چرا قفل درب آپارتمان اثر انگشت بهترین انتخاب است؟

چرا قفل درب آپارتمان اثر انگشت بهترین انتخاب است؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تکنولوژی چنان با زندگی ما پیوند خورده است که نمی‌توان انجام حتی ساده‌ترین اتفاقات مانند رفت و آمد یا کارهای خانه را هم بدون آن تصور کرد. چند سالی است که پای تکنولوژی به سیستم امنیتی منزل و ادارات هم رسیده است و انواع قفل‌ها و دستگیره‌های دیجیتال جایگزین روش‌های قدیمی و قفل‌های مکانیکی شده‌اند.

قفل یا دستگیره دیجیتال امکانات بسیار بیشتری نسبت به مدل‌های قدیمی دارند و به همین دلیل هم در خانه‌های نوساز و واحدهای صنعتی و تجاری، کمتر نشانی از قفل‌های قدیمی پیدا خواهید کرد. بیراه نیست اگر بگوییم که محبوب‌ترین مدل قفل دیجیتال، قفل درب آپارتمان اثر انگشت است! این محبوبیت به دلیل امکانات و ویژگی‌های خاص این قفل است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

قفل یا دستگیره اثر انگشتی چیست؟

حتما می‌دانید که اثر انگشت هر فرد منحصر به فرد است و همین موضوع باعث شده که به عنوان یکی از اصلی‌ترین راهکارهای تشخیص هویت افراد به کار رود. قفل درب آپارتمان اثر انگشت هم با استفاده از همین ویژگی ساخته شده است که امنیت کامل را برای منزل یا محل کار شما فراهم می‌کند.

نحوه تشخیص هویت در قفل درب اثر انگشتی این گونه است که کافی است یک بار تصویر اثر انگشت فرد در سیستم ثبت شود و سپس هر بار که انگشت روی اسکنر قرار بگیرد؛ تصویر آن با اثر انگشت اولیه تطبیق داده می‌شود.

قفل الکترونیکی درب ضد سرقت اثر انگشتی

این فرآیند، احتمال خطا را به حداقل می‌رساند و مزیت اصلی قفل درب آپارتمان اثر انگشت هم در همین موضوع است. با استفاده از قفل یا دستگیره اثر انگشتی، فردی به غیر از صاحبان اثر انگشت ثبت شده نمی‌تواند وارد خانه شود. این ویژگی‌ها، باعث شده‌اند که قفل درب آپارتمان اثر انگشت نسبت به مدل‌های قدیمی تجربه کاربری بسیار راحت‌تری در اختیار شما قرار دهند که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد:

عدم نیاز به حمل کلید

شاید شما هم تجربه جا گذاشتن کلید و ماندن پشت درب آپارتمان، شکستن یا گم شدن کلید و حتی دزدیده شدن آن را داشته باشید. قفل درب آپارتمان اثر انگشت، شما را از همراه داشتن کلید بی‌نیاز کرده و برای باز کردن آن تنها به تعریف اثر انگشت افراد مجاز در سیستم قفل هوشمند نیاز خواهید داشت.

اگرچه قفل‌های ضد سرقت رمزدار به عنوان یک قفل دیجیتال طرفداران بسیار زیادی دارند؛ اما ممکن است به خاطر سپردن رمز و یا تغییر مداوم آن برای همه افراد راحت نباشد. بنابراین می‌توان گفت که قفل اثر انگشتی راحتی بیشتری را برای افراد فراهم می‌کند.

تکنولوژی قفل کودک

عموما قفل‌های اثر انگشتی دیجیتالی این امکان را دارند که از داخل قفل شوند تا افراد مسن و یا خردسال، امکان باز کردن آن را نداشته باشند. بنابراین هیچ نگرانی در باب خروج بی اطلاع عزیزان خود از خانه نخواهید داشت.

قفل درب اثر انگشتی

مجهز به سیستم اعلام حریق و ضد شوک

قفل درب آپارتمان اثر انگشت ایمنی بسیار زیادی دارد و تنها توسط افرادی که قبلا در سیستم ثبت شده‌اند باز می‌شود. البته علاوه بر امنیت بالا، این قفل‌ها دارای سیستم ضد شوک هستند و در برابر ولتاژ بالا مقاومت می‌کنند. همچنین سنسور هوشمندی که در این محصولات به کار رفته، با تشخیص دود باعث فعال شدن سیستم هشدار حریق می‌شوند.

نحوه عملکرد قفل درب آپارتمان اثر انگشت

احتمالا برایتان جالب است که بدانید قفل درب آپارتمان اثر انگشت چگونه کار می‌کند و عملکرد آن چگونه است. قفل یا دستگیره اثر انگشتی دارای یک اسکنر یا صفحه لمسی است که انگشت شما روی آن قرار می‌گیرد. برخی از اسکنرها، از سیستم روشنایی سنجی استفاده می‌کنند و به این ترتیب عکسی از اثر انگشت شما گرفته می‌شود و به میکروچیپ درون قفل فرستاده می‌شود. این کامپیوتر کوچک، عکس گرفته شده از اثر انگشت را با استفاده از الگوها و روش‌های مخصوص تحلیل کرده و با عکس ذخیره شده تطبیق می‌دهد. اگر این دو تصویر با هم منطبق باشند؛ قفل درب باز خواهد شد.

البته ممکن است که در یک سیستم به جای اسکنر روشنایی، از اسکنر خازنی استفاده شود. این اسکنرها، با اندازه گیری ارتفاع پستی‌ها و بلندی‌های اثر انگشت، تصویر آن را می‌سازند و این تصویر ساخته شده را به میکرو چیپ می‌فرستند. عملکرد این دو اسکنر تنها در نحوه ثبت اطلاعات متفاوت است و هر دو ضریب خطای پایینی را برای تشخیص هویت افراد خواهند داشت.

قفل اثر انگشتی درب آپارتمان

اصلی‌ترین ویژگی‌های درب ضد سرقت با اثر انگشت

تا اینجا با نحوه عملکرد و برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای قفل درب آپارتمان اثر انگشت آشنا شدید. همان طور که اشاره شد؛ این قفل ضریب اطمینان و امنیت بسیار بالایی در برابر دزدی و سرقت ایجاد می‌کند.

درست است که در صورت نصب این قفل‌ها بر روی درب ضد سرت کارایی و امنیت بالاتری برای ساختمان ایجاد خواهد شد. اما بسیاری از مدل‌های قفل الکترونیکی درب آپارتمان روی درب‌های قدیمی چوبی نیز نصب می‌شوند که بیشترین محافظت را از خانه شما به عمل خواهند آورد و هیچ راهی را برای ورود سارقان و افراد غریبه باز نمی‌گذارند.

قفل درب آپارتمان اثر انگشت، بهترین راه برای مراقبت از منزل در برابر اتفاقات ناخوشایند است. اما اگر انتخاب دقیقی نداشته باشید؛ ممکن است محصولی تهیه کنید که در نهایت عملکرد مورد انتظار تان را نداشته باشد.

برای انتخاب و خرید بهترین دستگیره اثر انگشتی باید به چند ویژگی توجه کنید: جنس سخت افزار و استحکام آن، دقت و حساسیت اسکنر، حافظه قفل و امکانات جانبی آن. برند هوک یکی از معتبرترین ارائه دهندگان قفل دیجیتال اثر انگشتی است که محصولات آن دارای تمامی ویژگی‌های ضروری و مهم است. با استفاده از محصولات برند هوک، علاوه بر تامین کامل امنیت منزل، می‌توانید از زیبایی، تجربه آسان و مزایای کار با قفل اثر انگشتی هم لذت ببرید. برای آشنایی بیشتر با محصولات این برند به سایت هوک به نشانی اینترنتی www.lock.ir مراجعه نمایید.

بدون نظر

ورود