ازدواج شهردار مکزیکی با تمساح ۷ ساله به منظور درخواست برکت و نعمت برای روستا

ازدواج شهردار مکزیکی با تمساح ۷ ساله به منظور درخواست برکت و نعمت برای روستا

یک شهردار مکزیکی با تمساحی ازدواج کرده که لباس عروس پوشیده و با یک بوسه به عقد هم درآمدند. ویکتور هوگو سوسا شهردار شهر سن پدرو هواملولا به عناون بخشی از یک مراسم سنتی قدیمی برای آوردن آبادانی و نعمت به روستایی در جنوب غربی مکزیک با این تمساح ازدواج کرد. این خزنده ۷ ساله که نام پرنسس کوچولو برایش انتخاب شده بود، الهه و نماد مادر زمین بوده و ازدواج او با رهبر محلی نماد اتصال انسان با طبیعت است. در مراسمی رنگارنگ، موسیقی سنتی نواخته شده و شرکت کنندگان در حال رقصیدن، شهردار مکزیکی را تشویق به بوسیدن عروس کردند.

ازدواج شهردار مکزیکی با تمساح

ازدواج شهردار مکزیکی با تمساح

الیا ادیت آگویلار که با نام مادر خوانده شناخته می شود و مراسم را ترتیب داده بود در این باره می گوید: «این اتفاق مرا شاد کرده و باعث می شود به ریشه هایم افتخار کنم. این یک سنت بسیار زیباست». آگویلار می گوید که مایه افتخار است که وظیفه انجام مراسم به او محول شده و مدعی شده که مدت زمان زیادی صرف انتخاب و تهیه لباس عروس برای تمساح کرده است. در جریان مراسم عروسی، پوزه تمساح بسته شده بود تا از هرگونه گازگرفتن ناخواسته جلوگیری شود، در حالی که شهردار بارها در طول جشن عروس خود را بوسید. تاریخچه اینگونه ازدواج ها به قرن ها پیش در جوامع بومی چونتال و هواوه باز می گردد.

ازدواج شهردار مکزیکی با تمساح

این مراسم شبیه دعا و مراسمی ستایشگرانه برای درخواست نعمت از طبیعت است که در روستاها برگزار می شود. شهردار سوسا نیز در مورد ازدواج خود با تمساح می گوید: «ما از طبیعت درخواست باران کافی، غذای کافی می کنیم، اینکه در رودخانه ماهی داشته باشیم». منطقه اوکساکا در مناطق فقیرنشین جنوب مکزیک واقع شده و غنی ترین منطقه مکزیک در زمینه فرهنگ بومی بوده و خانه بسیاری از گروه هایی است که سرسختانه به زبان و سنت های قدیمی شان باور دارند. سن پدرو هواملولا یک روستای ماهیگیری کوچک در ساحل اقیانوس آرام است. برای تماشای ویدیو عروسی می توانید از این لینک استفاده کنید.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • .. تیر ۱۱, ۱۴۰۱

  وقتی عقل نباشه جان در عذابه که میگن اینجاست… خدا به انسان عقل داده که این کارا رو بکنه؟؟؟؟

  • رضا تیر ۱۹, ۱۴۰۱

   عروس خانم اژدها و آقا داماد مکزیکی پیمان عشق و عاشقی تون مبارک باشه پیر شید به پای همدیگه
   دوره آخرالزمان آدمها دارن با حیوانات ازدواج میکنند

 • سعید تیر ۱۲, ۱۴۰۱

  خدا بابای هرچی شیت و خل و چله بیامرزه.

 • ناشناس تیر ۱۴, ۱۴۰۱

  روانی هستن اینا….وقتی یه گاز حسابی ازت گرفت اونوقت میفهمی خخخخخخخخخ😂😂