مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت

مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

عدم درک درست مفاهیم طراحی وب، اغلب موجب بروز برخی اشتباهات می شود. این اشتباهات بیشتر برای افرادی رخ می دهد که به شکل شخصی و با آگاهی بسیار کمی اقدام به طراحی سایت می کنند. شناسایی این اشتباهات در وهله اول و حل آن ها در قدم بعد به خلق یک سایت حرفه ای و با کیفیت کمک شایانی خواهد کرد.

مهم ترین اشتباهات در طراحی سایت

طراحی سایت یک هنر نوین است که بر پایه برخی قوانین خاص اجرا می شود. یک طراح سایت حرفه ای، قوانین طراحی وب را با خلاقیت ذهنی خود ترکیب کرده و در نهایت یک وبسایت استاندارد و خاص به وجود می آورد.

این در حالیست که افراد عادی به واسطه کمبود دانش و عدم رعایت قوانین، قادر نیستند ایده های خلاقانه خود را به کار بگیرند. در این صورت احتمال بروز برخی اشتباهات افزایش خواهد یافت. در ادامه به بررسی برخی از این اشتباهات می پردازیم.

استفاده از قالب های کرک شده

در زمان راه اندازی مشاغل کوچک، مدیران کسب و کار اقدام به خریداری قالب های آماده و کرک شده می کنند. این دسته از قالب ها شرایط خوبی برای افزایش بازدید سایت و همچنین امنیت آن فراهم نمی کنند.

چرا که اغلب دارای لینک های خارجی هستند و مانع رشد سئو و افزایش بازدید سایت می شوند. از طرف دیگر به راحتی توسط هکر ها هک شده و مورد استفاده قرار می گیرند. بر همین اساس همواره توصیه می شود در انتخاب و خرید قالب وبسایت بیشترین وسواس و حساسیت را خرج دهید.

مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت

عدم استفاده از محتوای مناسب

استفاده از محتوا در حد متعادل و معمول بسیار حائز اهمیت است. شاید تصور می کنید برای خلق یک وبسایت جامع می بایست از محتوای سنگین و حجیم استفاده کنید. یا اینکه برای ایجاد یک وبسایت مینیمال استفاده از محتوا را به حداقل ممکن برسانید.

اما در هر دو حالت به اشتباه افتاده اید. چرا که اضافه کردن محتوای زیاد موجب سردرگمی مخاطب شده و آن را به هدف اصلی نمی رساند. استفاده از محتوای کم و ضعیف نیز به همین میزان مخاطب را از وبسایت دلزده و ناامید می سازد.

در طراحی وب سایت می بایست از محتوای اصیل و یونیک استفاده کرده و تلاش کنید تا اطلاعات جدید به مخاطب اضافه کنید. استفاده از محتواهای تکراری، عکس و متن متعدد اثرات دافعه داشته و موجب کاهش رتبه سایت می شود.

عدم شناسایی مخاطب هدف

شناسایی جامعه هدف یکی از اصلی ترین گام ها در طراحی سایت به شمار می رود. طراحان وب سایت تلاش می کنند تا مخاطب هدف وبسایت را شناخته و مطابق با نیاز و سلیقه او اقدام به طراحی سایت کنند. برای مثال در برخی مشاغل طراحی یک وبسایت سرگرم کننده موجب افزایش بازدید می شود. این در حالیست که برخی کسب و کارها نیاز به وبسایت جامع با مسیرهای دسترسی ساده دارند.

در هر حال می بایست مخاطب هدف شناسایی شده و نیازهای او مورد توجه قرار بگیرد. در صورتی که تلاش کنید وبسایت خود را عامه پسند کرده تا قشرهای مختلفی را جذب کنید، بدون شک به اشتباه بزرگی بر می خورید.

مهم ترین اشتباهات رایج در طراحی سایت

عدم استفاده از هارمونی های متعادل

بدون شک شما نیز تجربه حضور در وبسایت های فاقد هارمونی را داشته اید. وب سایت هایی که در آن ها تنوع فونت و رنگ به حدیست که شما را گیج و دلزده می سازد. این دسته از وبسایت ها به مرور با کاهش بازدید روبرو شده و شانس زیادی برای حضور در صفحات اول گوگل نخواهند داشت.

استفاده از رنگ مناسب و ترکیب آن با فونت های خوانا و زیبا می تواند وبسایت شما را به یک هارمونی زیبا و متعادل برساند. از این رو توصیه می شود در طراحی وبسایت به فکر ایجاد همخوانی مناسب میان اجزای مختلف وبسایت باشید.

استفاده از کدهای سنگین

کدنویسی سنگین می تواند ضربه مهلکی به پیکره وبسایت شما وارد کند. همانطور که می دانید موتورهای قدرتمند گوگل به وبسایت هایی که با سرعت لود می شوند، رتبه بالاتری می دهند. کدنویسی سنگین با کاهش سرعت سایت موجب کاهش سئو وبسایت و رنکینگ آن می شود. استفاده بیش از حد از تصاویر رنگی، استفاده از کدهای css در صفحات سایت و استفاده از کدهای java و یا ajax نیز به همین میزان سرعت وبسایت را کاهش می دهند.

استفاده از آگهی های تبلیغاتی

استفاده مضاعف از آگهی های تبلیغاتی برای مخاطبین صفحه بسیار آزاردهنده است. اغلب کاربران از تصاویر متحرک و هر نوع المانی که مفهوم تبلیغاتی داشته باشند به راحتی عبور می کنند. از این رو می بایست از درج محتوهایی که شکل و حالت گرافیکی تبلیغاتی دارد، به شدت پرهیز کنید. همچنین با کاهش بنرهای تبلیغاتی به افزایش بازدید وبسایت خود کمک کنید.

طراحی سایت یک هنر خلاقانه است که می بایست توسط یک طراح حرفه ای و کاربلد صورت بگیرد. شما می توانید با استفاده از خدمات شرکت طراحی سایت آرمیس وب، یک وبسایت تخصصی و حرفه ای ایجاد کرده و از این طریق به فروش بیشتر برسید. در عمل اینکار ریسک بروز برخی اشتباهات رایج را کاهش داده و مسیر موفقیت را ساده تر می سازد.

بدون نظر

ورود