ولادیمیر پوتین دست به دامان «ترمیناتور» شد؛ اعزام خودرو زرهی جدید به اوکراین + ویدیو

ولادیمیر پوتین دست به دامان «ترمیناتور» شد؛ اعزام خودرو زرهی جدید به اوکراین + ویدیو

ولادیمیر پوتین در نهایت خودروهای نظامی رباتیک موسوم به تانک ترمیناتور (Terminator) را  وارد نبرد اوکراین کرد، در شرایطی که کی‌یف همچننان به کمک موشک های بریتانیایی به نابود کردن تانک های روسی ادامه می دهد. تصاویر ویدیویی نشان می دهند که  این خودروهای زرهی روسی که برای پشتیبانی از واحدهای زمینی و نبرد در مناطق شهری طراحی شده اند، وارد منطقه دونباس در شرق اوکراین شده اند. بکارگیری خودروهای BMPT Terminator در اوکراین در شرایطی رخ می دهد که حمله روسیه به اوکراین باعث وارد آمدن خسارات شدیدی به نیروهای زرهی روسی و به ویژه تانک های این بخش از ارتش پوتین شده است، در شرایطی که نیروهای اوکراینی به شکار این تانک ها و حتی پیشرفته ترین تانک موجود روسیه، تانک T-90M، ادامه می دهند.

خودرو زرهی روسی ترمیناتور وارد نبرد اوکراین شد

اوکراین می گوید که در هفته اخیر نیروهای این کشور توانسته اند تانک های روسی را در قلب منطقه دونباس مورد هدف قرار دهند و برای اولین بار از موشک های بریتانیایی Brimstone استفاده کرده اند. در تلاش برای تقویت نیروهای زرهی خود، گروهی از خودروهای نظامی ترمیناتور در مناطق شرقی اوکراین به کار گرفته شده و برای اولین بار در نبرد دونباس مورد استفاده قرار گرفته اند. BMPT ها یا خودروهای زرهی پشتیبانی تانک در نزدیکی منطقه سورودونتسک در لوهانسک دیده شده اند. یک منبع خبری در این باره گفته است که خودروهای ترمیناتور در نابودی موقعیت های نیروهای اوکراینی، خودروهای زرهی و خدمه سیستم های موشکی ضد تانک به کار گرفته شده اند. خودروهای ترمیناتور به یک لانچر نارنجک، سیستم ضد تانک و سلاح های سبک مجهز بوده و شرکت سازنده اش، Uralvagonzavod، این نام را برای آن انتخاب کرده است.

خودرو زرهی روسی ترمیناتور وارد نبرد اوکراین شد

خودروهای زرهی ترمیناتور در جنگ سوریه نیز به کار گرفته شده و در ابتدا در فوریه به مرزهای اوکراین اعزام شده اما در نبردها به کار گرفته نشدند. هنوز مشخص نیست که چرا ژنرال های روسی تا امروز استفاده از ترمیناتورها را به تعویق انداخته بودند. یکی از تئوری های این است که فرماندهان روسی به این خودرو زرهی اعتماد ندارند و عملکرد آن را در حد و اندازه های لقبش نمی دانند. خودروهای زرهی ترمیناتور ۵ خدمه داشته و وزن هر کدام ۴۷ تن است. طول این خودرو زرهی ۶.۹ متر و عرض آن ۳.۸ متر و ارتفاع آن ۳.۴ متر است. ترمیناتور دارای دو توپ اصلی از نوع ۳۰۰ میلیمتری با توانایی شلیک موشک های ضد تانک و مهمات های معمول است.

خودرو زرهی روسی ترمیناتور وارد نبرد اوکراین شد

خودرو زرهی روسی ترمیناتور وارد نبرد اوکراین شد

مسلسل های آن نیز از نوع کالیبر ۷.۶۲ بوده و دو لانچر پرتاب نارنجک ۳۰۰ میلیمتری نیز دارد. سیستم دفاعی این خودرو زرهی روسی از نوع کامپوزیت بوده و توانایی هدف قرار دادن اهداف خود تا فاصله ۵ کیلومتری را داراست. موتور ترمیناتور از نوع V-92S2 دیزلی بوده و ۱۰۰۰ اسب بخار نیرو تولید می کند. این خودرو از سال ۲۰۱۷ وارد سرویس شده و توسط شرکت روسی Uralvagonzavod طراحی و ساخته شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود