لحظه دراماتیک دستگیری پیرزن اوکراینی به جرم جاسوسی برای نیروهای روسی + ویدیو

لحظه دراماتیک دستگیری پیرزن اوکراینی به جرم جاسوسی برای نیروهای روسی + ویدیو

ویدیو منتشر شده توسط روزنامه سان، گروهی از نیروهای ویژه اوکراینی را نشان می دهد که برای دستگیری زنی اوکراینی به جرم همکاری با نیروهای مهاجم روسی و خیانت به نیروهای کشورش اقدام می کنند. در این ویدیو، نیروهای موسوم به آلفا و نیروهای سرویس امنیت مخفی اوکراین به شهر کوچکی وارد می شوند که دبیر شورای که یک زن است به خیانت به کشورش متهم شده و دستگیر می شود. نیروهای اوکراینی سوار بر یک خودروی شخصی معمولی به سمت شهر کوتوزیوکا در مناطق روستایی خارکیف می رون، بعد از این که این شهر توسط نیروهای اوکراینی از اشغال نیروهای روسی خارج می شود، منطقه ای که به شدت بمباران شده است. این ویدیو به شدت توجه رسانه های داخلی اوکراین را به خود جلب کرده و موجی از وحشت را در میان اوکراینی هایی که با نیروهای روسی همکاری می کنند ایجاد کرده است.

لحظه دستگیری پیرزن اوکراینی در خارکیف به جرم جاسوسی برای روس ها

نادیا آنتونووا، دبیر شورای محلی این شهر کوچک به افشای نام سربازان، پلیس و نیروهای ویژه ضد تروریسم متهم شده که ستون فقرات نیروهای مقاومت محلی را تشکیل داده بودند. او همچنین هویت شکارچیان و نیروهای نگهبانی پارک های حفاظت شده منطقه که دانششان از جغرافیای منطقه باعث می شد بهترین گزینه برای جنگ های پارتیزانی باشند را نیز به نیروهای روسی داده بود. این مقام رسمی شهر کوتوزیوکا در ساختمان دولتی شورای شهر و در زیرزمین این ساختمان سنگر گرفته بود که نیروهای امنیتی اوکراینی به این ساختمان رفته و او را دستگیر کردند. در ادامه حقوق متهم به او یادآوری شده و در حالی که از کنار برخی از ساکنان این شهرک تقریباً خالی از سکنه عبور می کند، به سمت خودرو برده می شود.

لحظه دستگیری پیرزن اوکراینی در خارکیف به جرم جاسوسی برای روس ها

این زن از دستگیری اش خشمگین شده و فریاد می زند: «خائن! فکر می کنید خائن را پیدا کرده اید؟ شرم بر شما. من تمام وقت اینجا بودم. فکر می کنید ما اینجا چطور زندگی می کردیم؟». همچنین خانم آنتونووا متهم است ساکنان شهرک را وادار کرده بازوبندهایی سفید به نشانه حمایت از نیروهای روسی بپوشند. نیروهای روسی بازوبندهای سفید و نارنجی می پوشند در حالی که نیروهای اوکراینی از بازوبندهای زرد، سبز و آبی استفاده می کنند. اولگ سینیگوبوف فرماندار خارکیف در این باره گفته است: «بر اساس تحقیقات صورت گرفته، نادیا آنتونووا در روستای کوتوزیوکا طرفِ نیروهای متجاوز را گرفته است. او با فرمانده ارتش روسیه و با اسم رمز شوالیه همکاری کرده است. آنتونووا هویت ماموریت ضد تروریسم، پرسنل کهنه کار بخش حفاظت از محیط زیست، شکارجی ها و افسران پلیس را در اختیار نیروهای روسی قرار داده و ساکنان را به پوشیدن بازوبندهای سفید وادار کرده است».

لحظه دستگیری پیرزن اوکراینی در خارکیف به جرم جاسوسی برای روس ها

همچنین یک مقام رسمی دیگر از دستگیری مردی به نام ادوارد کونووالوف در شهر استاری سالتیف در خط مقدم جبهه خارکیف و در شرق این استان به جرم جاسوسی برای روس ها خبر داده است. گفته می شود که وی رییس شورای محلی بوده و «به صورت خودخواسته با اشغالگران هکاری کرده، به آن ها اسکان داده و مردم محلی را تهییج کرده که در مقابل دشمن مقاومت نکنند». بر اساس قوانین حکومت نظامی در اوکراین، این جاسوسان می توانند با حبس ابد به جرم جاسوسی برای کشور متخاصم روبرو شوند. مقامات اوکراینی مدعی هستند که بعد از فاش شدن هویت نیروهای مقاومت اوکراین، نیروهای روسی آن را شکنجه کرده اند، به ویژه کسانی که با نیروهای پلیس، نیروهای امنیتی یا سربازان کهنه کار ارتش ارتباط داشته اند.

لحظه دستگیری پیرزن اوکراینی در خارکیف به جرم جاسوسی برای روس ها

تاکنون ۴۷ پرونده خیانت و همکاری با دشمن برای شهروندان اوکراینی باز شده که شامل ۴ شهردار و ۴ معاون شورای شهر می شوند. خارکیف اصلی ترین مرکز خیانت در اوکراین اعلام شده است زیرا این منطقه با روسیه مرز مشترک داشته، اکثر ساکنان آن روس زبان بوده و با روس های آن سوی مرز ارتباطات خانوادگی دارند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود