دستگیری سارقان خانه فرهاد مجیدی به کمک یک لنگه کفش و اعترافات آن‌ها + فیلم سرقت

دستگیری سارقان خانه فرهاد مجیدی به کمک یک لنگه کفش و اعترافات آن‌ها + فیلم سرقت

اوایل بهمن ماه سال گذشته بود که خبر رسید منزل شخصی فرهاد مجیدی بازیکن و سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال در منطقه نیاوران تهران مورد دستبرد قرار گرفته است. این دستبرد زمانی صورت گرفته بود که فرهاد مجیدی برای یک مهمانی کوتاه به خانه مادرش در طبقه بالا رفته بود. بعد از بازگشت به طبقه اول خانه، مجیدی متوجه شکسته شدن قفل و سرقت از خانه اش شده و پلیس را در جریان می گذارد. همین مساله پای ماموران اداره آگاهی را به خانه اش در نیاوران کشاند و تحقیقات آغاز شد. در بازرسی از خانه مشخص شد که گاو صندوق سرمربی سابق استقلال که حاوی ۷۰ هزار درهم، دو ساعت مارک دار، دسته چک بانک اماراتی که فرهاد مجیدی در آن حساب دارد، سوئیچ زاپاس پورش و پاسپورت یوده به سرقت رفته اما یکی از سارقان لنگ کفش خود را در خانه فوتبالیست جوان جا گذاشته بود. دوربین های مدار بسته خانه فرهاد مجیدی از کار افتاده اما تصاویر بدست آمده از فیلم ها نشان می داد دو مرد با ماسک های سیاه از یک خودرو پژو پرشیا پیاده می شوند.

فیلم سرقت از خانه فرهاد مجیدی و دستگیری سارقان

آنها به سمت خانه فرهاد مجیدی رفته و به شیوه توپی زنی وارد خانه می شوند. ۱۵ دقیقه بعد، همان دو مرد در حالی که گاوصندوقی را حمل می کنند از خانه خارج شده و سوار بر خودروی پرشیا با پلاک مخدوش شده از محل متواری می شوند. سارقان هیچ رد و سرنخی از خود به جا نگذاشته بودند و تصاویری که از دوربین ها بدست آمده بود برای شناسایی هویت آنها، کمکی به پلیس نکرد. با این حال تحقیقات برای شناسایی سارقان خانه سرمربی سابق استقلال ادامه داشت تا اینکه حدود یک هفته پیش، فردی در تماس با پلیس ۱۱۰ و بدون این که هویت خود را فاش کند گفت که سارق خانه فرهاد مجیدی را می شناسد:

سارق خانه فرهاد مجیدی را می شناسم. در بزمی شبانه، با چند نفر از دوستانم دور هم جمع شده بودیم و هر کسی از خود و کارهایی که انجام داده بود حرف می زد. امیر، یکی از مهمان ها گفت کار من و باندی که با آن کار می کنم از همه حرفه ای تر است. ما خانه فرهاد مجیدی را زدیم و با پول هایش برای تفریح به کیش رفتیم، اما انقدر این کار را حرفه ای انجام دادیم که هیچ ردی از خودمان به جا نگذاشتیم.

فیلم سرقت از خانه فرهاد مجیدی در نیاوران

فیلم سرقت از خانه فرهاد مجیدی در نیاوران
بدنبال این تماس، کارآگاهان اداره آگاهی وارد عمل شده و هویت امیر را مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند وی سابقه سرقت از منزل در پرونده خود دارد. پس از هماهنگی های قضایی، کارآگاهان پلیس وارد عمل شده و امیر را بازداشت کردند اما امیر مدعی بود که برای او پاپوش درست کرده اند و سرقت از خانه فرهاد مجیدی کار او نیست. کارآگاهان اداره آگاهی به بازرسی از خانه و خودروی پرشیا امیر پرداخته و لنگ دیگر کفشی که در خانه فوتبالیست حرفه ای جا مانده بود را داخل خودروی امیر کشف کردند. امیر با دیدن لنگ کفش، دیگر نمی توانست منکر سرقت باشد و به ناچار اعتراف کرد. وی در اعترافات خود چنین گفت:

فیلم سرقت از خانه فرهاد مجیدی در نیاوران

من و دو نفر از دوستانم سرقت خانه فرهاد مجیدی را رقم زدیم. اما آن شب نمی دانستیم خانه ای که برای سرقت انتخاب کرده ایم برای سرمربی سابق استقلال باشد. مدتی بود که محل سرقتمان را تغییر داده بودیم و خانه های شمال تهران را سرقت می کردیم. آن شب هم خیلی اتفاقی قرعه به نام خانه مجیدی افتاد.
دو همدستم وارد خانه شدند و بعد تماس گرفتند و از من خواستند به جلوی خانه مجیدی بروم تا گاوصندوق را به داخل ماشین بگذارند. در میان راه و انتقال گاوصندوق لنگ کفش یکی از همدستانم از پایش درمی آید. گاوصندوق را که در ماشین گذاشت، همدستم خواست برای برداشتن کفش برگردد اما صدایی از طبقه بالا به گوش رسید و ترسیدیم.
من یک جفت از کفش هایم را به همدستم دادم و او هم داخل ماشین کفش را عوض کرد و لنگه دیگر از کفشی که در خانه مجیدی جا مانده بود را داخل ماشین من گذاشت و من که تصور نمی کردم این لنگ کفش دردسرهایی برایم رقم خواهد زد، لنگ کفش را داخل خودروام گذاشتم. بعد از سرقت گاوصندوق راهی بیابان های شهریار شدیم و در گاوصندوق را تخریب کردیم. ۷۰ هزار درهم، دو دست چک که یکی از آنها برای کشور دبی بود، دو ساعت مارک و پاسپورت داخل گاوصندوق بود. پاسپورت را که دیدیم، دوزاریمان افتاد که خانه ای که سرقت کرده ایم خانه فرهاد مجیدی است. چند روزی دست از سرقت کشیدیم اما بعد سرقت ها را شروع کردیم. حدود دومیلیارد تومانی از این سرقت بدست آوردیم و با پولی که از خانه فوتبالیست معروف بدست آوردیم یک سفر به کیش داشتیم و کلی تفریح کردیم. پسری که با من در مخفیگاهم دستگیر شده همدستم است اما در سرقت های دیگر با من بود، در این سرقت دو نفر دیگر از دوستانم بودند.

با اعترافات امیر، او روانه بازداشتگاه شد و بازپرس شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت دستور تحقیقات برای دستگیری دو سارق دیگر خانه سرمربی سابق استقلال را صادر کرد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود