توضیحات جدید لادن طباطبایی درباره ادعای تعرض سعید پورصمیمی به او + ویدیو

توضیحات جدید لادن طباطبایی درباره ادعای تعرض سعید پورصمیمی به او + ویدیو

لادن طباطبایی، بازیگر سابق سینما و تلویزیون ایران که به دنبال ادعای کتایون ریاحی درباره ی تعرض سعید پورصمیمی به وی، مدعی شده بود این اتفاق برای او هم افتاده بود، توضیحاتی درباره ی ادعای خود ارائه کرده است.

هفته ی گذشته کتایون ریاحی، بازیگر مشهور در پستی اینستاگرامی مدعی شد سعید پورصمیمی ۲۵ سال قبل او را مورد تعرض قرار داده بود. ریاحی توضیحی درباره ی جزئیات این اتفاق ارائه نکرد.

پس از آن لادن طباطبایی که چند سالی است به آمریکا مهاجرت کرده هم در یک استوری اینستاگرامی با اشاره به پست کتایون ریاحی نوشت: «ظاهراً این سیستم اون سال ها بوده! عیناً برای من هم اتفاق افتاد.»

چند روز بعد پریزاد سیف، کارگردان و بازیگر تئاتر و همکار قدیمی سعید پورصمیمی اعلام کرد پورصمیمی در تدارک شکایت از ریاحی است. سیف همچنین درباره ی آنچه میان کتایون ریاحی و سعید پورصمیمی رخ داد بود گفت به دلیل شکایات متعددی که از سوی عوامل یک سریال از ریاحی شده بود، پورصمیمی که آن زمان از طرف وزارت ارشاد به عنوان داور خانه سینما برای رسیدگی به مشکلات و شکایات در سینما انتخاب شده بود، تصمیم به لغو موقت عضویت ریاحی در خانه سینما گرفت.

حالا لادن طباطبایی هم در یک لایو اینستاگرامی توضیحاتی درباره ی ادعای خود درخصوص سعید پورصمیمی ارائه کرده است.

طباطبایی در اینباره گفت:

سال ۷۵ یک روز آقای پورصمیمی مرا احضار کردند به خانه سینما. آن زمان من سر سریالی بودم به نام “فرزندم بزرگ شده”. ایشان مرا به اتاقی هدایت کردند و بیرون در تأکید کردند کسی وارد نشود. من را روی یک صندلی نشاندند و خودشان هم روی یک صندلی مقابل من نشستند.

به دلایلی که من هرگز نفهمیدم چه بود رفتار خیلی بدی با من داشتند، با این حال من به طور مداوم خودم را بابت چیزی که اصلاً نمی دانستم چه بود مقصر می دانستم. با شناختی که از ایشان داشتم احترام زیادی برایشان قائل بودم و ایشان را استاد خودم می دانستم، به همین خاطر دائم سعی می کردم متوجه شوم چه کار زشتی از من سر زده است که شایسته ی چنین برخوردی هستم. ایشان شروع کردند به مثال زدن از مسائل و ارتباطات جنسی.

من آن زمان یک زن جوان بودم که تازه وارد محیط سینما شده بودم و عاشق بازیگری بودم. در خانواده ی بسیار فرهنگی و محیط بسته و موجهی بزرگ شده بودم. از طریق دانشگاه هم وارد بازیگری شده بودم.

وقتی آقای پورصمیمی داشتند صحبت می کردند تا من سعی می کردم صحبتی کنم ایشان پوزخند می زدند و می گفتند: “ببین ما که می دانیم تو دنبال چه هستی!”

آنجا تحت فشار روحی روانی زیادی قرار گرفتم ولی هیچ تماس فیزیکی در کار نبود، من این را تأیید می کنم.

از شما خواهش می کنم مفاهیم را خوب درک کنید. تا این اتفاق نیافتد نمی توانید حتی شنونده ی خوبی باشید.

هیچوقت نفهمیدم مسأله سر چه بود. ولی من با یک احساس گناه از آنجا بیرون آمدم. یک ساعتی در خیابان های اطراف راه می رفتم و گریه می کردم. سعی می کردم بفهمم چه گناهی مرتکب شدم ولی هیچ جوابی برایش پیدا نمی کردم.

(در صورت باز نشدن ویدئو به این لینک مراجعه کنید)

بیوگرافی لادن طباطبایی

لادن طباطبایی متولد سال ۱۳۴۹ در تهران و فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.

در نوجوانی در کلاس فیلمنامه نویسی فریدون جیرانی شرکت کرد و پس از آن بازیگری را از دوران دانشجویی با بازی در تئاتر آغاز کرد.

در سال ۷۰ با سریال «عطر و گلاب بپاشید» به کارگردانی ایرج طهماسب برای نخستین بار جلوی دوربین رفت و پس از آن در سال ۷۴ با فیلم سینمایی «سایه به سایه» به کارگردانی علی ژکان وارد سینما شد.

شهرت او اما از سال ۷۹ با بازی در سریال «ولایت عشق» به کارگردانی مهدی فخیم زاده آغاز شد.

طباطبایی طی سال های فعالیت خود در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرد، از جمله سریال های تلویزیونی سرنخ و خواب و بیدار و فیلم های سینمایی خواهران غریب، واکنش پنجم، ازدواج به سبک ایرانی، حکم، زن ها فرشته اند و سوت پایان.

لادن طباطبایی در سال ۹۱ در برنامه تلویزیونی «هفت» اعلام کرد قصد دارد برای همیشه از دنیای بازیگری خداحافظی کند و در سال ۹۴ به همراه دختر خود به آمریکا مهاجرت کرد.

لادن طباطبایی تاکنون ۲ بار ازدواج کرده است.

او ابتدا در سال ۶۷ زمانی که ۱۸ سال داشت با پسرعمه ی خود ازدواج کرد و از او صاحب پسری به نام شاهین شد. اما زندگی مشترک آن ها به جدایی ختم شد.

طباطبایی سپس با سعید تهرانی، بازیگر، ازدواج کرد و دختر این زوج، سها در سال ۸۷ متولد شد. اما زندگی مشترک آن ها هم دوام نیاورد.

لادن طباطبایی و همسر سابقش سعید تهرانی

پس از این جدایی، سعید تهرانی در مصاحبه ای گفت دختر او و لادن طباطبایی به بیماری اوتیسم مبتلا است، موضوعی که او و همسر سابقش تا مدت ها از آن بی اطلاع بودند و به دلیل همین موضوع، طباطبایی دخترشان را به خاطر رفتارهای غیر طبیعی اش مورد تنبیه بدنی قرار می داد.

پس از این صحبت ها لادن طباطبایی هم اعلام کرد همسر سابقش به این شرط به خروج دخترشان از کشور رضایت داد که او و سها دیگر به ایران بازنگردند و هیچ نفقه ای هم برای دخترشان از او دریافت کنند.

لادن طباطبایی در سال ۹۷ برای اولین بار بدون حجاب در شبکه ماهواره ای من و تو حاضر شد و به صحبت درباره ی بیماری اوتیسم پرداخت.

لادن طباطبایی در کنار پسرش شاهین
سها تهرانی، دختر لادن طباطبایی

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

  • محمد خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    این دیگه کی بوده نامرد……………

  • ناشناس خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    لادن خانم خیلی دوستون دارم.نمونه مادر فداکار ومهربان.در ضمن خیلی خوشگلین

  • پیرمقدس خرداد ۱۸, ۱۴۰۱

    این پیرمردچه بد توهین می کرده