دختر تاریخ ساز وزنه برداری به ایران برنگشت؛ آیا یکتا جمالی پناهنده شد؟

دختر تاریخ ساز وزنه برداری به ایران برنگشت؛ آیا یکتا جمالی پناهنده شد؟

یکتا جمالی که به عنوان اولین مدال آور تاریخ وزنه برداری بانوان ایران شناخته می‌شود پس از پایان مسابقات وزنه برداری در کشور یونان به ایران بازنگشت.

تیم وزنه برداری کشورمان که تنها با دو نماینده در رقابت‌ های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در یونان حاضر شده بود، حالا تنها با یک ورزشکار به کشور بازگشته است.

یکتا جمالی دختر مدال آور تیم وزنه برداری به ایران برنگشت

یکتا جمالی ورزشکار جوان کشورمان که در دوره قبلی این رقابت ها در تاشکند موفق به کسب مدال برنز شده و عنوان اولین مدال آور تاریخ وزنه برداری بانوان ایران را از آن خود کرده بود، این بار با یک پله صعود، مدال نقره را به گردن آویخت.

یکتا جمالی دختر مدال آور تیم وزنه برداری به ایران برنگشت

با پایان رقابت ها، کاروان وزنه برداری کشورمان یونان را به مقصد تهران ترک کرد اما یکتا جمالی در بازگشت به ایران سایر نفرات را همراهی نکرد. در همین راستا، زهرا پورامین سرپرست نایب رئیس زنان فدراسیون وزنه برداری خبر ناپدید شدن یکتا جمالی را تایید کرد و گفت: «نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده. اما علی مرادی، رئیس فدراسیون در یونان است تا بتواند جمالی را به ایران بازگرداند. در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.»

یکتا جمالی دختر مدال آور تیم وزنه برداری به ایران برنگشت

یکتا جمالی در این رقابت ها در دسته ۸۷ کیلوگرم به روی تخته رفت و پس از تورسونوی جابوروا، وزنه بردار ازبک، نفر دوم حرکات یک ضرب شد و مدال نقره را کسب کرد. علیرضا یوسفی نیز در دسته ۱۰۹ کیلوگرم به مدال طلا رسید.

یکتا جمالی دختر مدال آور تیم وزنه برداری به ایران برنگشت

شنیده‌ها حاکی از آن است که یکتا جمالی در زمان رقابت یوسفی در سالن مسابقات حضور نداشته است. هنوز اخبار دیگری از او در دست نیست و مشخص نیست که آیا او هم مانند بسیاری از ورزشکاران تصمیم به پناهندگی دارد یا خیر.

یکتا جمالی دختر مدال آور تیم وزنه برداری به ایران برنگشت

یکتا جمالی گله بختیاری متولد ۲۶ آذر ۱۳۸۳ در اصفهان است که سال گذشته با کسب مدال در رقابت های وزنه برداری کشور ازبکستان تاریخ ساز شد. او در سال ۱۳۹۸ به تیم ملی جوانان دعوت شد و یک سال بعد وارد تیم بزرگسالان کشورمان شد.

دیجیاتو
۲۱ نظر

ورود

 • حسین اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۱

  خدا کنه وقعیت نداشته باشه، این کشور چقدر برات زحمت کشیده تا به اینجا برسی، هیچی از ورزشکار های پناهنده در نیومده

  • وطن اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

   کاش کمی غیرت داشتند

 • ناصر اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  ایران محل شیران و دلیران است نه محل کفتاران روبه مزاج ، الهی این و امثال این پست فطرتهای وطن فروش گله گله ایران رو ترک کنند ، همانجوری که در میدان نبرد مردان مرد باغیرت و شجاع فقط باقی می مانند و بزدلان و حقیران که زندگی دو روز دنیوی کورشون کرده و به دریوزگی و حقارت میفتن و پا به فرار میزارند این حروم لقمه ها هم فقط دنبال مال دنیا و زندگی حقارت بار تو هر کشوری مثل یک هتل هستن که بهشون بیشتر و بهتر سرویس بده ، اینا موجودات بی ریشه ای هستند که ریشه ای ندارند ، آه اون مردان و زنان باغیرتی که برای وطن عزیزمان بی منت جانشونو فدا کردند الهی دامان هر وطن فروش ذلیلی رو بگیره

  • محمدامین اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

   ببند بسی. جی خیانتکار، نمیدونم چرا سایت این نظرات توهین آموز و زشت رو تایید میکنه

 • محمدامین اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  وقتی حتی توی تلویزیون عکس مسابقشون رو هم نشون نمیدن، نباید توقع موندنشون رو داشت، امیدوارم که بهترین زندگی رو در پیش داشته باشن

  • ایرانی بزرگ منش اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

   اگر شعورداشت ازموقعیتش بنحواحسنت استفاده میکردنیازبه پناهندگی نداشت شخصا درایران تقاضای انتقال به تیمهای بزرگ میکردهم رسمی بود وموردحرمت ,هم عزتش پایدارمیماند.الان برای ماملت حقیقی ایران اشغالی بیش محسوب نمیسود اگرپناهنده شده باشد,رفتن حق هرکسی است اماپناهندگی نالایقی هر سخصی هست

 • سید اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  چیه داری توهین میکنی کجاتواین کشور بهشون محل دادن یاامکانات چراهمه چیوباجنگ مقایسه میکنی خودتم موقعیت گیرت بیاد رفتی بازالان رگ گردن بادمیکنی ببنددیگه

 • سید اردیبهشت ۲۲, ۱۴۰۱

  چی داری همه چیوبه هم ربط میدی جنگو بااین کاررو اگه بهش اهمیت میدادن یابراش کاری میکردن ک نمیرفت نکه همون مسابقاتشم پخش و اطلاع رسانی نمکنن بعدتواین اراجیفو میگی همین تواگه موقعیت پیش بیاداولین نفری ک هستی ک فرارمیکنی

 • عدالت اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  برگرد به زندان به ی گواتمالا بنام ایران

  • حسین اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱

   آره بزار یک مدت بگذره ، بهشت برین رو هم میبینیم، کدوم ورزشکاری بعد مهاجرت موفق شد که این دومی بشه

 • علی اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  مقصر اصلی اونکسیکه مدیریت این کاروان ورزش وزنه برداری بانوان به عهده دارد. چرا که چون اگر پاسپورت این خیانتکار را دراختیار وی نمیداد ایشان هرگز چنین تصمیم به این راحتی را نمی‌گرفت.شکارچی همیشه نبال منتظر یک فرصت مناسب طلایی است.یعنی هلو برو توگلو
  این خائین ازبیکفایتی مدیریت مسئولین وقت سوء استفاده کرده وچرینگوبسته.البته یه جا کار میلنگه.شاید تبانی بوده باشه. هیچ بعیدنیست.

 • حق وحقوق اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  اکثرپناهنده هاهرزه وفاقدارزش هستند,,,میلیونهامثل ادم رفتندوماندند,,,هرزه ارزشی ندارد

  • پونه اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

   آق معلم،تو اگر شرف میفهمی چیه و اگه مسلمونیت فقط زبونی نیست موقعی که میبینی به علت بی عدالتی جامعه ملت تا کمر رفتن تو زباله ها چرا رگ اون غیرت قشنگت نمیزنه بیرون،وقتی به ناحق دارن اختلاس میکنن و جامعه رو به خاک سیاه نشوندن چرا دهانت رو میبندی ساکتی اق معلم مسلمون رو زهای تعطیل نباش … به مکتب نمیرفت وقتی میرفت جمعه میرفت،آق معلم شرف و غیرت چندبخشه؟

 • معلم اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  متاسفانه بی شرفی و بی غیرتی وبی حیایی مد روزشده، این ورزشکار هم دراروپای نژادپرست عاقبت به خیر نخواهدشد، متاسفم برای خانواده اش که چنین فرزندنمک به حرامی تحویل جامعه ایران دادند.

 • ماکیاولی اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  به خانوادش گفته بود میرم پناهنده می شم.

 • خسرو تورک قشقایی اردیبهشت ۲۳, ۱۴۰۱

  من خسرو تورک قشقایی از نوادگان اغوزخان بزرگ و فرزند طاهرخان ایل بیگی اعلام میدارم این خانم توبه کند و برگردد ایران اینجا جای خوبی هست مادربزرگم و مادرم هم همینجا زندگی کردن و راضی بودند منم راضی هستم

 • علی رضا اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

  رفت به جای که زن حرمتش فقط در حد یک بچه آوری نباشه،رفت جای که بلیط بهش نفروشن به بی شرمی بعد استادیومم راهش ندن،رفت جای که هروز نزنن توسرش بگن خشکسالیه چون زنان و دختران بی حجابن،کلا بگم رفت جای که هر بی مسولیتی و ناکارامدی و رانت خواری و آقازاده بازی رو آوار نکنن رو سرش به بهانه لاک ناخن ،رفت جای که مدیر باشگاه نظامی نباشه فکر بکنه باشگاه هم پادگان نظامیه و هروز عشق سان گرفتن و رژه رو داشته باشه،دمش گرم ،وجود داشت برای شرف انسانیش ارزش قائل بود،بمونه که یک عده ازما بهتران یک شبه به همجا رسیده واسش دست بزنن،قرون وسطا گذشت رنسانس گذشت،دگم اندیشی گذشت دیگران را فدای کج اندیشی خود کردن گذشت.

  • عسل اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

   آفرین😐چ عجب شما پسرا واس یه بارم شده فهمیدین دخترارو

 • علی رضا اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

  شرافتا نظرم رو منتشر کنید

 • علی اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۱

  سلام جوانه کاش گیرش بیارند و راضیش کنند برگرده.
  گولش زدند جوانه ازش سوء استفاده میشه
  ضمنا تو ایران هم ارزش براش قائل خواهند شد.
  پدر و مادرش کناه دارند حتما پیگیر بشید برگرده

 • پیشوا اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۱

  درود به شرفت خانم جمالی
  بهترین تصمیم گرفتی
  اونجا برات بهتر هست
  هرچقدر بد باشه بدتر از
  اینجا نیست
  حتی نظرات معمولی هم فیلتر میشه