نازک ترین ساعت مکانیکی جهان با ضخامت ۱.۷۵ میلیمتر و قیمت ۱.۸ میلیون دلار + ویدیو

نازک ترین ساعت مکانیکی جهان با ضخامت ۱.۷۵ میلیمتر و قیمت ۱.۸ میلیون دلار + ویدیو

اوایل سال جاری برند بولگاری (Bulgari) با رونمایی از نازک ترین ساعت مچی دنیا با ضخامت تنها ۱.۸ میلیمتر خبرساز شد. اما این برند جواهرات سازی جایگاه خود را به سرعت از دست داد پس از آنکه ساعت مچی جدید ریچارد میل ( Richard Mille) که در همکاری با برند فراری ساخته شده، این جایگاه را بدست آورده است. ساعت مچی RM UP-01 Ferrari تنها ۰.۰۵ میلیمتر نازک تر از ساعت مچی Octo Finissimo Ultra بولگاری است و اکنون می تواند عنوان نازک ترین ساعت مچی مکانیکی جهان را در اختیار داشته باشد. با تنها ۱.۷۵ میلیمتر ضخامت، ساعت مچی RM UP-01 Ferrar یک شاهکار فنی است و نماد رویکرد جدید به مکانیک ساعت های مچی است که بیش از هر زمان دیگری به جنبه های زیبایی شناختی آن اشاره دارند.

با این وجود اگر بخواهید این ساعت رکوردشکن از لحاظ ضخامت را روی دست خود ببینید باید بدانید که این ساعت به قیمت ۱,۸۸۸,۰۰۰ دلار به فروش گذاشته شده است. در شرایطی که ریچارد میل قصد داشته نازک ترین ساعت مچی جهان را بسازد، مدعی شده که RM UP-01 Ferrari فراتر از یک طرح مفهومی ساعت مچی است. در بیانیه این برند در مورد نازک ترین ساعت مچی جهان آمده است: «حتی در قلمرو مسطح بودن بی پایان نیز ما مصمم بودیم تا ساعتی بسازیم که نیازمندی های اعتباری مشابهی مانند دیگر مدل ها داشته باشد. در تلاش برای رسیدن به این مسطح بودن بی نهایت، باید ساعتی ارائه می کردیم که بسیار فراتر از یک ساعت مفهومی باشد، ساعتی که وظیفه دنبال کردن زندگی روزمره پوشنده اش را داشته باشد». به گفته این برند، برای ساخت این ساعت بسیار نازک بیش از ۶,۰۰۰ ساعت وقت صرف شده است.

در قسمت پایه و پل های این ساعت مچی از تیتانیوم درجه ۵ استفاده شده که یک آلیاژ به شدت مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. قسمت پایه ساعت در داخل قابی چهارگوش قرار می گیرد و عقربه ساعت در مرکز نیمه بالایی ساعت جای گرفته است. این ساعت به صورت دستی کوک شده و رزرو نیروی آن حدود ۴۵ ساعت است. قرار است تنها ۱۵۰ عدد از ساعت RM UP-01 ساخته شود. این ساعت مچی بسیار نازک پس از آن معرفی می شود که بولگاری سه ماه پیش از ساعت مچی دیگری به نام Octo Finissimo Ultra رونمایی کرد که ۳۳۲,۷۰۰ پوند قیمت گذاری شده است.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود