جزییات نجومی تمدید قرارداد کیلیان امباپه با پاری سن ژرمن و اعتراض رییس لالیگا

جزییات نجومی تمدید قرارداد کیلیان امباپه با پاری سن ژرمن و اعتراض رییس لالیگا

کیلیان امباپه در نهایت به گمانه زنی های طولانی در مورد باشگاه آینده اش پایان داد و یک قرارداد سه ساله دیگر با پاری سن ژرمن بست و بدین ترتیب بود که امیدهای تیم رئال مادرید برای به خدمت گرفتن این ستاره در کمال ناباوری به پایان رسید. غول های اسپانیایی بسیار مطمئن بودند که می توانند در تابستان پیش رو امباپه را از پاری سن ژرمن به اختیار بگیرند اما این بازیکن ۲۳ ساله در حرکتی غیرمنتظره اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۵ در پاریس خواهد ماند. تایید تمدید قرارداد امباپه با پاری سن ژرمن به سرعت با بیانیه ای از لالیگا همراه شد که از تصمیم این نهاد برای شکایت به یوفا خبر می دهد.

جزییات دستمزد نجومی کیلیان امباپه پس از تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن

لالیگا در بیانیه خود نوشته است: «در مواجهه با اعلان احتمالی کیلیام امباپه برای ماندن در پاری سن ژرمن، لالیگا اعلام می دارد که این نوع از توافق، دوام اقتصادی فوتبال اروپا را تهدید می کند، صدها هزار شغل و انسجام ورزشی را در میان مدت در معرض خطر قرار می دهد، نه در رقابت های اروپایی بلکه در لیگ های داخلی ما. فاجعه بار است که باشگاهی مانند پاری سن ژرمن که فصل گذشته بیش از ۲۲۰ میلیون یورو از دست داده است، بعد از ضررهای انباشته ۷۰۰ میلیون یورویی در فصول اخیر با هزینه پرسنل ورزشی حدود ۶۵۰ میلیون یورویی برای فصل ۲۱/۲۲، می تواند توافق هایی اینچنینی بکند در حالی که آن باشگاه هایی که می توانند بدون عبور کردن از محدودیت های حقوقی، شاهد ورود این بازیکان باشند، امکان عقد قرارداد با این بازیکنان را از دست می دهند».

جزییات دستمزد نجومی کیلیان امباپه پس از تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن

شرایط قرارداد جدید کیلیان امباپه با پاری سن ژرمن بسیار قابل توجه است و بر اساس آن، این بازیکن ۲۳ ساله بیش از ۱۰۰ میلیون دلار عایدی سالانه تنها از خود باشگاه دریافت خواهد کرد. بر اساس ادعای Sky، قرارداد پیشنهادی پاری سن ژرمن بسیار لوکس تر از قرارداد پیشنهادی رئال مادرید بوده و شامل ۱۳۷ میلیون یورو پاداش و آپشن و ۲۵ میلیون یورو دستمزد خالص خواهد بود. علاوه بر این دستمزد ماهانه امباپه بین ۴ تا ۵ میلیون یورو خواهد بود که دو برابر دستمزد قبلی اوست.

همچنین فاکتورهای بی سابقه دیگری نیز در این قرارداد به نفع امباپه گنجانده شده است، از جمله قدرت تاثیرگذاری در تصمیمات خارج از زمین و انتصاب ها در سلسله مراتب مدیریتی باشگاه. به نظر می رسد که در پایان فصل شاهد دو خداحافظی بزرگ در پاری سن ژرمن باشیم که یکی مائوریتسیو پوچتینو سرمربی تیم و دیگری لئوناردو مدیر ورزشی قدیمی باشگاه خواهند بود. به نظر می رسد لوییس کامپوس جایگزین احتمالی لئوناردو باشد، انتصابی که با مشاوره امباپه صورت گرفته و تایید او را در پی داشته است. حتی روزنامه Le Parisien گزارش داده که مهاجم فرانسوی پاری سن ژرمن، پس از حذف غیرمنتظره تیم از رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در فصل اخیر با لئوناردو دیدار کرده است، جلسه ای که موضوع آن آینده امباپه بوده است.

جزییات دستمزد نجومی کیلیان امباپه پس از تمدید قرارداد با پاری سن ژرمن

به نظر می رسد که ناصر الخلیفی به عنوان رییس باشگاه مهم ترین نقش را در تصمیم امباپه برای تغییر تصمیمش برای پیوستن به رئال مادرید و ماندن در پاریس داشته است، بعد از آنکه مادر امباپه را به دوحه دعوت کرد. اکنون خبر می رسد که در جریان انتخاب جانشین پوچتینو با امباپه مشورت خواهد شد و همچنین انتظار می رود که از فصل آینده بازوبند کاپیتانی نیز به امباپه داده شده و تمام پنالتی ها را نیز او خواهد زد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • A.b خرداد ۴, ۱۴۰۱

    به درک نیاد رئال…تا کریم هست نیازی به این بچه پر رو نیست.