۸ مشکلی که ممکن است بعد از ازدواج با آن مواجه شوید!

۸ مشکلی که ممکن است بعد از ازدواج با آن مواجه شوید!

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همه افراد متاهل، مشکلات و چالش‌های متعددی را در طول زندگی مشترک‌شان تجربه می‌کنند. در این بین اگر زوجین متعهد به گذراندن زندگی به‌همراه خانواده‌شان باشند و برای رفع این چالش‌ها تلاش کنند، مشکلات ازدواج نه‌تنها آسیب‌زننده نیست بلکه می‌تواند روابطشان را بهبود هم ببخشد. در ادامه برخی از رایج‌ترین مشکلات جوانان را بعد از ازدواج به‌همراه راه‌حل‌شان بررسی می‌کنیم. برای اینکه این مشکلات را بشناسید و یاد بگیرید که چگونه قبل از اینکه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به رابطه شما وارد کند، آنها را حل کنید همراه ما باشید.

۱.       ارزش‌ها و اعتقادات

مطمئناً در یک ازدواج سنتی یا مدرن تفاوت‌ها و اختلاف‌نظرهایی وجود خواهد داشت، اما برخی از این تفاوت‌ها مانند ارزش‌ها و باورهای مذهبی، قابل نادیده گرفته شدن نیستند. ممکن است یکی از همسران یک دین یا مذهب خاصی داشته باشد و دیگری اعتقادات متفاوتی را دارا باشد. توجه داشته باشید که تفاوت در اعتقادات مذهبی می‌تواند منجر به شکاف عاطفی میان زوجین شود.

به‌عنوان مثال ممکن است یکی از همسران از اینکه به تنهایی به یک سفر زیارتی برود راضی نباشد، این مشکل می‌تواند به‌تدریج باعث دردسر قابل‌توجهی برای زوجین شود.

علاوه‌براین تفاوت‌های مذهبی در ارزش‌هایی مانند نحوه تربیت کودکان هم موثر است و از آنجایی که همه ما با سیستم‌های اعتقادی، اخلاقی و اهداف یکسانی بزرگ نمی‌شویم، فضای زیادی برای بحث و تضاد در این‌باره وجود دارد.

تنها راه‌حل ارتباط و سازش است و در مواردی که مصالحه امکان‌پذیر نیست، بهتر است نظرتان را به دیگری تحمیل نکنید.

۲.      استرس

بسیاری از موقعیت‌های مختلف زندگی مثل مشکلات مالی، خانوادگی، روانی، بیماری و… می‌توانند باعث استرس در روابط شود. مشکلات مالی معمولاً به از دست دادن شغل یا تنزل رتبه شغلی همسر مربوط می‌شود و می‌تواند تنش‌هایی را در نحوه مدیریت مالی خانواده ایجاد کند.

استرس در یک رابطه بهتر است تا جای ممکن کنترل شود، در غیر این‌صورت می‌تواند رابطه را تا مرز فروپاشی پیش ببرد. سعی کنید با صحبت صادقانه و صبورانه با یکدیگر مشکلات را حل کنید. اگر صحبت کردن کمکی نمی‌کند، سرگرمی‌هایی مانند یوگا یا مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا با استرس خود بهتر مقابله کنید.

۳.      حسادت

حسادت یکی دیگر از مشکلات رایج زناشویی است که باعث تیره شدن روابط در ازدواج می‌شود. اگر شریک زندگی بیش ‌از حد حسودی را داشته باشید، زندگی با او می‌تواند برای شما بسیار چالش‌برانگیز باشد.

حسادت تا حدی برای هر رابطه‌ای لازم است، البته به شرطی که این مقدار منجر به تنش‌های دنباله‌دار نشود. چراکه داشتن همسری بیش از حد حسود می‌تواند روابط‌تان را تیره و تار کند و در نهایت به زندگی مشترک‌تان پایان بدهد.

تنها راه‌حل موثر برای برطرف کردن حسادت بیش از حد، خود اندیشی است برای رفع ناامنی. اگر انجام این کار به تنهایی برایتان دشوار است، می‌توانید از مشاوره ازدواج آنلاین نیز کمک بگیرید. در مرکز زندگی خوب، مشاوران مجرب با ارائه توصیه‌هایی شما را در مدیریت هرچه بهتر حسادت‌های گاه‌ و بی‌گاه‌تان کمک می‌کنند.

برای اینکه این مشکلات را بشناسید و یاد بگیرید که چگونه قبل از اینکه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به رابطه شما وارد کند، آنها را حل کنید

۴.      عدم توجه

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی‌اند و مشتاقانه جویای توجه دیگران، به ویژه نزدیک‌ترین افراد به خود هستند. هر ازدواجی، به مرور زمان از یک مشکل مشترک رنج می‌برد، «عدم توجه کافی». جایی که یک زوج، خواسته یا ناخواسته، توجه خود را به جنبه‌های دیگر زندگی هدایت می‌کند و شریک خودش را نادیده می‌گیرد. عدم توجه، ترکیب شیمیایی ازدواج را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود طرف مقابل نسبت به مسائل کوچک و پیش‌پاافتاده زندگی واکنش افراطی داشته باشد.

بنابراین قبل از هر چیز به صحبت‌های شریک زندگی خود گوش دهید، همچنین می‌توانید فعالیت‌هایی مانند خرید، پیاده‌روی و … را باهم انجام دهید که می‌تواند به شما کمک کند تا به شیوه‌ای جدید و تازه به یکدیگر توجه کنید.

۵.      مسائل باروری

یکی از اهداف زوج‌های جوان از تشکیل خانواده بچه‌دارشدن است. متأسفانه برخی از زوج‌ها در طول زندگی مشترک‌شان مشکلات ناباروری را تجربه می‌کنند که این موضوع باعث ایجاد مشاجره بین‌خانوادگی می‌شود.

مشکلات باروری ممکن است با مراجعه به پزشک متخصص برطرف شود، اما تبعات آن قطعاً با صحبت کردن با یک مشاور باتجربه برطرف می‌شود. اگر ساکن تهران هستید و برای گذر از مشکلات زندگی و داشتن رابطه پایدار نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از مراکز متعدد مشاوره ازدواج در تهران کمک بگیرید.

۶.      مسائل مالی

مسائل مالی یکی از مشکلات جدی جوانان بعد از ازدواج است. پول وجهی است که برای تامین نیازهای زندگی ما ضروریست و اگر به اندازه کافی وجود نداشته باشد، استرس و چالش‌های زیادی را برای زوجین ایجاد می‌کند. ناگفته نماند اگر مسائل مربوط به امور مالی در خانواده واضح نباشد یا هر یک از زوجین در مورد اینکه پول را در کجا و چگونه خرج می‌کنند صادق نباشند، ممکن است معضل عدم اطمینان پیش بیاید و به سایر بخش‌های ازدواج نیز سرایت کند.

۷.      دروغ‌گویی

دروغگویی به‌عنوان یکی از مشکلات رایج ازدواج، تنها به خیانت یا خودخواهی محدود نمی‌شود. دروغ ممکن است در مورد مسائل بسیار پیش‌پا‌افتاده‌ای باشد که معمولاً برای حفظ چهره گفته می‌شوند؛ به‌طور مثال زوج‌ها ممکن است در مورد وقایع روزانه‌ای که در محل کار آن‌ها رخ می‌دهد هم به یکدیگر دروغ بگویند.

در چنین شرایطی بهتر است اول دلایلی را که شما یا شریک زندگیتان را به‌جای صادق بودن، مجبور به دروغ گفتن می‌کند تجزیه و تحلیل کنید و بعد برای برطرف کردن آن در صورت نیاز از یک مشاور کمک بگیرید.

۸.      خشم و عصبانیت

متأسفانه عصبانیت، فریاد زدن از روی عصبانیت و آسیب رساندن به خود یا همسر یکی از دلایلی است که می‌تواند بسیاری از زوج‌های جوان را به دادگاه بکشاند. با افزایش استرس ناشی از عوامل درونی و بیرونی، ممکن است نتوانیم خشم خودمان را آن‌طور که باید کنترل کنیم و در نتیجه رابطه‌مان را به‌مرور به سمت پرتگاه پیش ببریم. اگر عصبانیت مشکلی است که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید، لطفاً با یک مشاور صحبت کنید و مهارت‌های مقابله با خشم را بیاموزید تا تاثیر چشم‌گیر آن را روی روابط‌تان ببینید.

برای اینکه این مشکلات را بشناسید و یاد بگیرید که چگونه قبل از اینکه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به رابطه شما وارد کند، آنها را حل کنید

مرکز مشاوره زندگی خوب شبکه بزرگی از متخصصان سلامت روان است که می‌توانند به شما و شریک زندگیتان در حل مشکلات ازدواج کمک کنند. خدمات مشاوره ارائه‌شده توسط مرکز زندگی خوب با هدف تقویت ازدواج، شما را راهنمایی می‌کند تا چگونه با شریک زندگی‌تان رفتار کنید و کمک‌تان می‌کند تا با به‌کارگیری استراتژی‌های کارآمد، چالش‌های خودتان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و زندگی‌ عاشقانه‌ای را برای خانواده‌تان بسازید. فقط کافیست با شماره ۰۹۹۱۲۷۷۹۳۶۳ تماس بگیرید.

دیجیاتو
۱۳ نظر

ورود

 • نسرین حسنوند مرداد ۹, ۱۴۰۱

  بسیار عالی بود. واقعا من خودم خیلی مشگل داشتم بعد از ازدواجم

 • آوا حسنوند مرداد ۹, ۱۴۰۱

  مطلب مفیدی بود ممنون

 • علی مرداد ۹, ۱۴۰۱

  سلام بسیار خوب بود متشکرم

 • افسون مرداد ۹, ۱۴۰۱

  مطالب مفید و قابل تامل است
  نگاه بسیار خوبی بود بعضی از نکات کمتر مورد توجه من بود
  سپاس

 • مینو مرداد ۹, ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر از مطالب مفیدتون سپاسگزارم من به نوبه خودم به جوانان توصیه میکنم که اطلاعات و آگاهی کافی در مورد ازدواج داشته باشند تا بعد از ازدواج با مشکل برخورد نکنن. من خودم با خیلی از این مشکل ها بعد از ازدواج روبرو شدم

 • مریم مرداد ۹, ۱۴۰۱

  بله منم خیلی از این مشکلات رو داشتم خدا رو شکر تونستم خیلی هاشون رو رفع کنم ولی طول کشید

  • نسرین مرداد ۱۰, ۱۴۰۱

   وای چقدر هین تجربه ها تلخ هستن

 • رکسانا مرداد ۹, ۱۴۰۱

  ممنون از مطالب مفیدتون

 • هاشمی مرداد ۹, ۱۴۰۱

  ممنون مفید بود♡

 • فاطمه مرداد ۹, ۱۴۰۱

  بسیار عالی 👌🏻

 • فاطمه مرداد ۹, ۱۴۰۱

  عالی بود 👌

 • انی مرداد ۱۰, ۱۴۰۱

  منم با اینکه ازدوغج عاشقانه ای داشتم ولی اوایل ازدواجم خیلی مشکل داشتم هنوز هم با مشکلاتی رو به رو میشم. ولی کوتاه میام