جدیدترین جزییات در مورد سارقان صندوق امانات بانک ملی + ویدیو

جدیدترین جزییات در مورد سارقان صندوق امانات بانک ملی + ویدیو

سردار حسین رحیمی رییس پلیس تهران از بازداشت سارقان صندوق امانات بانکی ملی خبر داد. به گفته سردار رحیمی تعدادی از سارقان در داخل و تعدادی دیگر پس از متواری شدن به ترکیه در این کشور دستگیر شده اند و بخش زیادی از اموال مسروقه نیز کشف شده است. سردار رحیمی در مصاحبه با شبکه خبر در این باره گفته است: «از ساعات اولیه روز دوشنبه که از این سرقت باخبر شدیم، مجموعه پلیس پیوسته بازدیدها و کار کارشناسی خود را آغاز کرد.

مجموعه پلیس آگاهی تهران بزرگ مجرب‌ترین و توانمندترین کارآگاهان را دارد که آنها طی طرح‌های عملیاتی توانستند سارقین را شناسایی کنند. با تلاش شبانه‌روزی همکاران در کمتر از ۴۸ ساعت تمامی سارقین و مرتبطین شناسایی و دستگیر شدند. برخی از این افراد داخل کشور و برخی دیگر در خارج از کشور دستگیر شدند. همچنین بخش اعظمی از اموال مسروقه مردم کشف شده است».

جزییات دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی و بازگرداندن اموال مسروقه

رییس پلیس پایتخت در ادامه افزود: «پلیس با اقتدار و توانمندی که دارد، توانسته در کمترین زمان ممکن هم سارقین را دستگیر و هم بخش زیادی از اموال را کشف کند. تعداد سارقین را نمی‌توانم بیان کنم اما تمامی عوامل این سرقت به طور کامل دستگیر شده‌اند». علی صالحی، دادستان تهران نیز در مورد بازداشت سارقان صندوق امانات بانک ملی گفته است: «۱۳ نفر از متهمان سرقت بانک ملی دستگیر شدند و مقادیر زیادی از اموال مسروقه نیز کشف شده است. ۳ نفر از سارقان متواری در کشور همسایه دستگیر شدند. مقادیر زیادی از اموال مسروقه در فرودگاه امام خمینی (ره) در ماشینی که توسط متهمان تهیه شده بود و مقادیری در تهران کشف شد. در حال حاضر متهمان تحت تحقیقات قضایی و در اختیار ضابطان قرار دارند».

سارقان صندوق امانات بانک ملی چه کسانی هستند؟

سارقان صندوق امانات بانک ملی چه کسانی هستند؟

سارقان صندوق امانات بانک ملی چه کسانی هستند؟

به گزارش صدا و سیما، تعدادی از سارقان در تعطیلات هفته گذشته [سالروز رحلت امام خمینی (ره)] از ساختمان مجاور وارد شعبه ممتاز بانک ملی واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران شدند و حدود ۲۵۰ عدد از صندوق امانات را باز و اموال داخل این صندوق‌ها را به سرقت بردند. آن ها همچنین دستگاه ضبط تصاویر را با خود به سرقت برده بودند. بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، ۲۵۰ صندوق امانات تخریب شده اما محتویات فقط ۱۶۹ صندوق تخلیه شده است. گفتنی است سارقان بعد از سرقت از درب پشتی بانک که در داخل پارکینگ قراردارد و قفلش را شکسته بودند خارج شده و دوباره بر روی آن در «قفل» زده و درنهایت از پارکینگ خارج شدند. به‌ گفته مونسان از اعضای هیئت رئیسه بانک ملی، این سارقان، از یک‌هزار صندوق امانات که در شعبه دانشگاه وجود داشت، محتویات حدود ۱۶۲ صندوق را سرقت کرده، از ۲۵۰ صندوق امانات که در اختیار مشتریان بوده، ۱۶۲ صندوق را با دیلم شکسته و هر صندوقی را که پر بوده است خالی کرده بودند.

حسن مونسان، عضو هیئت مدیره بانک ملی درباره سرقت از صندوق امانات این بانک می گوید: «شعبه سرقت‌شده دارای ۸ لایه امنیتی و گاوصندوق‌هایی با درهای ۴۰ سانتی بوده است. الحمدلله شعبه مجهز به سیستم تشخیص چهره هم بوده است. بانک ۴ روز بعد متوجه سرقت شد».

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان این که تاکنون دخالت هیچ یک از کارکنان شعبه دانشگاه بانک ملی ایران در سرقت از صندوق های اجاره ای این شعبه محرز نشده است، تصریح کرده است:« براساس مستندات و گزارش های واصله هیچ یک از کارکنان شعبه دانشگاه دخالتی در سرقت از صندوق های اجاره ای نداشته اند.  برای پیشگیری از سرقت های احتمالی دیگر و همچنین ارتقاء زیرساخت های امنیت شعب، تعامل و ارتباط نزدیک نیروهای حفاظت فیزیکی و فنی بانک با نیروهای متخصص پلیس لازم و ضروری است. پلیس بعد از گزارش سرقت از شعبه با تمام توان و ظرفیت  وارد عمل شد و با اقدامات وتلاشهای شبانه روزی ۱۳ نفر از سارقان بانک که بخشی در داخل کشور و بخشی در خارج از کشور بودند، دستگیر شدند.بخش اعظمی از اموال کشف شده است و تلاش داریم که همه اموال را به بانک ملی ایران تحویل دهیم تا از این طریق اموال کشف شده در اختیار خسارت دیدگان قرار گیرد».

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • مارکوپولو خرداد ۲۰, ۱۴۰۱

    این سرعت عمل پلیس دردستگیری سارقان صندوق بانک ملی درکمتراز۴۸ساعت!تقدیم به کسانی که همش غرمیزنندمادرایران امنیت نداریم

    • شارکوپولو خرداد ۲۰, ۱۴۰۱

      بیا منم ببست نفر ر جمع کنم بگم اینا هستن ولمون کن بابا مگه مردم بچه ان یا…