مریلا زارعی: «اشتباه یک مسئول را نباید به پای کلیت سیستم گذاشت» + ویدئو

مریلا زارعی: «اشتباه یک مسئول را نباید به پای کلیت سیستم گذاشت» + ویدئو

صحبت های مریلا زارعی در مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «هناس» سوژه ی بحث کاربران شبکه های اجتماعی شده است. او در این مراسم گفت اشتباه یک مسئول را نباید به پای کلیت سیستم گذاشت.

مریلا زارعی و دیگر عوامل فیلم هناس ساخته ی حسین دارابی روز گذشته در مراسم افتتاحیه ی این فیلم در پردیس سینمایی هدیش مال حضور یافتند.

زارعی در این مراسم گفت:

بعضی فیلم‌ ها مانند هناس نه به لحاظ شکل ظاهری بلکه در دراز مدت حال مان را خوب می‌ کنند چون به ما یادآوری می‌ کنند که برای این سرزمین انسانی‌ هایی ایستادگی و پای‌ مردی کردند، خون شان را دادند و خانواده‌هایی بی‌ سرپرست شدند تا من و شما اینجا کنار هم خوشحال باشیم.

می دانم که خیلی هایمان این روزها به خاطر حوادث آبادان و قطار دردمند و عزاداریم و واقعاً نمی توانیم خوشحال باشیم. اما باید امیدوار باشیم و سعی کنیم مثل یک قهرمان با مشکلات مان برخورد کنیم، نه از موضع ضعف.

قهرمانی که در این فیلم به آن پرداخته شده به ما یادآوری می کند که می شود اهداف بزرگی داشت و بابت آن حتی جان داد. حتی بازی این نقش هم برای من سخت بود. وقتی فیلم ساخته شد بعضی منتقدان ناباورانه گفتند که مگر می‌ شود چنین اتفاقی در شرایط عادی و طبیعی رخ بدهد؟ بله. بسیار وحشتناک هم اتفاق افتاده است. من وقتی صحنه‌ ای از فیلم را بازی کردم تا دو روز در بدنم رعشه داشتم.

همه ی این موارد برای ما این مسئولیت را ایجاد می‌ کند که چشم خود را به روی چنین وقایعی نبندیم، منصف باشیم و اگر مسئولی در کشور در تدبیرش دچار مشکل می‌ شود و اشتباه می‌ کند به حساب کلیت یک سیستم نگذاریم و یادمان نرود که آدم هایی برای ما رفتند و خون دادند.

سعی کنیم امید داشته باشیم. با توکل به خدا و با همراهی و همدلی انشاالله مشکلات مان حل می شود.

درباره فیلم هناس

داستان فیلم هناس به کارگردانی حسین دارابی و نویسندگی احسان ثقفی و مهدیه عین‌ اللهی، حول محور شهید داریوش رضایی نژاد، دانشمند هسته ای کشورمان است که در سال ۹۰ توسط عوامل اسرائیل ترور شد.

فیلم هناس به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه، گوشه هایی از زندگی این دانشمند شهید و آنچه در سال های پایانی زندگی وی گذشت را از زاویه ی دید همسرش، شهره پیرانی به تصویر می کشد.

در این فیلم که محصول سال ۱۴۰۰ است، نقش شهید داریوش رضایی نژاد را بهروز شعیبی ایفا کرده و مریلا زارعی نیز عهده دار نقش هسر وی، شهره پیرانی بوده است. کوثر حیدری، هنرپیشه ی خردسال فیلم نیز نقش آرمیتا رضایی نژاد، فرزند این زوج را ایفا کرده است.

سیاوش طهمورث، وحید رهبانی، سولماز غنی، امین میری و علیرضا نایینی دیگر بازیگران این فیلم هستند.

فیلم هناس محصول سازمان سینمایی سوره است.

زندگینامه شهید داریوش رضایی نژاد

شهید داریوش رضایی نژاد متولد سال ۱۳۵۵ در شهرستان آبدانان در استان ایلام و دانشجوی دکترای مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بود.

او پس از اخذ مدرک کارشناسی خود در رشته مهندسی برق به عنوان پژوهشگر در مراکز مهم تحقیقاتی و علمی کشور مشغول کار شد و طی سال های بعدی در کنار فعالیت های پژوهشی خود به تدریس نیز می پرداخت.

شهید داریوش رضایی نژاد روز یکم مرداد سال ۹۰ در مقابل منزل خود در خیابان بنی هاشم تهران، در حالی که درون خودروی خود قرار داشت هدف گلوله قرار گرفت.

همسر و دختر کوچک او نیز در زمان حادثه در آنجا حضور داشتند. این زوج آن روز هنگام برگشت از سر کار به دنبال دختر کوچک خود در مهدکودک رفته بودند و وقتی به مقابل در ساختمان منزل خود رسیدند همسر و دختر شهید رضایی نژاد از خودرو پیاده شدند و شهید رضایی نژاد نیز قصد داشت خودرو را به داخل پارکینگ ببرد که عوامل ترور سر رسیدند و او را به شهادت رساندند.

همسر شهید داریوش رضایی نژاد، شهره پیرانی متولد سال ۱۳۵۸ در شهرستان آبدانان و فراغ التحصیل دکترای علوم سیاسی است.

آرمیتا رضایی نژاد، تنها فرزند شهید داریوش رضایی نژاد و شهره پیرانی متولد سال ۸۵ است.

شهید داریوش رضایی نژاد در کنار همسر و فرزندش
همسر و فرزند شهید داریوش رضایی نژاد در کنار مریلا زارعی و بازیگر خردسال فیلم هناس در جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۰

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • عباس خرداد ۲۳, ۱۴۰۱

    بله واقعا . ایشون راست میگن
    خدایا بازیگرانی از قبیل مریلا زارعی رو زیاد کن .
    ایشون واقعا زن فهمیده ای هستن .

  • مجید فروردین ۲۵, ۱۴۰۳

    بازیگری ازجنس مردم مودب وباایمان واستوارخانم دوست داشتنی ایران مرحبا