خودروی تخیلی و بالدار فیلم «بازگشت به آینده» واقعی شد!

خودروی تخیلی و بالدار فیلم «بازگشت به آینده» واقعی شد!

خودروی DeLorean در فیلم «بازگشت به آینده» به‌ عنوان یک خودروی تمام الکتریکی با شیشه‌ عقب و درهای بالدار دوباره ساخته و راه‌اندازی شده است.

این خودرو بیشتر به خاطر حضور در فیلم کلاسیک علمی تخیلی آمریکایی «بازگشت به آینده» یا ‘Back to the Future’ در سال ۱۹۸۵ شهرت دارد.

حالا خودروی دِلُوریان قرار است به عنوان یک خودروی تمام الکتریکی دوستدار محیط زیست بازگردد.

آلفا ۵ ؛ خودروی برقی برای بازگشت به آینده

رندرهای جدید، این خودروی آینده به نام «Alpha5 EV» را با بدنه نقره‌ای اصلی و درهای نمادین به شکل بال پرنده در دو طرف نشان می‌دهند.

شیشه‌ عقب باریک و چراغ‌های عقب قرمز آینده‌نگر نیز ادای احترام شایسته ای به نسخه اصلی است. این طراحی یادآور ایفای نقش به عنوان ماشین زمان در فیلم «بازگشت به آینده» کمی اصلاح شد.

خودروی جدید دلوریان می تواند تنها در ۴.۳۵ ثانیه به سرعت ۱۴۱.۶۲ کیلومتر در ساعت برسد. اما متأسفانه به شما اجازه نمی دهد که پیوستار فضا-زمان را طی کنید.

شرکت سازنده ماشین اصلی DeLorean،  DeLorean Motor Company یا DMC در سال ۱۹۸۲ ورشکست شد. اما حقوق برند DeLorean در دهه ۱۹۹۰ توسط یک شرکت جدید به همین نام خریداری شد.

شرکت موتور جدید DeLorean پس از تمرکز بر خدمات و بازسازی برای نزدیک به ۳۰ سال، در حال آماده سازی و عرضه خودروی تمام الکتریکی جدید است.

نوستالژی مدل DMC-12

این شرکت به نسخه اصلی محبوب به عنوان “DMC-12” اشاره می کند؛ این نام در طول توسعه بیش از ۴۰ سال پیش به این خودرو داده شد، حتی اگر هرگز در فروش یا بازاریابی استفاده نشده باشد.

در وب‌سایت این خودرو نوشته شده است:

«خودروی DMC-12 هرگز قرار نبود تفسیری ثابت از نام تجاری باشد. این برند دائماً تکامل می‌یابد».

DMC همیشه در حال تکامل بوده و هست. یک تمثال در طول زمان اعتبار می‌یابد، اما تصور مجدد و دائمی تحرک باعث می‌شود نمونه ها و طرح های جدیدی وجود داشته باشند.

رندرهای جدید نشان می‌دهند که این خودرو چهار نفر از جمله راننده را در خود جای می‌دهد و بازویی راحت بین صندلی‌های جلو و عقب قرار می‌گیرد.

همچنین دو نمایشگر تعاملی برای نشان دادن اطلاعات راننده مانند سرعت و سطح باتری وجود دارد، اما به جز اینها، داشبورد طراحی تمیز و مینیمالیستی دارد.

سرعت آلفا ۵

به ادعای این شرکت، این خودروی جدید می‌تواند در حدود ۲.۹۹ ثانیه به سرعت ۹۶.۵۶ کیلومتر در ساعت یا در ۴.۳۵ ثانیه به سرعت ۱۴۱.۶۲ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۲۴۹,۴۴۸ کیلومتر در ساعت است.

علاوه بر این، آلفا ۵ با یک باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی عرضه می شود که با شارژ کامل مسافتی بیش از ۴۸۲.۸۰۳۲ کیلومتر را پوشش می دهد.

رونمایی رسمی این خودرو در هفتاد و یکمین جشنواره Pebble Beach Concours d’Elegance در پبل بیچ، کالیفرنیا، در ۱۸ آگوست خواهد بود. اما ممکن است تا سال آینده یا بعداً در دسترس مصرف کنندگان نباشد.

تنها خودروی دلوریان موتور

شرکت اصلی DeLorean Motor در طول عمر کوتاه خود، از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۲، تنها یک خودرو را تولید کرد.

سه سال قبل از اینکه این وسیله نقلیه در صفحه بزرگ ظاهر شود، شرکت ورشکست شد و نقش مهمی در فیلم «بازگشت به آینده» داشت.
در این فیلم، یک دانشمند عجیب و غریب به نام امت «داک» براون، ماشین زمانی ساخته شده از یک DeLorean اصلاح شده ساخت. این خودرو از پلوتونیوم برای تامین انرژی یک دستگاه خیالی به نام «flux capacitor » برای سفر به سال ۱۹۵۵ استفاده می کند.

این خودروی اصلاح شده برای شروع سفر در زمان باید دقیقاً با سرعت ۸۸ مایل در ساعت (۱۴۲ کیلومتر بر ساعت) حرکت کند؛ سرعتی که آلفا ۵ می تواند تنها در ۴.۳۵ ثانیه به آن برسد.

خودروی جدید در دنباله های موفق فیلم، «بازگشت به آینده II» (۱۹۸۹) و «بازگشت به آینده III» (۱۹۹۰) نیز ظاهر شد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود