سلبریتی ها به جای لیپوساکشن از چه روش هایی برای کاهش وزن استفاده می‌کنند؟

سلبریتی ها به جای لیپوساکشن از چه روش هایی برای کاهش وزن استفاده می‌کنند؟

زمانی برای آنکه یک شبه و بدون زحمت به شکم تخت و صاف دست پیدا کنید می‌بایست خودتان را به چاقوی جراحی می‌سپردید. اما لیپوساکشن که زمانی روش مورد علاقه سلبریتی ها بود، در سال های اخیر دیگر از دور خارج شده و روش محبوب آنها نیست.

به عنوان مثال آمارها نشان می‌دهد که جراحی کاهش وزن در بریتانیا از سال ۲۰۱۵ تا سال گذشته ۷۷ درصد کاهش یافته است. تعداد عمل های لیپو در سال ۲۰۱۵ به ۵ هزار ۵۵۱ مورد رسید، اما شش سال بعد، این تعداد به هزار و ۲۷۵ مورد کاهش یافت.

روش های جایگزین لیپوساکشن که سلبریتی ها برای کاهش وزن استفاده می‌کنند

این کاهش شدید را می‌توان به گردن خطرات ناشی از جراحی تهاجمی دانست که مردم را از ریسک گریزی پس از همه گیری منصرف می‌کند. از طرفی هزینه بالای این عمل هم در زمینه کاهش تقاضای انجام عمل لیپو بی تاثیر نیست.

در همین حال، در سال‌های اخیر تعداد زیادی روش های جایگزین غیرتهاجمی مطرح شده‌اند.

یکی از آنها لیزر امرلند (Emerald) است که به عنوان روشی بدون درد برای از دست دادن میانگین ۱۵ سانتیمتر دور کمر بیمار معرفی شده است. این روش که به دلیل رنگ سبز لیزر، Emerald (به معنی زمرد) نامگذاری شده، اشعه لیزر سطح پایینی منتشر می‌کند که باعث تراوش کردن سلول های چربی می‌شود.

روش های جایگزین لیپوساکشن که سلبریتی ها برای کاهش وزن استفاده می‌کنند

این روش به کم کردن سایز کمک می‌کند، نه اینکه کاری کند مثل لیپو از شر چربی ها خلاص شوید. هر جلسه ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، ۱۵ دقیقه روی شکم و ۱۵ دقیقه روی کمر و بیمار بلافاصله و بدون ریکاوری می‌تواند بلند شود.

اخیرا کول اسکالپتینگ (Coolsculpting) که توسط افراد بسیار مشهور استفاده شده نیز به دلایل اشتباه در خبرها بسیار مشاهده و معروف شده است.

روش های جایگزین لیپوساکشن که سلبریتی ها برای کاهش وزن استفاده می‌کنند

لیندا اوانجلیستا، سوپرمدل سابق، شکایتی علیه شرکت مادر Coolsculpting تنظیم کرد و گفت عوارض جانبی این روش است که آن را معروف کرده است.

گزارش‌های اخیر همچنین نشان از کاهش محبوبیت جراحی بینی در برخی کشورها دارد، زیرا می‌توان از پرکننده ها برای به دست آوردن نتایج مشابه استفاده کرد اما در ایران همچنان بیشترین عمل زیبایی است که انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

جراحی لیپوماتیک چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

لیپوساکشن چیست؟ عمل جراحی آن چطور انجام می‌شود و چقدر دردناک است؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود