قیمت مواد شوینده نیز افزایش یافت + جدول جدیدترین قیمت ها

قیمت مواد شوینده نیز افزایش یافت + جدول جدیدترین قیمت ها

با آنکه پیش از این گفته شده بود افزایش قیمت مواد شوینده با پایان یافتن ماه رمضان، حداقلی خواهد بود، انتشار نامه‌ای از انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی کشور نشان می‌دهد باید منتظر افزایش سرسام آور قیمت‌ها باشیم.

با اجرای طرح بحث برانگیز حذف ارز ترجیحی، می‌توان گفت هر روز شاهد موج جدیدی از گرانی‌ ها هستیم. در آخرین مورد از افزایش قیمت های مداوم، حالا مواد شوینده و بهداشتی هم قرار است به شدت گران شوند. این در حالی است که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و معاونش پیش از این اعلام کرده بودند که غیر از مرغ، روغن و چند کالای اساسی دیگر، افزایش قیمت اتفاق نخواهد افتاد.

قیمت مواد شوینده نیز افزایش یافت

چند روز پیش بود که سید ابراهیم رئیسی با حضور در یکی از مراکز اصلی توزیع مرغ در تهران در پاسخ به گلایه‌های مردم در زمینه گرانی ها به‌طور قاطع گفت: «تا من زنده هستم اجازه نمی‌دهم مردم از گرانی آسیب ببینند.» او همچنین پیش از این گفته بود: «دولت خود را موظف می‌داند با تدابیر مناسب برای تنظیم بازار و نظارت بر آن و همچنین باز کردن گره‌های زندگی مردم به جامعه آرامش ببخشد.»

از طرفی تقریبا دو هفته پیش رئیس انجمن صنایع شوینده در رابطه با میزان افزایش قیمت مواد شوینده اعلام کرد این افزایش، حداقلی خواهد بود. بختیار علم‌ بیگی دلیل گران شدن مواد شوینده و بهداشتی را علاوه بر روند رو به رشد نرخ انرژی ازجمله آب، برق و گاز، بالا رفتن قابل توجه قیمت مواد اولیه داخلی و خارجی و دستمزد نیروی انسانی عنوان کرده و گفته بود فروش این محصولات با قیمت قبلی دیگر برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

قیمت مواد شوینده نیز افزایش یافت

بر اساس نامه‌ای که در پی جلسه هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت با موضوع تعیین درصد افزایش قیمت منتشر شد، پودرهای شوینده ۶۵ تا ۷۰ درصد، مایع دستشویی و ظرفشویی ۶۰ درصد، شامپو ۵۰ درصد و صابون و خمیردندان ۸۰ درصد افزایش قیمت خواهند داشت و از تاریخ یک خرداد سال جاری این محصولات با قیمت جدید به بازار عرضه خواهند شد.

موج گرانی ها همواره با احتکار کالا همواره بوده است و همین دیروز ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی شرق تهران از کشف یک انبار احتکار مواد شوینده به ارزش ۱۵ میلیارد ریال در ورامین خبر دادند. با این حساب احتمالا در این روزها شاهد قحطی مواد شوینده در بسیاری از فروشگاه‌ها و بعد با توجه به افزایش شدید قیمت‌ها و عدم توان خرید از سوی بسیاری از مردم، شاهد قفسه‌های دست‌نخورده این محصولات خواهیم بود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود