عذرخواهی رئیس صداوسیما از رهبر انقلاب بابت انتقاد از پلیس در ماجرای سرقت بانک ملی

عذرخواهی رئیس صداوسیما از رهبر انقلاب بابت انتقاد از پلیس در ماجرای سرقت بانک ملی

در پی انتقاد رهبر معظم انقلاب از شیوه پرداخت یکی از برنامه های صدا و سیما به موضوع دستگیری سریع سارقان بانک ملی توسط نیروی انتظامی، رئیس رسانه ملی با انتشار نامه‌ ای از حضرت آیت الله خامنه ای بابت غفلت و قصور پیش آمده عذرخواهی کرد.

رهبر معظم انقلاب ۲۲ خردادماه در دیدار با دست اندر کاران کنگره شهدای جامعه عشایری کشور در بخشی از بیانات خود با اشاره به نادیده گرفته شدن تلاش‌های مسئولین کشور فرمودند: «نیروی انتظامی تعدادی دزد را ۴۸ ساعت پس از دزدی دستگیر می‌کند. رسانه ملی به جای تشویق، جوری حرف می‌زند که شبیه به سرزنش است. مسلما این کار عمدی نیست اما غفلت است و به سود دشمن تمام می‌شود. هر کس مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن دارد کار می‌کند؛ چه بداند چه نداند. هرکسی مردم را نسبت به فعالیت و تلاش و برنامه‌ریزی‌های مسئولین کشور بی‌اعتقاد و بدبین بکند، به سود دشمن کار می‌کند، چه بداند و چه نداند»

در پی این تذکر رهبر معظم انقلاب، رئیس صدا و سیما در نامه ای خطاب به حضرت آیت الله خامنه ای از غفلت و قصور پیش آمده عذرخواهی کرد. متن نامه پیمان جبلی به این شرح است:

باسمه تعالی
محضر مبارک رهبر معظم انقلاب‌؛
سلام علیکم،
فرزندان شما در رسانه ملی تذکر و گلایه شما را با گوش جان شنیدند. از غفلت و قصور پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم و بدیهی است که جبران خواهد شد. بی شک؛ ما سربازان شما در صدا و سیما همواره نیازمند تذکرات و نصایح راهگشایتان هستیم و یکی از شاخصه‌های تحول در رسانه ملی، توجه جدی و پیگیری مجدانه هشدارها و رهنمودهای حضرتعالی خواهد بود.
با تجدید احترام –  پیمان جبلی

پیش از تذکر رهبر معظم انقلاب به رسانه ملی، سردار اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی کشور نیز به خاطر عدم انعکاس مناسب تلاش این نیرو در زمینه دستگیری دزدان صندوق های امانات بانک ملی تهران انتقاد کرده و گفته بود در رسانه ملی به جای پرداخت به اصل موضوع، به حاشیه پرداخته شد و به دنبال پیدا کردن ضعف‌ها بودند.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • روزبه تیر ۱, ۱۴۰۱

  … هر کس مردم را از آینده ناامید کند برای دشمن دارد کار می‌کند …
  به نطرتون در این سالها چه کسانی بیشتر از همه مردم رو از آینده ناامید کرده اند؟

  • رامین تیر ۲, ۱۴۰۱

   حسن روحانی و دار و دسته‌اش

   • روزبه تیر ۲, ۱۴۰۱

    درسته یادم نبود توی دوران طلایی احمدی نژاد و دولت انقلابی حال حاضر رییسی همه اقشار جامعه سرشار از امید به آینده بوده و هستند و روز به روز پیشرفت و بهبود اوضاع رو احساس می کنند. ماست هم که سیاهه.