تتسویا یاماگامی کیست و چه انگیزه ای از ترور شینزو آبه داشته است + ویدیو

تتسویا یاماگامی کیست و چه انگیزه ای از ترور شینزو آبه داشته است + ویدیو

این لحظه شوکه کننده ای است که شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن مورد هدف گلوله قرار گرفته و جانش را از دست می دهد، جایی که بادیگارد حواس پرت او سعی می کند با کیف دستی اش مانع از برخورد گلوله ها به سیاستمدار مشهور ژاپنی شود اما می فهمد که دیگر خیلی دیر شده است. دوربین ها روی آبه زوم کرده بودند در حالی که او در صبح روز جمعه در شهر نارا مشغول سخنرانی است و در ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه لحظه ای شکار می شود که اولین گلوله به سمت او شلیک می شود، گلوله ای که به او اصابت نمی کند اما صدای بنگ بزرگی تولید کرده و ابری از دود تشکیل می شود. اما سرنوشت نقشه دیگری دارد در حالی که آبه برای لحظاتی در مکان سخنرانی باقی می ماند، بادیگاردهایش که سخنرانی اش را تماشا می کردند در بهت کامل برگشته و می فهمند چه اتفاقی افتاده، اما دیگر خیلی دیر شده است.

نمایی جدید و واضح از صحنه ترور شینزو آبه توسط تتسویا یاماگامی

وحشت زده، بادیگاردها تلاش می کنند تا خود را بین شینزو آبه و تتسویا یاماگامی ۴۱ ساله قرار دهند در حالی که یکی از آن ها حتی از کیف دستی اش برای متوقف کردن گلوله استفاده می کند. شینزو آبه نیز خود رویش را بر می گرداند و شاید برای لحظه ای ضارب خود را می بیند پیش از اینکه دومین گلوله مرگبار شلیک شود، گلوله ای که باعث ایجاد موجی در قسمت سینه لباسش شده و ساچمه ها به سینه و گردنش برخورد کنند و در نهایت به قلب او نفوذ کنند. آبه به سرعت بیهوش نمی شود اما تلو تلو خورده و با زانوهایش روی زمین می افتد تا در نهایت دراز بکشد. بادیگاردهایی که کنارش هستند، سعی می کنند با احیای قلبی او را به زندگی بازگردانند که بی فایده است.

نمایی جدید و واضح از صحنه ترور شینزو آبه توسط تتسویا یاماگامی

او ساعاتی بعد در بیمارستان و به دلیل خونریزی شدید جانش را از دست می دهد. یاماگامی توسط نیروهای امنیتی دستگیر می شود و پلیس می گوید که او به ترور شینزو آبه اعتراف کرده و گفته است به این دلیل می خواسته نخست وزیر سابق ژاپن را بکشد که وی عضو یک سازمان خاص بوده که یاماگامی با آن موافق نبوده است. پلیس می گوید که یاماگامی مجموعه ای بزرگ از سلاح های دست ساز شبیه آن چه در ترور آبه استفاده کرده و مقادیری مواد منفجره در خانه اش داشته است. هنوز مشخص نیست که یاماگامی چطور یاد گرفته اسلحه بسازد اما او یک سرباز کهنه کار نیروهای دفاع دریایی کشور بوده و بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ در نیروی دریایی ژاپن خدمت کرده است. یاماگامی در حال حاضر بیکار بوده و با قطار به شهر نارا مسافرت کرده بود.

نمایی جدید و واضح از صحنه ترور شینزو آبه توسط تتسویا یاماگامی

یاماگامی مدتی در ایستگاه قطار و محلی که قرار بود شینزو آبه سخنرانی داشته باشد منتظر بوده است، اگر چه مدت این انتظار هنوز مشخص نشده است. در تصاویر منتشر شده پیش از ترور آبه، می توان یاماگامی را با تی شرت سبز و شلوار خاکی دید. ویدیویی که لحظاتی پیش از شلیک به شینزو آبه منتشر شده، یاماگامی را نشان می دهد که پشت سر او قرار دارد. او در حالی که نخست وزیر سابق ژاپن در حال صحبت با مردم دیده می شود، پشت سر او راه رفته و مدت کوتاهی پس از شروع سخنرانی، اسلحه اش را از داخل کیف درآورده و اولین گلوله را شلیک می کند. به نظر می رسد این گلوله به آقای آبه برخورد نمی کند، در حالی که او بر می گردد تا ببیند صد از چیست و آن گاه گلوله دوم به او اصابت می کند. شینزو آبه سیاستمداری ملی گرا بود که دکترین نظامی ژاپن پس از جنگ جهانی دوم را تغییر داده و این کشور را به سمت داشتن یک ارتش کامل و قدرتمند رهبری کرد و البته روابط این کشور با دنیای غرب و به ویژه ایالات متحده را بیشتر کرد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود