اعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساب

اعتراض سیروان خسروی به قانون عجیب یک بانک برای افتتاح حساب

سیروان خسروی، خواننده ی مشهور پاپ، می گوید در یکی از شعبه های بانک ملت به دلیل نداشتن مدرک شغلی از افتتاح حساب برای او خودداری کردند.

خسروی در اینستاگرام خود نوشته وقتی برای افتتاح حساب به یکی از شعبه های بانک ملت مراجعه کرد، در کمال تعجب از او مدرک شغلی خواستند. او که در نهایت موفق به افتتاح حساب نشد، اعتراض خود را به این بانک ابراز کرده و خواستار توضیح مسئولین بانک ملت در رابطه با این قانون عجیب شده است.

سیروان خسروی ابتدا یک استوری اینستاگرامی منتشر کرد و نوشت:

«عجیب ولی واقعی

“بانک ملت” حساب پس انداز برای من باز نکرد به دلیل نداشتن مدارک شغلی!

خوشبختانه قوانین بانکداری اینجا از اروپا و استرالیا و… هم سخت تر شده.

چقدر عالی»

او سپس در پستی جداگانه درباره ی این اتفاق توضیح داد:

«برای افتتاح حساب “پس‌انداز” به یکی از شعب بانک ملت مراجعه کردم. اولین نکته عجیب این بود که هم کارت ملی و هم‌ شناسنامه جزو مدارک مورد نیاز بود و داشتن کارت ملی کافی نبود. اما نکته عجیب تر این بود که برای باز کردن حساب پس‌انداز مدارک شغلی میخواستن. توضیح متصدی بانک هم خیلی جالب بود. فرمودن برای اینکه بعدا بهتون برچسب سلطان سکه و سلطان فلان نزنن این مدارک رو میخوان.

در هیچ جای دنیا برای باز کردن حساب پس انداز از شما مدرک شعلی نمیخوان. من تو چند کشور دنیا حساب بانکی دارم اونوقت تو‌ کشور خودم این حق بدیهی و ابتدایی از من سلب شده! اون هم با این سیستم بانکداری ما که نیاز به هیچ توضیح بیشتری نداره و همه‌مون باهاش آشنا هستیم.

یعنی شما اگه خانه دار یا بیکار باشی یا توانایی کار کردن نداشته باشی حق داشتن حساب پس انداز نداری. مگه میشه؟ کی‌‌ این قانون مسخره رو گذاشته؟

منتظر توضیح مسئول یا مسئولین بانک در مورد این بدعت غیرقانونی هستم.»

بیوگرافی سیروان خسروی

سیروان خسروی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران و اصالتاً کُرد است. پدرش کرمانشاهی و مادرش سنندجی است. دیپلم ریاضی دارد و دانشجوی انصرافی رشته اقتصاد نظری است.

از کودکی به موسیقی علاقه داشت و یادگیری موسیقی را از همان دوران آغاز کرد.

از سن ۱۱ سالگی به مدت ۴ سال در تهران نزد اوی جونیو، استاد کیبورد اهل ایتالیا به یادگیری موسیقی و ساز کیبورد پرداخت.

در ۱۶ سالگی زیر نظر کاوه یغمایی با اصول نوازندگی کیبورد و سبک راک آشنا شد. او در دو کنسرت کاوه یغمایی در سال های ۷۹ و ۸۰ هم به عنوان نوازنده روی صحنه حضور داشته است.

در ۱۷ سالگی به همراه دوستان خود یک گروه راک زیرزمینی تشکیل داد که در آن به همراه یکدیگر به اجرای قطعات گروه های مطرح موسیقی می پرداختند.

به گفته ی سیروان خسروی، آلبوم «مترسک» کاوه یغمایی و حضورش در مراحل ضبط این اثر، محرک اصلی او برای شروع آهنگسازی و بیان ایده ها و افکار موسیقایی خودش بود.

اولین آلبوم سیروان خسروی در سال ۸۴ با نام «تو خیال کردی بری» منتشر شد و او از آن زمان ۵ آلبوم دیگر نیز منتشر کرده است: ساعت ۹ (سال ۸۸)، جاده رویاها (سال ۹۱)، آنپلاگد (سال ۹۵)، بی مرز (سال ۹۷) و مونولوگ (سال ۹۹).

او خواننده ی تیتراژ سریال های «ساختمان پزشکان» و «نهنگ آبی» و فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» نیز بوده است.

سیروان خسروی بازیگری را هم در سال ۱۴۰۰ با سریال شبکه نمایش خانگی «حرفه ای» ساخته ی مصطفی تقی زاده تجربه کرد. او نقش اصلی این سریال را برعهده داشت که یک آدمکش حرفه ای بود.

سیروان خسروی به عنوان مدل تبلیغاتی هم با چند شرکت همکاری داشته است.

برادر کوچک تر او، زانیار خسروی که متولد سال ۱۳۶۴ است هم به کار خوانندگی و آهنگسازی مشغول است. این دو برادر همکاری های متعددی در زمینه ی موسیقی با یکدیگر داشته اند و در سریال «حرفه ای» نیز با یکدیگر همبازی بودند.

سیروان خسروی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

مطالب مرتبط
۳ نظر

ورود

 • ارژنگ اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۱

  هم خودش هم زانیار خیلی خوبند .

 • آزاد اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  ایکاش که هیچ زمانی شرق یاغرب نتوانند که فۻا رابرای توریست ها وجهانگردان آماده .و وبرای زندگی انسانها کارهای زیربنایی ایجاد کنند
  اگرموفق شدند جدای ازمعادن وعناصر فۻایی یه کلک ودسیسه جدیدسوارمیکنند وبرای نور. خورشید کیلواتی محاسبه میکنند وپولش را از انسانهای کره زمین میگیرندومیگن مال خودمون بوده توی مسٔله بینگ بنگ یایه چیزی مشابه خورشید راازدست دادیم تاحالا اینهمه سالیان درازهزینه کردیم تادوباره اونوبه چنگ آوردیم

 • مجتبی اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۱

  خدایی مملکت صاحب نداره
  که هر جا یه قانونی میزارن

  برای بنده هم چنین قانون هوایی نظیر یه پاکت خالی دادند که ببرم پست کنم به آدرس خونه خودم دیگه مسخره تر از این هم داریم