استقبال جالب بوشهری ها از عادل فردوسی پور با آواز انتقادی از صدا و سیما + ویدئو

استقبال جالب بوشهری ها از عادل فردوسی پور با آواز انتقادی از صدا و سیما + ویدئو

عادل فردوسی پور که این روزها برای کاری به بوشهر رفته است، با حمایت جالب بوشهری ها مواجه شده. ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که آوازخوانی انتقادی بوشهری ها از صدا و سیما در حضور فردوسی پور را نشان می دهد. وی همچنین در ویدیویی دیگر در کنار مهدی طارمی، بازیکن بوشهری تیم ملی فوتبال کشورمان در کنار ساحل بوشهر دیده می شود در حالی که مردم مشغول عکس و فیلم گرفتن از آن ها هستند.

عادل فردوسی‌پور گزارشگر فوتبال، تهیه‌ کننده، مجری تلویزیونی، مترجم و مدرس دانشگاه، متولد سال ۱۳۵۳ در یزد و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و مدرک دکترای رشته مدیریت رسانه از دانشگاه تهران است.

فردوسی‌ پور فعالیت حرفه‌ای خود از سال ۷۲ با روزنامه‌ نگاری در مجلات ورزشی شروع کرد و سپس در تلویزیون نیز به عنوان گزارشگر ورزشی مشغول به کار شد. او پس از گزارشگری مسابقات فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ به شهرت رسید و در سال ۷۸ برنامه ۹۰ را برای بررسی فوتبال ایران طراحی و تهیه کرد. او تا سال ۹۷ که از سوی مدیریت شبکه سه کنار گذاشته شد، به اجرای ۹۰ پرداخت و این برنامه همواره از پرمخاطب‌ ترین و بهترین برنامه‌ های صدا و سیما به‌شمار می‌ رفت.

عادل فردوسی‌ پور در میان شخصیت‌ های تلویزیونی ایران از محبوبیت گسترده‌ ای برخوردار است و عناوینی مانند «بهترین گزارشگر فوتبال»، «بهترین مجری» و «بهترین چهره تلویزیونی» را از جشنواره‌ های مختلف دریافت کرده‌ است. او در کنار تهیه و اجرای برنامه‌ های فوتبالی در تلویزیون و فضای مجازی، آثاری را نیز ترجمه کرده و از مدرسان دانشگاه صنعتی شریف است.

پس از روی کار آمدن علی فروغی، مدیر جوان و تازه کار شبکه سه، اختلافاتی میان او و عادل فردوسی پور درگرفت که در نهایت به تعطیلی برنامه نود در سال ۹۷ انجامید.

علی فروغی در سال ۹۹ در گفتگویی درباره ی علت برکناری فردوسی پور از برنامه نود و توقف این برنامه ی پرطرفدار، گفت «او داشت از مدار خارج می شد». این صحبت های فروغی واکنش های منفی زیادی را به دنبال داشت.

سال گذشته نیز محسن سرافراز، رئیس سابق صدا و سیما که از سال ۹۳ تا ۹۵ ریاست رسانه ملی را برعهده داشت، در مصاحبه ای، زوایای دیگری از علت حذف عادل فردوسی پور را روشن ساخت.

سرافراز، درباره ی عادل فردوسی پور و تعطیلی برنامه نود گفت: «در دوره ی ما فشار برای تعطیلی برنامه ۹۰ بود، منتها مجموعه ی تصمیمات این بود که این کار انجام نشود. اما به نظرم در دوره ی بعد خواستند مدیر مجموعه ی شبکه ۳ خودش را نشان دهد و او هم کمک کرده که این برنامه تعطیل شود. مدیران شبکه سه تصور می‌ کردند می‌ توانند شبیهش را درست کنند که خب نتوانستند!»

او در جواب به این سؤال که فردوسی‌ پور چه خطری برای صداوسیما داشت، گفت: «هیچ خطری. ایشان در حوزه ی تخصصی خودش در همان چارچوب اگر کار کند، تهیه‌ کننده، مجری و برنامه‌ ساز موفق است و چون در اوج موفقیت او برنامه‌اش حذف شد، به یک جور عقده برای کسانی که سال‌ ها این برنامه را دنبال می‌ کردند، تبدیل شده است.»

سرافراز درباره ی صحبت‌ های پیمان جبلی، رئیس جدید صدا و سیما که از احتمال بازگشت فردوسی پور با برنامه نود گفته بود، توضیح داد: «این یکی از مشکلات نظام حکمرانی ماست که خیلی راحت پیاده‌ شان می‌ کنند. خیلی افراد به‌راحتی حذف شده و کنار گذاشته می‌ شوند. این کار اشتباه است، چون انگیزه‌ ها کم و افراد به‌ دردبخور کم می‌ شوند. میدان به دست افراد متظاهر و ضعیف‌ تر می‌ افتد.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود