خرابکاری سرباز روسی در تلاش برای نابود کردن لانچر موشکی اس-۳۰۰ اوکراینی + ویدیو

خرابکاری سرباز روسی در تلاش برای نابود کردن لانچر موشکی اس-۳۰۰ اوکراینی + ویدیو

ویدیو شوکه کننده ای در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که در آن یک سرباز روسی تلاش دارد یک لانچر موشکی اوکراینی را از چند متری هدف قرار دهد که عواقب هولناکی برایش در پی دارد. این کلیپ که توسط رسانه ای طرفدار روسیه در تلگرام منتشر شده، نشان می دهد که یکی از نیروهای پوتین به سمت یک لانچر پرتاب موشک اس-۳۰۰ اوکراینی که رها شده از فاصله چند متری و در حالی که دراز کشیده شلیک کند. بعد از چند لحظه نشانه گیری و آماده سازی، سرباز ماشه مسلسل PKM خود را می کشد در تلاش برای اینکه لانچر موشکی را طوری هدف قرار دهد که دیگر قابل استفاده نباشد. لحظه ای بعد لانچر موشک اس -۳۰۰ اوکراینی منفجر شده و بارانی از شعله ها را به سمت سرباز تنهای روسی و همقطار او که دوربین را در دست دارد پرتاب می شود.

منتشر کنندگان این ویدیو مدعی شده اند که هیچ یک از سربازان حاضر در این صحنه انفجار زخمی نشده اند. اما ویدیو به وضوح نشان می دهد که گلوله های آتش به محل استقرار سربازان روسی اصابت می کنند و بعید است که سربازان صدمه ای ندیده باشند. هیچ توضیحی داده نمی شود که چرا سربازان روسی از فاصله ای دورتر به این سیستم موشکی شلیک نمی کنند اما این ویدیو به نحوی نشان دهنده عدم آموزش کافی در برخی از یگان هایی است که توسط ولادیمیر پوتین به اوکراین فرستاده شده اند. این ویدیو در شرایطی منتشر می شود که نیروهای روسی و جدایی طلبان اوکراینی مورد حمایت کرملین رفته رفته تمامی بخش های تحت کنترل ارتش اوکراین در شرق این کشور در منطقه لوهانسک را به تسخیر خود در می آورند.

خرابکاری سرباز روسی در نابود کردن سیستم اس-300 اوکراینی

نیروهای اوکراینی تاکنون در مقابل حملات روس ها به شمال دونتسک مقاومت کرده اند اما فشار روسیه با توپ باران، موشک و راکت روی شهر اسلوویانسک و مناطق مجاور ادامه دارد. نیروهای روسی و جدایی طلبان شرق اوکراین توانسته اند کنترل بخش جنوب استان دونتسک را بدست آورند و تازه ترین پیروزی آن ها نیز تسخیر شهر لیسیچانسک بوده است. استان های لوهانسک و دونتسک منطقه شرقی و به شدت صنعتی دونباس را تشکیل می دهند که اکنون به بزرگ ترین میدان نبرد اروپا تبدیل شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود