رأی دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد؛ بازیگر «دزدان دریایی کاراییب» پیروز شد!

رأی دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد؛ بازیگر «دزدان دریایی کاراییب» پیروز شد!

هیئت منصفه دادگاه آمریکایی رسیدگی به شکایت جانی دپ از امبر هرد، به این نتیجه رسیده است که امبر هرد با همسر آزار خواندن شوهر سابق خود به اعتبار او ضربه زده و در واقع به او تهمت ناروا زده است. هیئت منصفه در رأی نهایی خود امبر هرد را به پرداخت ۱۵ میلیون پوند خسارت و جریمه به دپ محکوم کرد. خانم هرد ۳۶ ساله در یکی سه ادعای متقابل خود نسبت به دپ ۵۸ ساله پیروز شده و بر اساس رأی هیئت منصفه، می تواند ۲ میلیون دلار خسارت از همسر سابق خود دریافت کند. در طی شش هفته رسیدگی به این پرونده، دادگاهی در فایرفاکس، ویرجینیا، جزییات انبوه ازدواج پرفراز و نشیب هرد و دپ را شنید. نظرسنجی ها نشان می داد که علاقه مردم آمریکا به پیگیری این دعوای حقوقی بسیار بیشتر از جنگ در اوکراین یا ماجرای ممنوعیت سقط جنین در برخی ایالت های آمریکا بوده است.

رأی دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد!

پوشش دادگاه جانی دپ و امبر هرد که به شکل مستقیم پخش می شود در شبکه های اجتماعی میلیاردها بار دیده شد. بعد از نزدیک به دو روز تفکر و شور، هیئت منصفه روز چهارشنبه دریافت که گفته ها و ادعاهای خانم هرد در مورد ازدواجش «دروغ» بوده و او با «سوء نیت واقعی» عمل کرده است. در شرایطی که هیئت منصفه هفت نفره رأی خود را اعلام می کرد، صدای شادی و جیغ طرفداران جانی دپ با «جانی، جانی، جانی» گفتن در بیرون از دادگاه شنیده می شد. در زمان اعلام رأی دادگاه، دپ به خاطر تعهدات کاری از قبل تعیین شده در دادگاه حضور نداشت. گفته می شود که دپ از بریتانیا نظاره گر اعلام رأی دادگاه بوده، جایی که به شکلی غافلگیر کننده در کنسرت هایی در کنار دوست موسیقیدان بریتانیایی اش، جف بک، حضور یافت.

رأی دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد!

در عصر روز اعلام رأی دادگاه، بسیاری از حاضران در کنسرت بلند شده و دقایقی برای دپ دست زدند. جانی دپ در واکنش به رأی دادگاه که عمدتاً به نفع وی بود بیانیه ای منتشر کرده و گفت: «هیئت منصفه زندگی ام را به من برگرداندند. واقعاً مرا شرمنده کردند. حقیقت هیچگاه از بین نمی رود. امیدوارم که تلاش من برای افشای حقیقت به دیگران کمک کرده باشد، مردان و زنان، کسانی که خود را در جایگاه من یافته اند و اینکه کسانی که آن ها را پشتیبانی می کنند هرگز تسلیم نشوند». در نهایت قاضی مقدار خسارات تعیین شده توسط هیئت منصفه را به ۳۵۰,۰۰۰ دلار که بالاترین مقدار خسارت افترا در ویرجینیا بود کاهش داد. بدین ترتیب مقدار تمام خسارتی که جانی دپ از امبر هرد خواهد گرفت به ۱۰.۴ میلیون دلار می رسد و خانم هرد هیچ خسارتی از دپ دریافت نخواهد کرد. هرد که در تمام مدت اعلام رأی دادگاه ساکت بود در بیانیه ای گفت که قلبش شکسته است و مدعی شد هیئت منصفه مدارکی که از او حمایت می کرد را نادیده گرفته اند.

رأی دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد!

وی در بیانیه خود گفت: «ناراحتم که این پرونده را باختم. اما بیشتر به این خاطر غمگینم که حقی را از دست دادم که فکر می کردم به عنوان یک آمریکایی دارم، حق صحبت آزاد و بدون ترس. حتی به خاطر معنای این رأی برای دیگر زنان نیز بیشتر ناراحت هستم. این یک شکست بزرگ است. این رأی ساعت را به زمانی باز می گرداند که زنانی که فریاد می زنند و حقشان را فریاد می زنند ممکن است در ملأ عام مورد تحقیر قرار بگیرند». سخنگوی تیم حقوقی امبر هرد گفته است که موکل وی به این رأی اعتراض خواهد کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۸ نظر

ورود

 • Ali خرداد ۱۲, ۱۴۰۱

  خدا رو شکر

 • ? خرداد ۱۲, ۱۴۰۱

  هوررراااااا ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? هوررررااااااا ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • حمیدرضا خرداد ۱۲, ۱۴۰۱

  امبر هرد در بیانیه اش گفته این رای ساعت را به زمانی باز می گرداند که زنانی که حقشان را فریاد می زنند ممکن است در ملأ عام مورد تحقیر قرار بگیرند.
  نخیر این رای در خوشبینانه ترین حالت باعث میشه کسانی که سالهاست عمیقا اعتقاد دارند “باید حرف زنان رو بی چون و چرا باور کرد” حداقل لحظه ای فکر کنند که اساس و پایه این حرف کجاست؟ مگر زنان انسان نیستند و مثل هر انسان دیگری توانایی دروغگویی ندارند؟ چطور پروپاگاندای فمینیسم تونسته همچین اصل بی معنی و بی منطقی رو به خورد همه بده بطوریکه فقط ادعای یک زن علیه یک مرد بدون هیچ مدرک و شاهدی بتونه زندگی اون مرد رو تباه کنه؟ این رای نشون داد برخلاف تبلیغ فمینیستها، مردان هم می توانند قربانی خشونت خانگی باشند و باید حرف اونها رو هم شنید و باور کرد.
  جانی دپ بعد از ۶ سال تونست حقیقت رو به همه نشون بده و حق خودش رو بگیره ولی همه مردها مثل جانی دپ پولدار نیستند و میلیونها طرفداران ندارند. صدای اونها هیچ وقت شنیده نمیشه و هیچ وقت هم نمی تونند به حق خودشون برسند.

  • اصغر هستم خرداد ۱۴, ۱۴۰۱

   کارت درسته

  • یکی خرداد ۱۷, ۱۴۰۱

   احسنننن درود بر شما
   لعنت به فمنیست و فمنیسم …. #فمنیست_مطق_نمیپذیرد

 • HH خرداد ۱۳, ۱۴۰۱

  – تیم روزی.اتو پس از اتمام دادگاه دپ و هرد : آخ اخ حیف شد که. حالا دیگه مطلب پر حاشیه از کجا بیاریم ؟ چجوری کلی کامنت بگیریم ؟ آها شاید بشه بحث سیا.سی راه بندازیم. نه اینکه خز شد. پس چیکار کنیم ؟ آها شاید بشه بحث مذ.هبی راه بندازیم ؟ نه اینم که خز شد. آهاااا ! چندتا مطلب مرتبط با فمی.نیسم غیر مستقیم میزنیم داخل سایت، یکمی هم حمایت میکنیم بعدش مخاطبای مذکر و مونث رو به جو.ن هم میندازیم. آخرشم یه مظلوم نمایی میکنیم دیگه عالی میشه. حالا بعدش هم تا تنور داغه میایم یکمی روی زندگی بعد از دادگاه هرد و دپ مانور میدیم.
  – یکی از اعضا سوال میپرسد : اینا هم که خز میشه چیکار کنیم ؟
  – خب واضحه ! منتظر یه گاف یا یه اتفاق منفی میفتیم تا حسابی روش مانور بدیم و کلی پیاز داغ ماجرا رو زیاد کنیم و مغز مخاطب رو بخوریم.
  – یکی از اون وسطا : اتفاقای مثبت هم داریم. اگه اتفاق مثبت افتاد چی ؟
  – اونو ولش کن. خیلی برامون نون نداره. نون توی خود تخریبیه. اگر شد سیاهنماییش میکنیم اگرم نشد ولش میکنیم. فقط اتفاقای منفی جنجالی که کلی کامنت بگیریم و بحث بشه !! خود تخریبی رو عشق است ! ببینم اصلا چرا این سوالو پرسیدی ؟؟ نکنه تو هم ساند.یس خوری ؟؟ ببین ساند.یس خور باشی جات اینجا نیست مز.دور !
  یکی دیگه : خب الان یعنی هرکی بهمون انتقاد کرد میشه ساند.یس خور ؟؟
  – انتقاد اینجوری آره. فقط سان.دیس خوران که سایت ما رو میکوبن ! وگرنه ما کارمون حرف نداره.
  – یکی از اعضا : خب مگه مخاطب شعور نداره ؟ شاید مطلبمون واقعا چرت بوده.
  – دیدی گفتم ؟ تو هم ساند.یس خوری !! برو بیرون !
  – یکی دیگه سوال میپرسه : مطالب کاربردی چی پس ؟
  – آره آره خوبه مثلا تیتر میزنیم “کلی حقیقت جالب راجب به فلان چیز که نمیدانید”
  – این کجاش کاربردیه آخه ؟؟؟؟
  – ول کن ! کی به کیه ! مهم بازدید و کامنته. گ.ور بابا.ی کاربرد و احترام به شعور مخاطب ! باید مچ سایتای رقیبو بخوابونیم.

  پانوشت : روز.یاتو به حرف مخاطبات اصلا اهمیت میدی ؟ مطلب کاربردی داخل سایتت خیلی کم شده. ده تا مطلب یکیش هم مفید نیست. همش شدین حاشیه. ما همون روز.یاتو سابق رو دوست داریم. مطلب کاربردی زیاد داشت، وقتی آدم میومد داخل سایت واقعا دو سه تا چیز به دانشش اضافه میشد. الان چی ؟

 • علی خرداد ۱۳, ۱۴۰۱

  امیدوارم این پایانی باشه بر دادگاههای خیابانی فمنیستها و می تو… جنبشهای برتری خواه با یه مشت زنه بدشکل و عقده ای و قدرت طلب.برابری با اعدام های خیابانی رخ نمیده.شما اگه برابری میخواید الان وقتشه که فمنیست و می تو علیه امبر بیانیه بده و از جانی حمایت کنه.. اما کو؟ چرا بابت این ۶ سال زجری مه به جانی دپ دادن عذر نمیخوان؟ویل اسمیت یه سیلی زد به یه مرد پدرشو دراوردن… الان چرا هیچ هالیوودی علیه امبر چیزی نمیگه؟ چرا؟ چون از فمنیست میترسن.چون زنان از مردان برابرتر شدن

  • علی خرداد ۲۰, ۱۴۰۱

   خاک تو گورت اینجا هم حق خوریه خوب لعنتی نظر همه رو بزار ازادی بیان با دموکراسی با تمام قدرت بخوره تو سرت