روایت برد پیت از اعتیاد به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش پس از طلاق از آنجلینا جولی

روایت برد پیت از اعتیاد به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش پس از طلاق از آنجلینا جولی

برد پیت روایتی تاریک از شرایط خودش به عنوان یک انسان را پس از فروپاشی ازدواج ۵ ساله اش با آنجلینا جولی ارائه کرده است. این ستاره هالیوودی می گوید که پس از جدایی اش از جولی که در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد، دست از مصرف مشروبات الکلی کشید و فکر می کند که همه انسان ها در برهه ای از زندگی شان احساس دلشکستگی خواهند کرد. پیت ۵۸ ساله اصرار دارد که آشوب احساسی و غم عمیق بخشی جدایی ناپذیر از رشد انسان هستند. پیت در این باره گفته است: «جمله ای هست که رایلک یا انیشتین گفته، باورش بکنید یا نه، اما چیزی در مورد وقتی بوده که بتوانید با پارادوکس زندگی کنید، وقتی درد واقعی و شادی واقعی را همزمان در خود دارید، این بلوغ است، این رشد است».

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

علیرغم حس تنهایی و انزوای شدیدی که پیت حس می کرد، این بازیگر سرشناس می گوید که بعد از اینکه از مصرف مشروبات الکلی در سال ۲۰۱۶ دست کشید توانست دوستی و زندگی در جامعه را کشف کند. بعد از جدایی از جولی، این بازیگر به مدت ۱۸ ماه مداوم در جلسات ترک الکل موسوم به Alcoholics Anonymous شرکت کرد و قواعد این گروه را در زندگی روزمره خود به کار گرفت و بدین ترتیب از تمامی موادی که ذهن و فکر انسان را به هم می ریزند دوری کرد. پیت این دوران را چنین توصیف می کند: «یک گروه مردانه بسیار باحال داشتیم که بسیار خصوصی و انتخابی بود، به همین خاطر ایمن بود. از آنجایی که چیزهایی از افرادی دیده بودم، وقتی درد دل هایشان ضبط می شود و این موضوع برای من قابل قبول نبود».

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

برد پیت برای سال های طولانی سیگار می کشید و بعد از ترک الکل تصمیم گرفت سیگار کشیدن را نیز ترک کرده و آدامس های نیکوتین دار را جانشین تنباکو کرد. برد پیت در مورد سیگار کشیدنش می گوید: «این توانایی را نداشتم که روزی یک یا دو نخ بکشم. در وجودم نبود. سیگار زیادی می کشیدم و داشتم به سمت نابودی می رفتم. برتری هایم را از دست داده بودم». او نسبت به اشتباهات و رفتارهای گذشته خود کاملاً آگاه است و می گوید که هر روز ماریجوآنا می کشیده است، از جمله در دوران اولین ازدواجش با جنیفر آنیستون: «تقریباً تمام دهه ۹۰ را در حال خوشگذرانی و کشیدن ماریجوآنا بودم. از این همه توجه اصلاً احساس خوبی نداشتم».

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

برد پیت از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳ با جولیت لوییس زندگی می کرد و پس از آن با جیتکا پوهلودک به مدت یک سال رابطه داشت. بعد از آن نوبت به گوینث پالترو رسید که رابطه آن ها از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ ادامه داشت. در سال ۱۹۹۸ بود که برد پیت عاشق آنیستون شد و این دو از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ با هم زندگی کرده و زوج رسمی بودند. بعد از آشنایی با جولی بود که پیت به شکلی غیرمترقبه از آنیستون طلاق گرفت، زمانی که پیت و جولی در فیلم Mr & Mrs. Smith نقش یک زوج را بازی کرده و در واقعیت عاشق هم شدند. در سال ۲۰۰۶ جولی اعلام کرد که باردار است و اولین دخترش به نام شیلو در راه است، که شکست دیگری برای آنیستون بود زیرا وی و پیت هیچگاه صاحب فرزند نشدند.

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

دو سال بعد نیز نوبت به دوقلوهای ناکس و ویوین رسید. پیت و جولی در مراسمی خصوصی در خانه فرانسوی شان در سال ۲۰۱۴ ازدواج کردند، ۹ سال پس از اینکه رابطه شان آغاز شده بود. اما در سال ۲۰۱۶ بود که جولی درخواست طلاق داد و این طلاق در سال ۲۰۱۹ رسمی شد. بعد از طلاق از جولی، برد پیت با نیکول پوتورالسکی ۲۹ ساله وارد رابطه شد و در ادامه به خاطر بازی در نقش کلیف بوث در فیلم Once Upon A Time In Hollywood ساخت کوئنتین تارانتینو موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

اما پیت می گوید که یک کابوس همیشه او را رها نمی کند، کابوسی که در آن وی به شکلی بیرحمانه با چاقو ضربه می خورد: «به مدت چهار یا پنج سال، اصلی ترین کابوسی که همیشه تجربه می کنم این است که از جایی روی من می پرند و چاقو می خورم. در این کابوس از خواب بیدار می شوم. نمی دانم که چرا می خواهند به من آسیب بزنند. این موضوع حدود یک یا دو سال پیش متوقف شد، تنها پس از آن که مستقیماً وارد کابوس شدم و خیلی ساده پرسیدم چرا؟». این کابوس ها از زمانی شروع شد که ازدواج او با جولی رو به افول گذاشت و پنج سال ادامه داشت تا اینکه روانشناسان منبع آن را پیدا کردند.

برد پیت از اعتیادش به الکل و مواد مخدر و کابوس هایش می گوید

پیت در مورد این کابوس ها چنین می گوید :«همیشه شب بود، در تاریکی و من در حال پایین رفتن از پله ها در یک پارک یا راه رفتن در پیاده رو بودم جایی که از زیر یک لامپ خیابانی شبیه فیلم جن گیر رد می شدم، یک نفر از تاریکی بیرون می آمد و چاقویش را در دنده هایم فرو می کرد. یا متوجه می شدم که تعقیبم می کنند و سپس یک نفر از روبرو به من نزدیک می شد و می فهمیدم که به دام افتاده ام و می خواستند آسیب بزرگی به من بزنند. یا اینکه در یک خانه و در حالی که کودکی که به فرارش کمک کرده بودم به همراهم داشتم مورد تعقیب قرار می گرفتم و در نهایت گیر افتاده و چاقو می خوردم. همیشه چاقو می خوردم. و با وحشت از خواب بیدار می شدم».

بیشتر بخوانید:

گشتی در میان خانه های برد پیت، ستاره موفق و محبوب هالیوود

۱۰ فیلم برتری که برد پیت در آن ها ایفای نقش کرده است؛ از ۱۲ Monkeys تا Seven

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود