خاطر بهتر است که برای داشتن زندگی مفرح و شاد، برنامه ریزی دقیقی انجام دهید و در تصمیم تان تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

اکثر افراد تصور می کنند که زندگی در کشور های پیشرفته به همین سادگی هاست؛ در صورتی هم که به این آسانی ها هم نیست. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تحصیل و زندگی در کشور های دیگر مثل ایتالیا صحبت کنیم و اطلاعات جامعی را در این رابطه کسب کنید. شما عزیزان با مطالعه این مقاله می توانید از تمامی چالش هایی که برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد، آگاهی لازم را پیدا کنید و تصمیم درستی را در این رابطه بگیرید.

زندگی مفرح در ایتالیا

زندگی در کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های محبوب در حوزه گردشگری و تفریحی است که سالانه پذیرای گردشگران زیادی می باشد. این کشور دارای یکی از بزرگ ترین اقتصاد های جهان در زمینه تولید ناخالص ملی است که در عرصه های مختلفی فعالیت کرده است. این کشور واقع در جنوب اروپا می باشد. این کشور شامل شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره بزرگ است. همسایگان این کشور، کشور های فرانسه، اسلوانی، اتریش و سوئیس می باشند. از لحاظ جغرافیایی این کشور به ۲۰ ناحیه تقسیم می شود. کشور ایتالیا دانشگاه های معتبر و مناسبی را هم در خود جای داده است و همین امر نیز موجب محبوبیت بیشتر آن نزد دانشجویان شده است.

قطعا تحصیل در دانشگاه های معتبر با هزینه مناسب و شرایط آسان، آرزوی هر دانشجویی می باشد. به همین خاطر در سال های اخیر دانشجویان زیادی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا، به این کشور سفر می کنند و پس از پایان تحصیلات شان به کشور شان باز می گردند. مردم کشور ایتالیا ویژگی های منحصر به فردی دارند که همین امر موجب خاص شدن آنها شده است. معماری، غذا های خوشمزه، هنر و خانواده در کشور ایتالیا پیوند عمیقی خورده است. قطعا شما شاهکار هایی از هنر و معماری مهندسین معمار ایتالیا را در این کشور و در سایر کشور ها مشاهده کرده اید. برخلاف کشور های دیگر عضو اتحادیه اروپا، مردم ایتالیا ارزش و جایگاه ویژه ای را برای خانواده شان در نظر می گیرند. آنها معمولا دورهمی های زیادی با اعضای خانواده شان دارند.

از دیگر ویژگی های مثبت و محبوب ایتالیا، می توان به غذا های خوشمزه این کشور اشاره کرد. همه ما هنگامی که با غذایی با نام پیتزا، پاستا و پنه آشنا شدیم، اسم کشور ایتالیا به گوش مان خورده است. علاوه بر این، دسر های بی نظیر و متفاوت این کشور نیز در جهان بسیار معروف می باشد. سالانه مهاجران زیادی به کشور ایتالیا وارد می شوند که هر کدام از آنها نژاد های متفاوتی را دارند مانند آلمانی، البانیایی تبار، فرانسوی و… .

پایتخت ایتالیا شهر رم است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین و بزرگ ترین شهر های ایتالیا به حساب می آید که مکان های گردشگری فراوانی را هم داراست. مساحت کشور ایتالیا نزدیک به ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع می باشد و دارای آب و هوای مدیترانه است. دانشجویان و گردشگران زیادی سالانه به این کشور سفر می کنند تا به شهر های محبوبی همچون ونیز، میلان، کاتانیا و… سر بزنند و جاذبه های گردشگری این شهر ها را مشاهده نمایند. از آنجایی که مردم ایتالیا آداب و رسوم مربوط به خود را دارند، شما باید در صورت سفر به این کشور بسیار با دقت عمل کنید.

مردم ایتالیا

مردم ایتالیا در برخورد اول بسیار رسمی و جدی با شما برخورد خواهند کرد و ممکن است برای شما کمی ناراحت کننده تلقی شود. توجه داشته باشید که اگر شما در دیدار اول به صورت صمیمی با این افراد برخورد کنید، آنها کار شما را توهین تلقی می کنند. دانشجویانی که برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا رفته اند، باید قبل از هر اقدامی با آداب و رسوم مردم ایتالیا آشنایی داشته باشند.

زندگی در کشور ایتالیا، مزایا و معایب منحصر به خود را داراست. برخی از افراد با این معایب کنار آمده و در این کشور زندگی شان را آغاز می کنند. اما برخی دیگر با آگاهی از این معایب تصمیم می گیرند کشور دیگری را برای زندگی انتخاب نمایند. در ادامه به مزیت ها و معایب زندگی در ایتالیا می پردازیم.

مزایای زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا نقاط قوت بسیار زیادی دارد و از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان به حساب می آید.

 • لذیذ بودن غذا های ایتالیا
 • ارزان بودن مراقبت های بهداشتی و درمانی و کیفیت بالای آن
 • دارای تفریحات فراوان
 • آسان بودن خرید خانه
 • اعتبار بالای دانشگاه ها، کالج ها، مدارس و موسسات آموزش عالی این کشور
 • ارزان بودن هزینه های زندگی در ایتالیا
 • ساده بودن افتتاح حساب در این کشور

معایب زندگی در ایتالیا

تمامی کشور های جهان در کنار مزیت هایی که دارا هستند، معایبی نیز دارند. کشور ایتالیا نیز از این موضوع جدا نیست.

 • اجاره نامه های بلند مدت که کمترین زمان آن ۱۸ ماه است
 • بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور و کمبود فرصت های شغلی مناسب
 • آلودگی خیابان های شهر
 • متقاضی باید زبان ایتالیایی را بلد باشد
 • پیچیدگی اخذ ویزای کار این کشور
 • متغیر بودن آب و هوای این کشور

اگر بخواهیم معایب زندگی در ایتالیا را در نظر نگیریم، می توان گفت که این کشور برای زندگی مناسب است. البته بالا بودن نرخ بیکاری می تواند برای افرادی که قصد زندگی در این کشور را دارند، کمی مشکل ساز باشد؛ چرا که کمبود فرصت های شغلی موجب می شود که اکثر جوانان، نوجوانان و بزرگسالان بیکار بمانند.

بدون نظر

ورود