حواشی پیرامون «حمید هیراد»؛ از ابتلا به سرطان تا اتهام سرقت ادبی و پلی‌بک در کنسرت

حواشی پیرامون «حمید هیراد»؛ از ابتلا به سرطان تا اتهام سرقت ادبی و پلی‌بک در کنسرت

 حمید هیراد ، با نام اصلی حمید حسین‌ زاده ، خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ کشورمان، که در اردیبهشت ماه سال گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان شریعتی تهران بستری شده بود، حدود ۶ سالی می شود که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند.

او در اولین روز از بهمن ماه سال ۱۳۷۰ در در روستای مُلک میان از توابع بخش چابکسر شهرستان رودسر گیلان متولد شده است.

در ادامه این مطالب روزیاتو با حمید هیراد آشنا خواهید شد و در مورد زندگی خصوصی و بیماری اش اطلاعات بیشتری کسب می کنید. پس با روزیاتو همراه باشید.

عکس و بیوگرافی حمید هیراد (Hamid Hiraad) خواننده کیست

تحصیلات

درست مثل خیلی از هنرمندان دیگر در عرضه های مختلف هنری، مدرک تحصیلی حمید هیراد هم ربطی به فعالیت کنونی او ندارد. او فارغ التحصیل فوق دیپلم رشته تاسیسات صنعتی است و ابتدا فعالیت خود را با شعر و ترانه سرایی شروع کرد اما حالا با این که دچار بیماری سختی است اما خوانندگی می کند.

آغاز فعالیت هنری

حمید هیراد فعالیت هنری خود را خیلی زود شروع کرد؛ یعنی از سال ۱۳۷۶ وقتی که تنها ۶ ساله بیشتر نداشت و به موسیقی و شعر علاقه مند شد.

وقتی به سن ۱۵ سالگی رسید، یعنی در سال ۱۳۸۵، با شعرسرایی فعالیت خود را در این زمینه شروع کرد و کم کم علاقه او به سمت ترانه سرایی و خوانندگی پیش رفت.

او بعد از ترانه سرایی تصمیم به پرورش صدا گرفت و اولین قدم هایش را با رفتن به کلاس های موسیقی سنتی برداشت. حمید هیراد از همان زمان با چند کار نیمه حرفه ای استعداد خوب را محک زد اما در آن زمان صدایش شنیده نشد.

مدتی بعد از این که هیراد فعالیت جدی خود را در زمینه هنر خوانندگی شروع کرد، از طریق یک فرد آشنا یکی از آهنگ هایش را به حسن اردستانی که مدیر شرکت «آوازی نو» بود ارسال کرد تا نظر آنها را برای همکاری متقاعد کند.

حمید هیراد در ۲۴ سالگی ، سال ۱۳۹۴، وارد شرکت آوازی نو شد. یک سال طول کشید تا روی نام هنری ، استایل و نوع سبک کاری جدیدش کار کند.

حمید هیراد (Hamid Hiraad) خواننده و ماجرای بیماری سرطان خون

او اولین آهنگش را با گروه پازل بند در کنار علی رهبری و آرین بهاری در ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ با نام «بی‌تاب» منتشر کرد و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ آهنگ مستقل خود را با نام «مستم کن» روانهٔ بازار نمود. آهنگ «دلارام» نیز به همراهی پازل بند در در تیرماه ۱۳۹۶ منتشر شد.

سبک متفاوت ترانه

هیراد با سبک موسیقی متفاوتش و اشعار خاصی که برای آهنگ هایش انتخاب می کند بعد از انتشار چندین قطعه تک آهنگ حسابی مشهور شد و در ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ توانست اولین کنسرت خود را در سالن برج میلاد برگزار کند.

حمید هیراد در صفحات اجتماعی خود بر جمله «و خدایی که به شدت کافیست» تاکید داشته و محتوای بسیاری از آثار خود را بر اساس معنویت و کمال انسانی ارائه نموده است

حمید هیراد به جز ترانه سرایی و خوانندگی دستی هم بر نوازندگی سازهای سنتی دارد، ساز تخصصی او دف و تنبکاست اما در نواختن سه تار هم توانایی دارد.

عکس حمید هیراد و ماجریا ابتلا به سرطان خون و کرونا

سرقت ادبی و پلی بک

در ۸ فروردین ۱۳۹۷ چهل نفر از شاعران و ترانه سرایان بیانیه ای علیه سرقت های ادبی متعدد حمید هیراد منتشر کردند.

هیراد بعد از اتهامات وارده در بیانیه‌ای اعلام کرد که در بخش معرفی آثار، به‌خصوص در قطعات جدیدتر، منبع را ذکر کند و از ترانه‌سرا اجازه بگیرد.

او در این بیانیه «فقدان اعتماد کامل به صحت اسامی در محدودهٔ فضای مجازی» و «تردید اخلاقی در ضایع شدن حقوق صاحبان حقیقی آثار» را دلایلی برای ذکر نکردن اسامی ترانه‌سراها عنوان کرده بود. در نهایت با توافقی که میان شعرا و هیراد صورت گرفت قرار شد هیراد در اینستاگرام خود عذرخواهی رسمی کند و او و شرکت ارائه دهنده آلبوم متعهد شوند از هیچ ترانه ای بدون ذکر نام شاعر استفاده نکنند.

قائله حواشی این هنرمند به همین جا ختم نمی شود…

بیوگرافی حمید هیراد Hamid Hiraad خواننده با عکس و ماجرای بیماری اش

ماجرای ابتلای حمید هیراد به سرطان و عذر موجهش برای پلی بک در کنسرت

حمید هیراد در شهریور ۱۳۹۶ با ضایعات لنفاوی در گلویش مواجه شد. با مراجعه به پزشک و تست های مختلف، متوجه شد به سرطان مغز و استخوان مبتلاست و نهایتا ۱ ماه بیشتر زنده نیست. این بیماری که به گفته پزشکان ذات ژنتیکی دارد، تمام بدن حمید را تحت تاثیر قرار داده است.

اما او مایوس نشد و کنار شیمی درمانی آهنگ «شوخی مگه» را ساخت.

چند ماه بعد در مرداد ۱۳۹۷ ویدیویی از کنسرت او منشر شد که نشان می داد او اجرا را پلی بک کرده و زنده نمی خواند. همین اتفاقات خیلی زود حضورش در صحنه را کمرنگ تر کرد.

حمید هیراد در مورد ابتلای خود به بیماری سرطان گفت:

« ترانه «شوخیه مگه» از جایی آمد که هیچ ریایی در آن نبود و روی تخت بیمارستان آن را ساختم. آرزوی هر خواننده‌ای است که اثرش به دل مردم بنشیند. وقتی دیدم مردم قطعه «شوخیه مگه» را دوست داشتند، خیلی احساساتی شدم و ساعت‌ها برایش اشک ریختم. در همان زمان به من گفتند که سرطان خون دارم و فقط یک ماه دیگر زنده هستم. پس از آن و در مدتی حدود پنج یا شش ماه فهمیدم که چقدر زندگی فانی است.»

حمید هیراد در یکی از مصاحبه های خود در پاسخ به انتقاداتی که ایجاد شده بود گفت:

«چند ساعت قبل از کنسرت شیراز حال من بد شد. اما نمی‌توانستیم کنسرت را لغو کنیم. دکتر به من گفت که قسمت‌های اوج قطعه را نباید بخوانی چرا که برای سلامتی‌ات بهتر است که به خودت فشار نیاوری. از طرفی چند ساعت به شروع کنسرت باقی مانده بود و نمی‌شد کنسرت را لغو کرد و نمی‌خواستم حال دل مردم را خراب کنم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که یکی از قطعه‌های آن کنسرت را لب‌خوانی کنم. آنجا نخستین و البته آخرین بار بود که این اتفاق رخ داد. آن زمان من درگیر شیمی درمانی و طی کردن مراحل درمانی بودم.»

تصاویر حمید هیراد Hamid Hiraad با داستان زندگینامه شخصی

در حال حاضر، حمید هیراد برای بیماری سرطان تحت درمان است و عوارض را تحت کنترل دارد.

روابط عاشقانه حمید هیراد

حمید هیراد فعلا مجرد است. او در سال ۱۳۹۱ وقتی ۲۱ ساله بود عاشق شد. اما عشقش در حادثه ای فوت کرد و این عشق به فرجام نرسید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

کرونای انگلیسی حمید هیراد را در بیمارستان بستری کرد

حمید هیراد به سرطان خون مبتلاست؛ اولین اجرا از روی تخت بیمارستان + فیلم

ماجرای لب زدن محسن ابراهیم زاده در کنسرتش چه بود؟ + ویدئو

 

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود