ماجرای دعوای علی کریمی با خانم خبرنگار چیست؟

ماجرای دعوای علی کریمی با خانم خبرنگار چیست؟

علی کریمی، فوتبالیست سابق با واکنش تند خود به انتقاد یک خبرنگار خبرساز شده است.

ماجرا از استوری اینستاگرامی آقای جادوگر در اعتراض به گرانی نان آغاز شد. کریمی که در سال های اخیر بارها از طریق اینستاگرامش انتقاد خود را نسبت به مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور ابراز کرده، این بار نیز در واکنش به ماجرای گرانی نان در صفحه ی خود نوشت:

«حالا باید برای یک تیکه نان جان بکنیم. عدالت زمانی برقرار میشود که همه مرده باشیم.

امان از روز بی روزن

امان از این همه رهزن»

این استوری واکنش کنایه آمیز راضیه طاهریان، خبرنگار اقتصادی خبرگزاری «جهت پرس» را به دنبال داشت. طاهریان در توییتی با اشاره به ماجرای قبض برق چند میلیونی ویلای لواسان علی کریمی که سال گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد و برای فوتبالیست سابق بسیار حاشیه ساز شد، نوشت:

«مورد داریم که توی عمارت چند ده میلیاردی زندگی میکنه و قبض برق خونه اش از حقوق ماهانه کارگرها بالاتره اونوقت پست گذاشته “حالا باید برای یک تیکه نان جان بکنیم” اشاره نمیکنیم که اسمش علی کریمیه!»

توییت کنایه آمیز خانم خبرنگار با واکنش تند علی کریمی مواجه شد. او در چند استوری اینستاگرامی به راضیه طاهریان تاخت و او را به رانت خواری و گرفتن پول برای حمله به علی کریمی متهم کرد.

کریمی در استوری های خود نوشت:

«افتخار می‌ کنم که با عرق ریختن برای خانواده‌ ام یک خونه درست کردم. نه مثل شما که با رانت و هزار تا کثافت کاری شکمتون رو سیر میکنید. تو اگه واقعاً بویی از آدمیت برده بودی یه سرچ میکردی که من درآمدم از چه طریقی بوده!! پته تون خیلی وقته رو شده مادام.

در ضمن علی آقا بگو دهنت عادت کنه.

البته امثال شما خوب بلدین توی این وضعیت نون تون رو دربیارین خووووووب.

دونه ای چقدر فاکتور میکنید برای اینطور کارا؟ به چه قیمتی همه چیو زیر پا میذارین؟!!! فی بدین شاید ماها بیشتر بدیم که کلاه سرتون نره.

من که مقصدم خاکه. شما مقصدت کجاست؟؟!»

پس از این اتفاق، عده ای از کاربران به توییتر و اینستاگرام راضیه طاهریان هجوم بردند و از او به خاطر توییت جنجالی اش انتقاد کردند. علی کریمی نیز با انتشار یک استوری دیگر به این موضوع اشاره کرد. او نوشت:

«من که تو فضای توییتر نیستم ولی شنیدم کامنت و ری توییت از لایک بیشتر باشه خیلی بده»

اما این پایان ماجرا نبود و خانم خبرنگار هم در توییتر خود اعلام کرد که از علی کریمی شکایت خواهد کرد. طاهریان نوشت:

«علی کریمی چندین استوری روی یک توییت من منتشر کرد و به من تهمت‌ های ناروایی زد و باعث شد تا طرفدارانش به من حمله و فحاشی کنند. به خاطر همه این فحش‌ ها و تهمت‌ ها حق شکایت من از علی کریمی محفوظه و ازش شکایت می‌کنم.»

ماجرای قبض برق ویلای لواسان علی کریمی

تابستان سال گذشته در بحبوحه ی قطعی های مکرر برق در سرتاسر کشور، علی کریمی با انتشار تصویری از قبض برق خانه اش اعتراض خود را نسبت به اخطار قطع آن ابراز کرد. تصویری که کریمی از پیامک قبض برق خود در صفحه ی اینستاگرامش منتشر کرد، مبلغی بیش از ۴/۵ میلیون تومان را نشان می‌ داد.

مبلغ بالای قبض برق علی کریمی تعجب کاربران را برانگیخت و واکنش های زیادی را به دنبال داشت. حتی برخی وی را به انجام ماینینگ و استخراج بیت‌ کوین متهم کردند.

پس از این اتفاق، سخنگوی صنعت برق در صفحه ی شخصی خود توضیحاتی درباره ی علت بالا بودن قبض برق علی کریمی ارائه کرد. مصطفی رجبی‌ مشهدی در اینباره نوشت:

«در واقع منزل آقای کریمی بسیار بزرگ است و عمارت تلقی می‌شود. برق ۱۰۰ آمپر سه‌فاز خانگی و میانگین مصرف ماهیانه در کل دوره‌ها بیش از ۷۰۰۰ کیلووات ساعت بوده است. امثال این عمارت‌ها زیادند که ۱۵۰، ۲۵۰، ۴۰۰ و بالای ۸۰۰ آمپر خریداری کرده‌اند و در شرایط کمبود باید به اجبار برق صنایع قطع شود و سپس تبعات گرانی را هم به بار بیاورد. ارزش این عمارت‌ها هم به متری ۲۵۰ میلیون به بالا می‌رسد.»

پس از آن علی کریمی در واکنش به انتقادات مطرح شده در پستی اینستاگرامی نوشت:

«من عذر خواهی میکنم اگه پول برق من بالاست. نمیدونستم که دزدی ها و اختلاسهای کشور از پول اب و برق من کمتره!!!؟ اگه میدونستم حتما مبلغ فیشو هم منتشر نمیکردم!! صادقانه مطلبی رو با شما دوستان به اشتراک گذاشتم.»

ماجرا اما به همینجا ختم نشد.

در این میان خبرگزاری فارس هم در مطلبی از علی کریمی به خاطر مصرف برق بالای خانه اش در شرایط کمبود برق به شدت انتقاد و وی را تلویحاً به استفاده از رانت دولتی متهم کرد.

انتشار این مطلب در خبرگزاری فارس واکنش تند علی کریمی را به دنبال داشت. وی در یک استوری اینستاگرامی در این خصوص نوشت:

«شما اگه دلسوز مردم هستین از آقازاده های رفیقاتون بنویسین که از چه رانتهایی استفاده میکنن، من که توی عمرم از رانتی استفاده نکردم.

کسی مدرکی داره نشون بده من از رانتی استفاده کردم بسم الله.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • حسین اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

    بچه است چقدر، مگه از این علی کریمی خوشم نمیاد،

  • ایرانی مهر ۵, ۱۴۰۱

    درود به شرفت ..درود به ذات پاکت … ادم خود فروخته مثل این متاسفانه کم نیستن . امید به روزی که خاک وطنمون پاک بشه از انگل صفتانی چون این . . تو امیدی هستی برای این جان گذشتگان امیدشون و ناامید نکنی آقاااا … درود بر تو شیرمرد ..??