خلاق ترین آرایشگر جهان که برای تبدیل کردن سگ ها به اژدها یا زرافه ۸۰۰ پوند می گیرد

خلاق ترین آرایشگر جهان که برای تبدیل کردن سگ ها به اژدها یا زرافه ۸۰۰ پوند می گیرد

این روزها کسب و کار آرایشگری حیوانات خانگی و به ویژه سگ ها حتی در ایران نیز سکه شده است و برخی مدعی هستند در خارج از کشور برای این کار آموزش دیده اند. به همین دلیل بعد از خارج شدن سگ ها از آرایشگاه های مخصوصشان، با موهای مرتب شده، ناخن های کوتاه شده و گوش های تزیین شده، بسیاری سگ هایشان را نمی شناسند. اما وقتی سگ ها نزد گابریل فیتوسا برده می شوند، به عنوان پاندا، اژدها، تک شاخ، زرافه و گاهی اوقات پیکاچو یا گرینچ به خانه باز می گردند. گابریل مشهورترین و خلاق ترین آرایشگر سگ ها در جهان است و این صنعت را به صنعتی رنگارنگ و جادویی تبدیل کرده است.

خلاق ترین آرایشگر سگ جهان که 800 پوند دستمزد می گیرد

خلاق ترین آرایشگر سگ جهان که 800 پوند دستمزد می گیرد

این ستاره ۳۰ ساله شبکه های اجتماعی به خاطر خلق تبدیل کردن ناباورانه سگ ها به حیوانات دیگر شهرتی قابل توجه پیدا کرده است. گابریل در مورد توانایی خود در آرایش کردن سگ ها به میرور گفته است: «عاشق اینم که می توانم مرزهای آرایش مو را جابجا کنم، شبیه طراح مدی که مرزهای سالن نمایش را جابجا می کند. می توانم به طور موقت سگ ها را شبیه موجوداتی کاملاً متفاوت کنم». حرفه پیشگام گابیل در سن ۱۲ سالگی در یک مغازه ای محلی در شهری کوچک در برزیل آغاز شد، جایی که وی دریافت در طراحی های خلاقانه و رنگارنگ مهارت دارد. او از آن به بعد در مسابقات بین المللی آرایش سگ ها شرکت کرده و جوایز بسیاری بدست آورده است. یکی از دستاوردهای او فینال مسابقات Pooch Perfect بود که از شبکه ABC پخش شد و وی توانست با تکنیک خلاقانه خود داوران را تحت تاثیر قرار دهد.

گابریل اکنون سالن آرایش و پت شاپ خودش را در سن دیگو، کالیفرنیا افتتاح کرده و در شبکه های اجتماعی نیز نزدیک به یک میلیون دنبال کننده دارد. وی در این باره می گوید: «آرایشگری خلاقانه سگ هرگز برنامه من نبود و همینطوری اتفاق افتاد. از دوران کودکی، دوست داشتم هر چقدر می توانم در مورد سگ ها یاد بگیرم. سگ های نمایشی را آرایش می کردم و ترکیب آسیایی (تکنیک آرایشی منحصربفردی که از ژاپن نشأت می گیرد) را کشف کردم». گابریل طرفدار شیوه آرایش منطبق بر راحتی سگ هاست و می گوید «هر چیزی که استفاده می کنم برای سگ ها تهیه شده و کاملاً ایمن است». او حتی از خود در حال خوردن رنگ های گیاهی بدون مواد سمی که برای رنگ کردن سگ ها استفاده می کند فیلم گرفته و در صفحه تیک تاکش منتشر کرده است. گابریل طرح های خود را روی سه سگش (کرونوس ۱۰ ساله، کامرون ۱۱ ساله و توله جدید هشت ماهه اش) تمرین کرده است.

او در مورد طرح های خاصش می گوید: «محبوب ترین ظاهری که خلق کرده ام یک چیهواهوای رنگین کمانی است که اخیراً انجام داده ام. این کار واقعاً مرزها را جابجا کرد». هزینه آرایش کردن سگ های توسط گابریل می تواند بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ پوند بسته به جثه سگ هزینه داشته باشد و طرح او بین چهار تا شش هفته نیز دوام خواهد داشت. گابریل در مورد کار خود می گوید: «آرایش خلاقانه می تواند سه تا چهار ساعت طول بکشد. دوست دارم کمی به سگ استراحت بدهم اما اکثر حیوانات خانگی خیلی خوب هستند و از این کار لذت می برند. تا زمانی که آرامشتان را حفظ می کنید، آن ها به شما اعتماد می کنند. مشتری ایده آل من یک پودل سفید است که بلند و عریض هستند و بدن مربعی دارند، پاهای بلند و موهای مجعد».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • بچه پایین تیر ۱۵, ۱۴۰۱

    اینجا مردم سوسیس تخم مرغ گیر نمیارن. بالاشهر برا سگشون کیک تولد ۱۰ میلیونی میگیرن.
    بعد مینالن همین بالاشهرنشینا.