کدام محصولات آرایشی و بهداشتی آقایان را مستعد ریزش مو و طاسی می‌کند؟

کدام محصولات آرایشی و بهداشتی آقایان را مستعد ریزش مو و طاسی می‌کند؟

آقایان به دلیل استفاده از محصولات رایج آرایشی و بهداشتی در معرض خطر ریزش مو و طاس شدن هستند؛ باز هم یک دلیل جدید دیگر برای ریزش موی مردان پیدا شد!

به گفته یک کارشناس متخصص، اکثر مردان هر روز چیزی روی موهای خود می زنند؛ چه شامپو یا محصولات حالت دهنده. ممکن است فکر کنید که این مواد به شما کمک می‌کنند بهترین ظاهر را داشته باشید اما در واقع می‌توانند برای سلامت مو و پوست سر شما مضر باشند.

اعتقاد آقایان به محصولات نامناسب با مواد شیمیایی خطرناک می تواند منجر به شوره سر و ریزش مو شود. بسیاری از محصولاتی که افراد فکر می‌کنند موهایشان را قوی‌تر می‌کنند، اثر معکوس دارند.

محصولات حالت دهنده می توانند بین ۱۵ تا ۲۵ ماده شیمیایی داشته باشند و برخی از این مواد می توانند به پوست سر شما آسیب بزنند، شوره سر را افزایش دهند و باعث ریزش فولیکول های مو شوند.

مواد شیمیایی خطرناک برای سلامت مو

مواد شیمیایی آسیب رسان مانند ایزوپروپیل الکل و پروپیلن گلیکول باعث خشک شدن و شکستگی مو می شوند. این مواد بیشتر از اینکه مفید باشند، آسیب می رسانند.

یکی دیگر از اشتباهات رایج، استفاده بیش از حد از محصول و قرار دادن بیش از حد موهایتان در معرض مواد شیمیایی است، یا اجبار و شدت در استفاده بیش از حد.

این مهم است که بدانید دقیقاً چه چیزی به موهایتان می زنید و چگونه آن را انجام دهید، بنابراین، سعی کنید با آرایشگر خود صحبت کنید و مطمئن شوید که روال آرایش به شما کمک می کند بهتر به نظر برسید، نه بدتر.

حتی در محصولات باکیفیت، مواد ارزان‌تری نیز اضافه می‌شود. اینها می توانند روغن ها و پروتئین های طبیعی مو را از بین ببرند و شما را در برابر شکستگی و ریزش مو آسیب پذیر کنند.

هنگام خرید محصولات باید مراقب سدیم لوریل سولفات (SLS) و لورت سولفات باشید که در شامپوها برای تمیز کردن چربی و کثیفی موها رایج هستند.

مواد شیمیایی مانند ایزوپروپیل الکل، پروپیلن گلیکول و پلی اتیلن گلیکول (PEG) می توانند همین اثر مشابه را داشته باشند.

در صورت امکان، باید سعی کنید و مواد طبیعی مانند روغن نارگیل را انتخاب کنید. طبق هشدار کارشناسان، نحوه استفاده از این محصولات ممکن است مضر باشد.

انتخاب مدل مویی که هر روز به فولیکول‌های مو فشار می‌آورد، مانند مدل‌های عقب‌کشیده، می‌تواند تارهای مو را شکننده و مستعد ریزش کند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

درمان‌ هایی که تصادفاً طاسی را درمان کردند؛ از داروهای اگزما تا درمان‌ استخوان شکننده

آیا ریزش مو و طاسی باعث کاهش جذابیت ظاهری و احتمال موفقیت مردان می شود؟

اپیدمی طاسی در آسیا و راهکارهایی برای حل معضل ریزش مو

۵ ترفند ساده اما مؤثر برای برخورداری از موهایی سالم

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود