پرمخاطب ترین منابع زیست کنکور با بررسی پایتخت کتاب

پرمخاطب ترین منابع زیست کنکور با بررسی پایتخت کتاب

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هنگامی که دانش‌آموزان در پایه نهم، رشته تجربی را انتخاب می‌کنند، به احتمال فراوان خود را برای مواجهه با غول سرسختی به‌نام درس زیست‌شناسی آماده کرده‌اند؛ درسی حیاتی که با ضریب ۱۲ در کنکور، بیشترین تاثیر را در آزمون سراسری دارد و علاوه بر مطالعه چندین‌باره کتاب درسی هر ۳ ‌‌‌مقطع، شناخت بهترین منابع زیست کنکور را نیز می‌طلبد.

اغلب داوطلبان برای کسب درصدی بالا در درس زیست شناسی از پایه دهم مطالعه را به شیوه‌ای هوشمندانه آغاز می‌کنند تا در مقطع دوازدهم با آمادگی بیشتری به استقبال کنکور بروند؛ بنابراین در کنار کتاب درسی آشنایی با بهترین منابع و کتاب کمک‌درسی زیست کنکور باید از اولویت آنان باشد.

بهترین کتاب‌های زیست کنکور طبق نظرسنجی

بر اساس یک نظرسنجی که در کانال تلگرامی پایتخت کتاب انجام شد با شرکت حدود ۵ هزار دانش آموز، به ترتیب کتاب زیست جامع خیلی سبز، زیست IQ گاج و زیست نسل جدید نشرالگو جزو پرمخاطب ترین منابع زیست از نگاه دانش آموزان بودند. جزئیات این نظرسنجی را در زیر میتوانید مشاهده کنید.

حال به بررسی این چند کتاب میپردازیم و در ادامه شما را دعوت به مطالعه یک مقاله جامع از سایت پایتخت کتاب دعوت خواهیم کرد.

زیست جامع خیلی سبز

کتاب دوجلدی زیست‌شناسی جامع کنکور خیلی سبز توسط دکتر پوریا خیراندیش ودکتر فرزام فرهمندنیا تالیف شده است. این کتاب یک انتخاب مطمئن برای تسلط بر تست‌زنی و موفقیت در کنکور سراسری می‌باشد.

جلد اول کتاب شامل تمامی تست‌ها همراه با پاسخ کلیدی می‌باشد و درسنامه‌ها همراه با پاسخ‌های تشریحی در جلد دوم (زیست شناسی جامع کنکور جلد دوم خیلی سبز) کتاب آورده شده‌اند.

بخش‌های مختلف کتاب

 • درسنامه
 • تست
 • پاسخنامه کلیدی
 • پاسخنامه تشریحی

جلد اول این کتاب ۴۳۶ صفحه دارد.

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

قبل از ارائه توضیحات در مورد درسنامه یادآور می‌شویم که درسنامه‌ها درجلد دوم کتاب و همراه با پاسخ‌های تشریحی آورده شده‌اند.

درسنامه‌های این کتاب ” زیست شناسی ” تمام مباحث کتاب‌های زیست‌شناسی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را با زبانی ساده و قابل فهم ارائه می‌دهند.

این درسنامه با بررسی خط به خط کتاب درسی نکات مهم و کنکوری را به صورت جدول‌های جمع‌بندی و مقایسه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهند.

پاسخنامه‌های تشریحی که درجلد دوم آمده‌اند به صورت کامل تمام گزینه‌ها را بررسی کرده‌اند و مانند یک درسنامه کاربردی نکات بسیاری را به شما می‌آموزند.

در ابتدای این کتاب، نویسنده درس نامه‌ای جامع از دروس زیست شناسی را به دانش آموز ارائه می‌کند. مطالعه این درس نامه در کنار مطالعه کتاب‌های درسی می‌تواند برای افزایش تسلط شما بسیار مفید باشد. به جرئت می‌توان گفت که این قسمت از کتاب زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز یکی از روان‌ترین و قابل فهم‌ترین درس نامه‌ها در حوزه زیست شناسی است.

کتاب‌های قلمچی

کانون فرهنگی آموزش کتاب‌هایی را در سه‌بخش، تست، آموزش و گزاره‌محور تالیف کرده است تا دانش‌آموزان بتوانند بهتر بر مطالب پرحجم درس زیست‌شناسی تسلط پیدا کنند.

 • تست

کتاب سال زیست‌ شناسی آبی کنکور : شامل ۱۵ آزمون که ۹ مورد آن‌ها با برنامه درسی کانون قلمچی از آبان تا اردیبهشت مطابقت دارد و ۶ آزمون دیگر براساس آزمون سراسری طرح شده است.

این سری کتاب ها به شرح زیر هستند:

 • کتاب سه‌سطحی زیست پایه: شامل انواع تست‌های کاربردی و مفید از سال‌های مختلف برای مقطع دوازدهم به‌منظور تسلط بیشتر بر مطالب کتاب درسی؛
 • کتاب سه‌سطحی زیست‌شناسی ۳: از بهترین منابع زیست کنکور و مخصوص پایه دوازدهم؛ شامل تست‌های کاملا جدید از سال ۹۸ به بعد و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی؛
 • کتاب آبی زیست‌شناسی ۱ و ۲: شامل تست‌ها و آزمون‌هایی با رویکرد یادگیری بیشتر مفاهیم درسی برای مقاطع دهم و یازدهم؛
 • کتاب آبی زیست‌شناسی ۳: شامل تست‌های آموزشی، تالیفی و منطبق بر تغییرات کتاب درسی برای پایه دوازدهم؛ هدف از این تست‌ها ارزیابی دانش‌آموزان از اطلاعات اولیه و یادگیری بهتر است؛
 • کتاب آبی جامع دهم، یازدهم و دوازدهم: این کتاب پرسش‌های کنکور را از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ با پاسخ‌نامه‌ای تحلیلی شامل می‌شود. در کنار تست‌های آزمون سراسری، پرسش‌های آموزشی و تالیفی را که آموخته‌های داوطلبان را به چالش می‌کشاند، دربرمی‌گیرد؛

موج‌آزمون زیست

کتاب موج آزمون زیست شناسی کنکور از انتشارات نشرالگو یکی از بهترین و جامع‌ترین کتاب‌های کمک آموزشی جهت آشنایی با سوالات آزمون سراسری و جمع‌بندی زیست شناسی است که کتاب‌های درسی زیست شناسی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش میدهد.

این کتاب دارای ۲۰ آزمون است که هر کدام شامل ۵۰ سوال می‌شوند، که سوالات آن‌ها از تمام مباحث کتاب درسی گرفته شده است و درجه سختی آن‌ها طبق استاندارد‌های کنکور سراسری انتخاب شده است.‌

بخش‌های مختلف کتاب موج آزمون زیست شناسی الگو

 • آزمون‌های مبحثی و جامع کنکوری از کتاب‌های زیست‌ شناسی سه پایه (نظام جدید)
 • آزمون مبحثی طبق برنامه هدف‌مند و راهبردی آزمون‌های کنکور آزمایشی معتبر
 • آزمون جامع شبیه‌سازی شده، که با کنکور سراسری نظام جدید منطبق شده
 • پرسش‌های چهار گزینه‌ای
 • جلد دوم شامل پاسخ‌های تشریحی با بیان دلیل درستی یا نادرستی هرگزینه همراه با تله‌های تستی است.
 • نکات و تله‌های کنکوری
 • درسنامه‌های درختی از زیست شناسی سه پایه مقطع متوسطه به صورت QR
 • درسنامه‌های جانوری و کلاس درس همایش جانوری به صورت QR
 • و بسیاری از مطالب و نکات خواندنی دیگر که مهر تاییدی بر جامع بودن و کاربردی بودن این کتاب می‌باشد.

درسنامه

کتاب زیست شناسی موج آزمون نشر الگو را می‌توان یکی از جامع‌ترین و کاربردی‌ترین کتاب‌های کمک آموزشی دانست که با توجه به بسیاری از جزئیات و نکات مهم در کتاب‌های درسی سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، داوطلبان را برای موفقیت در آزمون سراسری آماده می‌کند.

درسنامه ‎های درختی و جانوری این کتاب به صورت QR  ارائه شده‌اند، که این موضوع باعث کاهش تعداد صفحات، کاهش وزن و کاهش قیمت کتاب شده است. (از طرفی کاهش تعداد صفحات و حجم کتاب صرفه‌جویی در مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست را با کاهش قطع درختان به همراه دارد.)

بهترین منایع زیست کنکور

سایت بانک کتاب پایتخت با همکاری چند دانشجوی پزشکی به تحلیل و بررسی منابع مختلف زیست شناسی کنکور پرداخته است. شما دانش آموزان عزیز میتوانید نتیجه این بررسی را در مقاله “بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۲” مطالعه کنید. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید هرگونه کتاب حتما از مقالات پایتخت کتاب استفاده کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود